Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij het meest teleurstellende studio-album, dat in 2025 is uitgebracht?

Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Arch Enemy - Blood Dynasty
Architects - The Sky, The Earth And All Between
Babymetal - Metal Forth
Behemoth - The Shit Ov God
Dark Angel - Extinction Level Event
Equilibrium - Equinox
Ghost - Skeletá
Jinjer - Duél
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
Killswitch Engage - This Consequence
Lacuna Coil - Sleepless Empire
Machine Head - Unatøned
Marko Hietala - Roses From The Deep
Obscura - A Sonication
Orbit Culture - Death Above Life
Paleface Swiss - Cursed
Patriarkh - Prophet Ilja
Sabaton - Legends
Slaughter To Prevail - Grizzly
Sleep Token - Even In Arcadia
Soulfly - Chama
Spiritbox - Tsunami Sea
Volbeat - God Of Angels Trust
een ander tegenvallend album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Parsons (The Alan Parsons Project) - 77
  • Daisuke "Die" Ando (Dir En Grey) - 51
  • Daniel Fischer (Midnattsol) - 48
  • Fred Provoost (Whispering Gallery) - 50
  • Mike Keneally (Frank Zappa) - 64
  • Mike Watt (Minutemen) - 68
  • Peter Criss (Kiss) - 80
  • Peter Lee (Flattus Maximus) (Gwar) - 58
  • Suzuka "Su-Metal" Nakamoto (Babymetal) - 28
  • Svart (Sanguis) - 47
Review

Catamenia - Cavalcade
Jaar van release: 2010
Label: Massacre Records
Catamenia - Cavalcade
Hoewel het Finse Catamenia al behoorlijk wat jaren meedraait, is de band nooit echt doorgebroken. Daarentegen heeft deze melodieuze black metal band zich wél ontpopt als een bijzonder constante band, die ondanks de vele bezettingswisselingen in staat bleek om enkele ijzersterke albums (Winternight Tragedies, Location: COLD) te produceren. Met Cavalcade zijn we alweer aan het negende volledige album van deze band toe. Ook nu blijkt Catamenia in staat om te overtuigen, hoewel de vele wisselingen in de line-up echter langzaam hun tol beginnen te eisen.

Op voorganger VIII: The Time Unchained neigde de band al richting een nóg melodieuzere aanpak. Dat bleek niet bij iedereen in even goede aarde te vallen, maar desondanks werd het album redelijk goed ontvangen. Op Cavalcade wordt die lijn verder doorgetrokken. Opener Blood Trails (met een mooie gastbijdrage van Sentenced-zanger Ville Laihiala) klinkt nog redelijk fel, maar al bij het hierop volgende titelnummer gaat het gaspedaal flink terug. Bovendien blijkt al snel dat er een grotere rol is weggelegd voor cleane zang op dit album. Vooral in nummers als The Vulture’s Feast is die cleane zang zeer prominent vertegenwoordigd. Die is gelukkig ook krachtig genoeg om overeind te blijven, maar ik kan me ook voorstellen dat oude fans Catamenia iets vaker willen horen vlammen. Zo kabbelt een nummer als Silence toch net iets té zeer in een laag tempo voort.

Twee zaken zijn bij Catamenia echter hetzelfde gebleven. Ten eerste is dat de onberispelijke productie, die helder, krachtig en transparant is. Ten tweede – belangrijker – is dat het heerlijke, smeuïge gitaarwerk. De nummers op Cavalcade staan weer vol met gelikte riffs, pakkende melodielijnen en vlammende solo’s. Daar is ook vooral de charme van de band in gelegen. Een mooi voorbeeld is het sterke Post Mortem, dat ondersteund wordt door heerlijk gitaarwerk en een krachtig refrein.

Hoewel de band dus wel iets aan kracht inboet, zijn het toch nog de sterke punten die domineren op Cavalcade. Ik kan me voorstellen dat Catemenia inmiddels wat meer wil experimenteren met andere invloeden, maar voor de komende albums lijkt het mij vooral zaak om de balans weer iets meer te herstellen. Dat maakt namelijk het onderscheid tussen een aardig album als dit en een echte topplaat als Location: COLD.

Tracklist:
1. Blood Trails
2. Cavalcade
3. The Path That Lies Behind Me
4. Silence
5. Quantity Of Sadness
6. Post Mortem
7. The Vulture's Feast
8. A Callous Mind
9. Reincarnation
10. Angry Again (Megadeth Cover)
11. Farewell (Sentenced Cover)

Score: 74 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 1 januari 2011

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.