Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Geen concerten bekend voor 05-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Holland (Judas Priest)† - 78
  • Dawn Crosby (Détente)† - 63
  • Fabian "Cem" Kießling (Emergency Gate) - 47
  • Gabriel Hidalgo (Six Magics) - 45
  • Johannes Joseph (Finsterforst) - 41
  • John Congleton (The Paper Chase) - 49
  • Mattias Ljung (Hearse) - 54
  • Mike McCready (Pearl Jam) - 60
  • Peter Grant (manager)† - 91
  • Twan Fleuren (Legion Of The Damned)† - 55
  • Watanabe Miyako (Lovebites) - 36

Vandaag overleden:
  • Cozy Powell (Rainbow) - 1998
  • Jason McCash (The Gates Of Slumber) - 2014
  • Jim Marshall (Marshall-versterkers) - 2012
  • Kurt Cobain (Nirvana) - 1994
  • Layne Staley (Alice In Chains) - 2002
  • Mark "St. John" Norton (Kiss) - 2007
  • Paul O'Neill (Trans-Siberian Orchestra) - 2017
Review

Katatonia - Viva Emptiness
Jaar van release: 2003
Label: Peaceville Records
Katatonia - Viva Emptiness
De meesters der melancholische muziek zijn terug! Met inmiddels een bewonderingwaardige lijst van diverse hoogstaande EP’s en volledige releases, zijn we alweer bij hun zevende studioalbum aanbeland.
Katatonia staat garant voor donkere, emotionele en iets wat depressieve metal/rock met sterke melodieën, die na enkele luisterbeurten steevast in je hoofd blijven hangen. Absolute hoogtepunt is natuurlijk de prachtige, melancholische en fragiele stem van Jonas Renske, dat Katatonia naar een hoger niveau tilt.

Viva Emptiness is een waardige opvolger op het al sterke Last fair deal gone down uit 2001. Kenmerkend voor Katatonia is mijn inziens dat je flink wat luisterbeurten nodig hebt, voordat de ware pracht naar boven komt en je het hele album in z’n waarde kan schatten. Viva Emptiness is hier geen uitzondering op, dus laat je niet afschrikken bij de eerste paar draaibeurten. Het zal in eerste instantie erg monotoon en ontoegankelijk klinken, maar hierin schuilt tegelijkertijd de kracht van het album. Per luisterbeurt ontdek je namelijk nieuwe elementen, wordt het album toegankelijker en komen de prachtige melodieën naar boven drijven. Hierdoor krijgt het album een tijdloos karakter en is een lange duurzaamheid gegarandeerd.

Hoe klinkt Viva Emptiness nu eigenlijk? De productie is werkelijk subliem, waardoor de gitaren een warm en helder gevoel teweegbrengen. Tegelijkertijd klinkt het album iets zwaarder en agressiever dan zijn voorgangers door crunchy gitaarwerk, dat over het hele album aanwezig is. Luister maar eens naar het beginnummer “Ghost of the sun” waar agressiviteit op de eerste plaats lijkt te staat en de melancholiek er subtiel door verweven is. “One year from now” klinkt daarentegen weer een stuk rustiger en somberder door getogen en meeslepend pianospel. Eigenlijk is ieder nummer het melden waard, al behoren het sterke Criminals, het meeslepende Evidence en het aanstekelijke Omerta, dat een gigantische hit zou worden als de wereld eerlijker was geweest, tot mijn absolute favorieten!

Werkelijk een prachtalbum voor de tere zieltjes onder ons. Bezit je een van de eerdere albums en kun je de stijl waarderen, dan moet je Viva Emptiness gewoonweg in huis halen. Degenen die Katatonia niet kennen, maar van melancholische metal/rock houden met een prachtzanger, doen er zeker niet verkeerd aan om dit album te checken. Katatonia heeft weer eens een parel van een album afgeleverd!

Tracklist:
1. Ghost of the sun
2. Sleeper
3. Criminals
4. A premonition
5. Will I arrive?
6. Burn the remembrance
7. Wealth
9. Walking by a wire
10. Complicity
11. Evidence
12. Omerta
13. Inside the city of glass

Score: 87 / 100

Reviewer: Kelvin van Eijk
Toegevoegd: 19 maart 2003

Meer Katatonia:

Katatonia - Viva Emptiness
Reactie van Een_Metalfan op 21-03-2003 om 19:07u
Score: 100 / 100

Zal vast onvoorstelbaar goed zijn.. zoals altijd eigenlijk... maar heet het label niet Peaceville? Of hebben ze het kort geleden soms veranderd...

Katatonia - Viva Emptiness
Reactie van Jamie op 16-06-2005 om 18:06u
Score: 100 / 100

Egt mensen dit is een super cd ! tot voor kort kende ik katatonia nog niet. Een vriendin van me had de cd The last fear deal gone down. Ook en pracht cd. Maar toen ik Viva Emptiness hoorde werd ik helemaal enthousiast over katatonia =D Veel luisterplezier voor de mensen die ook naar Katatonia luisteren Groetjes Jamie

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.