Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Geen concerten bekend voor 06-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Becky Baldwin (Mercyful Fate) - 35
  • Charley Shackelford (Daylight Dies) - 48
  • Christophe Briand (Spheric Universe Experience) - 48
  • Didier Fontaine (A Group) - 66
  • Johnny Dee (Doro) - 62
  • Martí­n Méndez (Opeth) - 48
  • Mike Wead (King Diamond) - 59
  • Pablo Stagnaro (Six Magics) - 44
  • Robbie de Klerk (Another Messiah) - 47
  • Roy Mayorga (Stone Sour) - 56
  • Szymon Czech (producent)† - 51
  • Tim Öhrström (Avatar) - 36
  • Udo Dirkschneider (Accept) - 74

Vandaag overleden:
  • Alwin Schnoing (The Wounded) - 2023
Review

RAM - Lightbringer
Jaar van release: 2009
Label: AFM Records
RAM - Lightbringer
Göteborg is de stad waar ik vanaf de zomer van 2008 tot begin dit jaar gewoond heb. Hoewel de (hoofd)reden voor die tijdelijke verhuizing niet muzikaal was, leek het me een goed moment om te kijken hoe de scene daar was. Van de grote naam die Göteborg op metalgebied had, was nog verdomd weinig over. Death metal heeft natuurlijk het land de meeste faam bezorgd, maar ook op het gebied van heavy metal hebben we niet mogen klagen. De grote afwezige afgelopen jaar was de band RAM, maar nu hun nieuwe plaat voor me ligt is me de reden daarvan duidelijk geworden.

De reacties op hun debuut Forced Entry waren niet bijster positief. We vonden het allemaal wel aardige muziek, maar het wist niet te overtuigen. Dat deze leernichten kunnen spelen is wel duidelijk. RAM is uitstekend op elkaar ingespeeld en Lightbringer heeft een uitstekende productie. Songtechnisch hebben onze Zweedse vrienden lichte vooruitgang geboekt. Songs als Ghost pilot (MII) en Titan klinken erg goed en doen denken aan de klassiekers uit de jaren ’80. Wat RAM echter niet had moeten doen is het schrijven van rustige tracks. Suomussalmi (The Few Of Iron) is daar de uitkomst van. Het is een nietszeggende, vooral saaie epic, dat ook nog eens negen minuten klokt. Met uitzondering van outro Prelude To Death bevat Lightbringer gelukkig alleen snelle songs. En dat The Elixir een duidelijke knipoog Mercyful Fate is mag de pret niet drukken.

Lightbringer is zeker geen onaardige plaat. Er staan voldoende lekkere heavy metalsongs op, maar toch blijft de oude kritiek van kracht. Weliswaar is de band gegroeid in het schrijven van (goede) nummers, wereldschokkend is het nog niet. Hopelijk kunnen deze heren daar wat aan veranderen op hun toekomstig werk. Nostalgiefanaten hoef ik niet te vertellen dat dit veel weg heeft van Maiden en Priest. Houd deze band zeker in de gaten, want live kunnen ze hun ware kracht tonen.

Tracklist:
1. Crushing The Dwarf Of Ignorance
2. Lightbringer
3. In Victory
4. Awakening The Chimaera
5. Ghost Pilot (MII)
6. Suomussalmi (The Few Of Iron)
7. Blood God
8. Titan
9. The Elixir
10. Prelude To Death

Score: 76 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 18 juni 2009

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.