Into The Grave
Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
  • 23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
  • 26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 27 november:
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aaron Jellum (Lȧȧz Rockit) - 62
  • Ana Fernández (Darksun) - 45
  • Björk (The Sugercubes) - 60
  • Bryan Patrick (Manilla Road) - 59
  • Ian Taylor (Adolescents) - 54
  • Jeff Blue (producent) - 58
  • Mick Rock (fotograaf)† - 77
  • Myles Heskett (Wolfmother) - 48
  • Tobias Sammet (Edguy) - 48

Vandaag overleden:
  • Peter Grant (manager) - 1995
  • Willy Quiroga (Vox Dei) - 2024
Review

Dark Age - Minus Exitus
Jaar van release: 2008
Label: Remedy Records
Dark Age - Minus Exitus
Metalcore bloedt momenteel een beetje dood. Dankzij de overvloed aan matige bands die er elke keer maar weer voor kiezen om eentonige schreeuwvocalen te combineren met saaie explosieve uitbarstingen heb ik het zelf ook wel een beetje gehad met deze stroming. Er zijn echter nog bands die de grenzen van het genre opzoeken en toch nog met goede en zelfs originele muziek op de proppen komen.

De band Scarpoint wist een tijd geleden al mijn aandacht te trekken, dankzij de mix van explosieve metalcore met complexe death thrash. Dark Age weet ook een positieve indruk achter te laten met dit vijfde volledige album. Deze Duitsers hebben als basis gekozen voor (moderne) melodieuze death metal(core), maar in elk nummer zijn invloeden verwerkt uit andere muziekstijlen. Van traditionele heavy metal tot furieuze hardcore uitbarstingen, het komt allemaal langs. Dark Age heeft uit deze bonte verzameling stijlen een aantal ijzersterke composities weten te smeden. Dat begint al met het sterke titelnummer, waarin woeste vocalen de strijd aangaan met aangename heldere zang. De woeste muziek blijft continu melodieus en het nummer kent een prima gitaarsolo als climax.

De cd kent nog meer hoogtepunten zoals het uitstekende Exit Wounds, waarin de ontzettend goede gitaarmelodieën het meest opvallen. Tussen de blastbeats en het woeste gebulder voelen de verzachtende heldere vocalen en enkele kalmerende gitaartokkels als een ware verademing. In Seven krijgen we helaas te maken met een minder momentje, vanwege het nogal zeikerige refrein. Daar kan het intro met Morgan Freeman helaas ook niets aan veranderen.

De veelzijdigheid van deze cd brengt vooral prachtige resultaten met zich mee, maar hier en daar mis ik toch een beetje de samenhang. Soms lijkt het wel alsof er in bepaalde nummers een totaal andere band aan het werk is. Met een enkele luisterbeurt heb je deze cd dan ook niet volledig bij de kop. Meeste overeind blijft uiteindelijk toch het positieve gevoel, vanwege de goede melodielijnen, gevarieerd zangwerk en het strakke spel op de plaat. Liefhebbers van zowel melodieuze death metal, moderne thrash en metalcore kunnen zich ongetwijfeld prima vermaken met dit album. Zet je cd-speler overigens wel uit na The Echoes Discipline, want de hidden track bevat een nogal inspiratieloze en flauwe cover van U2's October. Het is slechts een kleine smet op een goede en vooral avontuurlijke plaat.

Tracklist
1. Minus Exitus
2. Black September
3. Outside the Inside
4. The Dying Art of Recreation
5. Exit Wounds
6. Seven
7. No Way Home
8. Cold
9. Instrumental
10. Life for Blood
11. The Echoes Discipline *
*+hidden track - October (U2 cover)

Score: 78 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 4 april 2008

Dark Age - Minus Exitus
Reactie van - op 18-04-2008 om 13:49u
Score: 95 / 100

Dit album is zeker aan te raden!

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.