Helldorado
Enquête

Wie zie jij het liefst worden bevestigd voor Graspop 2026 als één van de hoofdacts?

A Perfect Circle
AC/DC
Alice Cooper
Architects
Bad Omens
Bring Me The Horizon
Electric Callboy
Foo Fighters
Ghost
Gojira
Limp Bizkit
Marilyn Manson
Megadeth
Pantera
Parkway Drive
Queens Of The Stone Age
Rammstein
Sabaton
Slayer
System Of A Down
The Offspring
Twisted Sister
Volbeat
Within Temptation
een andere topact, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 oktober:
  • Decapitated en Inferum
  • 23 oktober:
  • Blackbriar en Forever Still
  • Bloodred Hourglass en Luna Kills
  • Wolvennest, (Dolch) en Double Darkness
  • 24 oktober:
  • Blackbriar en Forever Still
  • Cryptosis, Nephylim en Imprisoned in Flesh
  • Wormrot en Gummo
  • 25 oktober:
  • Alcest en Bruit ≤
  • Fajtfest Fryslân
  • Hemelbestormer en Ter Ziele
  • The Curse Made Flesh en Epistulum
  • 26 oktober:
  • Testament, Obituary, Destruction en Goatwhore
  • Vower en Giant Walker
  • 26 oktober:
  • Testament, Obituary, Destruction en Goatwhore
  • Vower en Giant Walker
    22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • Sacred Reich en Martyr
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aram Kalousdian (Nu.Clear.Dawn) - 46
  • Bobby Blotzer (Ratt) - 67
  • Bobby Fuller (The Bobby Fuller Four)† - 83
  • Cris Kirkwood (Meat Puppets) - 65
  • Darryl Jenifer (Bad Brains) - 65
  • Dave McClain (Machine Head) - 60
  • Don Doty (Dark Angel) - 60
  • Ed Repka (illustrator) - 65
  • Fred "Sephiroth" Colombo (Spheric Universe Experience) - 42
  • Helmut Lotti - 56
  • Jon Foreman (Switchfoot) - 49
  • Kevin Killen (producent) - 66
  • Leslie West (Mountain)† - 80
  • Luisma Hernández (Arwen) - 48
  • Marc Shaiman (componist) - 66
  • Martijn Brauwers (Morning) - 49
  • Mike Elizondo (producent) - 53
  • Mikhail "Lightspeed" Pekhotin (Below The Sun) - 39
  • Piotr "Peter" Wiwczarek (Vader) - 60
  • Rafael Bittencourt (Angra) - 54
  • Steffi Hertz (Haggard) - 50
  • Stuart Chatwood (The Tea Party) - 56
  • Svante Henryson (Yngwie Malmsteen) - 62
  • Tim Kinsella (Cap’n Jazz) - 51
  • TobyMac (DC Talk) - 61
  • Vinnie Hornsby (Sevendust) - 58
  • Zardonic - 40

Vandaag overleden:
  • Edd Griles (regisseur) - 2024
  • George Young (The Easybeats) - 2017
  • Jane Dornacker (The Tubes) - 1986
  • Jimmy Miller (producent) - 1994
Review

Silent Force - Walk the Earth
Jaar van release: 2007
Label: AFM Records
Silent Force - Walk the Earth
Een nieuw levensteken van Silent Force is altijd weer een heugelijk feit. De Duitse band gaat immers al enige jaren aan de haal met één van de betere zangers binnen het genre. Men is zich bewust van de kwaliteiten van de beste man en de Amerikaanse D.C. Cooper is hier dan ook weer volop aanwezig.

Muzikaal bewandelt de band niet echt nieuwe paden. Men gaat gewoon verder waar men op het vorige succesvolle Worlds Apart is opgehouden. De muziek is nog steeds te omschrijven als een mengsel tussen melodieuze power metal en klassieke hard rock.
Wederom is het geheel overtuigend. De band trapt gelijk lekker af met het vlotte Man & Machine en blijft vrijwel de gehele plaat op een zelfde hoog niveau. Het gitaarwerk is uiteraard bovengemiddeld en niet meer dan eens vecht gitarist Alexander Beyrodt een vurig duel uit met toetsenist Torsten Röhre.

De productie van het album is weer keurig afgewerkt. Alle instrumenten knallen als vanouds, zoals het hoort. De band is gelukkig niet zoals vele landgenoten verzonken in voortdenderende blije riffs en melodietjes, maar neigt af en toe (ook dankzij de productie) meer naar het zwaardere Amerikaanse metal geluid.
En meneer Cooper? Die doet wat hij altijd doet. Hij heeft het album op fantastische wijze van vocalen voorzien. Een rauwe uithaal hier, een ferm bijtend refrein daar of een gevoelig gezongen passage, de man heeft er kennelijk geen enkel probleem mee.

Hoewel de band er misschien niet gigantisch uitschiet wat betreft de kwaliteit tussen alle andere power metal bands van vandaag de dag, doet men wel weer gewoon waar men goed in is. Het maken van een bijzonder lekker in het gehoor liggend potje metal. Geen grote verrassingen, maar wel een uitstekend verzorgd album. Daar doen we het voor.

Tracklist
1. Man & Machine
2. Walk the Earth
3. Point of No Return
4. In From the Dark
5. The King of Fools
6. The Child Within
7. Goodbye My Ghost
8. Save Me From Myself
9. My Independence Day
10. Blind Leading the Blind
11. Running Through the Fire
12. Picture of a Shadow

Score: 82 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 19 februari 2007

Meer Silent Force:

Silent Force - Walk the Earth
Reactie van Erik op 21-02-2007 om 10:16u
Score: 83 / 100

Lekker album! DC Cooper is lekker op dreef. Het begin van het nummer walk the earth lijkt verdacht veel op een nummer van Thunderstone. En Goodbye my ghost heb ik ook al ergens anders gehoord en dan vooral refrein en keyboard(paradise lost?)

Silent Force - Walk the Earth
Reactie van speedfreak op 23-02-2007 om 20:33u
Score: 85 / 100

Degelijk maar toch lekker om naar te luisteren.

Silent Force - Walk the Earth
Reactie van Zwaargeschapen op 04-03-2007 om 14:39u
Score: 92 / 100

Fantastische release alweer van Silent Force, na de eerste zwalkende albums heeft men met Worlds Apart een ijzersterk en vooral consistent album afgeleverd, en deze lijn wordt voortgezet op Walk the Earth. Vindt nog steeds Worlds Apart hun beste album maar tE ligt niet ver achter. Heerlijke CD!

Silent Force - Walk the Earth
Reactie van Sner op 19-04-2007 om 17:07u
Score: 80 / 100

Bij mij stond net ''Walk the earth'' aan en ik dacht idd ook van ''he, ik heb Thunderstone toch helemaal niet in mn playlist gezet..?'' hehe. Voor de rest prima cd!

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.