Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit 2025?

1914 - 1916 (The Südtirol Offensive)
Amenra - Forlorn
Amon Amarth - We Rule The Waves
Arjen Anthony Lucassen - Our Final Song
Behemoth - The Shit Ov God
Coroner - Symmetry
Disturbed - I Will Not Break
Dream Theater - Midnight Messiah
Electric Callboy - Elevator Operator
Epica - Cross The Divide
Ghost - Satanized
Helloween - Universe (Gravity For Hearts)
Kreator & Britta Görtz - Tränenpalast
Linkin Park - Up From The Bottom
Lorna Shore - Oblivion
Mayhem - Weep For Nothing
Megadeth - Tipping Point
Paradise Lost - Silence Like The Grave
Poppy, Amy Lee & Courtney LaPlante - End Of You
Sabaton - Templars
Testament - Infanticide A.I.
Textures & Charlotte Wessels - At The Edge Of Winter
Till Lindemann - Und Die Engel Singen
Volbeat - By A Monster’s Hand
een ander nummer uit 2025, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 januari:
  • Colin of Arabia, Street Power, Cold Grip en Premonition
Geen concerten bekend voor 31-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Summers (The Police) - 83
  • Burton Cummings (The Guess Who) - 78
  • Emanuele Casali (DGM) - 45
  • Jukka-Pekka Miettinen (Ensiferum) - 42
  • Kai Hahto (Wintersun) - 52
  • Kenny "MetalMouth" Winter (Exciter) - 56
  • Laurent Nafissi (Inner Visions) - 53
  • Mani Neumeier (Guru Guru) - 85
  • Marta Peterson (Bleeding Through) - 41
  • Mikko Sirén (Apocalyptica) - 50
  • Paul Westerberg (The Replacements) - 66
  • Pete Quaife (The Kinks)† - 82
  • Peter "Pete" Wells (Rose Tattoo)† - 79
  • Rita Lee (Os Mutantes) - 78
  • Scott Ian (Anthrax) - 62
  • Tom Hamilton (Aerosmith) - 74
  • Ulrich Wild (producent) - 56

Vandaag overleden:
  • Floyd Cramer (Elvis Presley) - 1997
  • Ricky Nelson - 1985
Review

Uriah Heep - Wake The Sleeper
Jaar van release: 2008
Label: Universal Records
Uriah Heep - Wake The Sleeper
De Uriah Heep-fans heben zich het laatste decennium met een paar dvd’s, verzamel- en live-cd’s en vele optredens in deze contreien, absoluut niet hoeven vervelen. Toch ontbrak het aan iets: een nieuw studioalbum. Bijna tien jaar na Sonic Origami is het dan eindelijk zover en leveren de Britten en Canadees een vervolg af: Wake The Sleeper.

Grote afwezige op dit door Mike Paxman geproduceerde album is drummer Lee Kerslake die jarenlang deel uitmaakte van de band, maar vanwege problemen met de gezondheid verstek moest laten gaan. De ‘pas’52-jarige Bernie Shaw is gelukkig wel weer van de partij. De sympathieke zanger brengt sinds 1986 veel enthousiasme en energie met zich mee en heeft bovendien een aangename strot die perfect bij Uriah Heep past.

Kenmerkend zijn nog steeds de orgelgeluiden van Phil Lanzon, in bijvoorbeeld Overload of Tears Of The World, die zorgen voor dat herkenbare geluid dat de heren al jaren hebben. Gedateerd klinkt het echter allerminst. Daarvoor is de productie veel te helder en heeft Paxman er prima zorg voor gedragen dat geen van de instrumenten achterblijft in de mix.

Eigenlijk heeft Wake The Sleeper alles wat een Heep-fan zich maar kan wensen. Mick Box, als enige over van de originele line-up, zorgt er met zijn door effecten doordrenkte gitaarcapriolen voor dat de boel nog steeds rockt alsof het een lieve lust is, Shaw en Kerslakes vervanger Russell Gilbrook (o.a. ex-Tony Iommi) zorgen voor energie en spontaniteit en de progressieve rockers beschikken ook nog steeds over die oude feel, zonder oubollig te klinken.

Uriah Heep, al bijna 40 jaar actief, laat op Wake The Sleeper horen hun kunstje nog niet verleerd te zijn. Het heeft even geduurd, maar de fans kunnen met dit heerlijke album weer enige tijd vooruit. Hopelijk hoeft dat niet nog eens tien jaar te zijn.

Tracklist:
1. Wake The Sleeper
2. Overload
3. Tears Of The World
4. Light Of A Thousand Stars
5. Heavens Rain
6. Book Of Lies
7. What Kind Of God
8. Ghost Of The Ocean
9. Angels Walk With You
10. Shadow
11. War Child

Score: 86 / 100

Reviewer: Edo
Toegevoegd: 12 juli 2008

Uriah Heep - Wake The Sleeper
Reactie van Een Metalfan op 13-07-2008 om 15:08u
Score: 90 / 100

superplaat

Uriah Heep - Wake The Sleeper
Reactie van Louis op 14-07-2008 om 22:16u
Score: 100 / 100

Het beste van Heep sinds the seventies. Klasse plaat met OLD SCHOOL HEEP nummers.

Uriah Heep - Wake The Sleeper
Reactie van jan brouwers op 18-07-2008 om 18:59u
Score: 99 / 100

still playing on top

Uriah Heep - Wake The Sleeper
Reactie van Gert op 01-09-2008 om 12:24u
Score: 90 / 100

Prachtige plaat, zowel de melodieuze als hardere nummers klinken super. Waarschijnlijk de topplaat van 2008 voor mij !

Uriah Heep - Wake The Sleeper
Reactie van Nick op 22-10-2008 om 18:10u
Score: 90 / 100

Heb ze pas live gezien echt geweldig daarna moest ik de plaat gewoon hebben:) leuk feitje is dat ze ook een LP versie hebben uitgebracht

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.