Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
    22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Akira Takasaki (Loudness) - 65
  • Atomic Steif (Sodom)† - 58
  • Bjørn Müller (Backstreet Girls)† - 66
  • Dani Löble (Helloween) - 53
  • Glen Alvelais (Forbidden) - 58
  • James Lavelle (Unkle) - 52
  • Kozaki Ai (illustrator) - 44
  • Mario Lalli (Yawning Man) - 60
  • Mark Charig (King Crimson) - 82
  • Nick Foster (Divinity) - 47
  • Norman Smith (Hurricane Smith)† - 103
  • Scott Phillips (Alter Bridge) - 53

Vandaag overleden:
  • Andy Warhol (illustrator) - 1987
  • Ian Wallace (King Crimson) - 2007
  • Lloyd "Mooseman" Roberts III (Body Count) - 2001
  • Mark Lanegan (Screaming Trees) - 2022
  • Tom Duffy (technicus) - 1990
Review

Lana Lane - Lady Macbeth
Jaar van release: 2005
Label: Frontiers Records
Lana Lane - Lady Macbeth
Kan symfonische rock straight-to-the-point zijn? In de wereld van Lana Lane wel. De met bekende keyboardspeler Erik Norlander getrouwde zangeres kennen we in Europa voornamelijk van kleine bijdragen aan Arjen Anthony Lucassen's projecten Star One en Ayreon. In Japan heeft Lana meer succes met haar solocarrière, die nu al een kleine tien jaar voortduurt.

Haar album van dit jaar, "Lady Macbeth", gaat niet geheel onverwacht over het bijna gelijknamige toneelstuk door William Shakespeare. Het conceptalbum is door een bonte verzameling muzikanten op verschillende locaties opgenomen en vervolgens gemixt door Norlander. Onder andere Kristof Gildenlöw (bas, Pain Of Salvation), Kelly Keeling (achtergrondzang, Michael Schenker, John Norum, Baton Rouge) en Ernst van Ee (drums, Helloïse) hebben een uitstekende bijdrage gedaan. De mix is daarentegen in de soep gelopen. Het geluid is hol, muzikanten lijken op 20 meter afstand van elkaar te staan, het is samengevat te duidelijk te horen dat het album in verschillende studio's opgenomen is. Zonde, zonde.

Manlief Erik heeft ook een stevige vinger in de pap gehad bij het arrangeren van de nummers, zijn herkenbare keyboardstijl neemt veelal het voortouw. De inspiratie moet op een laag pitje gestaan hebben. Alleen daarom zouden de zanglijnen van "The Dream That Never Ends" op die van "Keeper Of The Flame" kunnen lijken en bijna elk refrein dezelfde lange halen van Lane bevatten. Niet écht slecht, maar veel nummers lijken afgeraffeld en hadden een spectaculairdere opbouw kunnen hebben. Lana Lane's stem is echter wel op haar best. Het volle, zuivere, licht snerende stemgeluid paart uistekend met de stevige symfonische rock en past uitstekend bij het concept.

Op haar site lezen we onder het kopje "Other notables" dat ze Nederlands spreekt. Hopelijk vergeeft ze me deze gematigd positieve bespreking, of sterker, luistert ze naar de kritiek en gebruikt die om weer een ouderwets goed album neer te zetten. Maar och, de Jappen zullen het evengoed wel vreten.

Tracklist:
1. The Dream That Never Ends
2. Someone To Believe
3. Our Time Now
4. Summon The Devil
5. No Tomorrow
6. Shine On Golden Sun
7. The Vision
8. Keeper of the Flame
9. We Had the World
10. Dunsinane Walls

Score: 72 / 100

Reviewer: Bob
Toegevoegd: 8 augustus 2005

Lana Lane - Lady Macbeth
Reactie van AORPOMPY op 18-08-2005 om 18:20u
Score: 85 / 100

Andermaal een knappe plaat van een fel ondergewaardeerde band (zie de score hier !).

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.