Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
  • 9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Kovács (Akela) - 46
  • Axtwald (Negator) - 45
  • Dave Navarro (Jane’s Addiction) - 59
  • Henri Samuli Seppälä (Children Of Bodom) - 46
  • James Smith (Season's End) - 44
  • Len Arran (Skunk Anansie) - 65
  • Mark Reale (Riot)† - 71
  • Ole Alexander Myrholt (Enslavement Of Beauty) - 48
  • Pim Blankenstein (Officium Triste) - 56
  • Sebastian Paul (Syrens Call) - 57
  • Suvi Grym (Vanguard) - 47
  • Tomi Ullgren (Rapture) - 48
  • Yiotis Dounas (Blade Of Spirit) - 41

Vandaag overleden:
  • Christopher Lee (Rhapsody Of Fire) - 2015
  • Wally Gold (producent) - 1998
Review

Corrosion of Conformity - In the Arms of God
Jaar van release: 2005
Label: Mayan Records
Corrosion of Conformity - In the Arms of God
Behalve een pilsje zijn genotsmiddelen voor mij iets waar ik met een grote boog omheen loop. Bij het nieuwe album van Corrosion of Conformity zou echter een joint van 20 centimeter niet misstaan. Al bij de eerste tonen waan je je op een zandige vlakte ergens langse de route 66 waar je net je gammele huisje uitgelopen bent en al zittend op een rots, uitkijken over de zandige vlakte je je eerste blunt opsteekt.

Corrosion of Conformity was mij vooral bekend van het album Deliverance. Hun nieuwe werk In The Arms Of God klinkt een stuk rustiger en ingetogener dan Deliverance, maar toch hangt er dezelfde sfeer. De band maakt een volwassen indruk en biedt de luisteraar een album wat niet meteen te doorgronden valt en waar men bij meerdere luisterbeurten steeds meer nuances in kan ontdekken.

Het album trapt af met het nummer Stone Breakers, wat na een ietwat psychedelische intro meteen stevig losgaat. De riffs en dubbele gitaarloopjes die deels uit de jaren 70 lijken te komen klinken herkenbaar en toch op een of andere manier toch weer van deze tijd. Gedurende het hele album heb je het gevoel dat je naar iets ouds en toch nieuws aan het luisteren bent, Black Sabbath en consorten lijken in ieder geval hun sporen achter gelaten te hebben. De doomige klanken die C.O.C. te bieden heeft zijn voorzien van de nodige portie stoner rock. Het lijkt alsof over alle nummers het zand van de woestijn hangt. De cd bestaat uit stevig rockende nummers waar genoeg ruimte is gelaten voor gevoelige solo’s en emotie. De herkenbare stem van Pepper Keenan maakt het geheel helemaal af.

Het album maakt een erg emotionele indruk en lijkt niet geheel van deze tijd te zijn (ook op productioneel vlak doet het vrij retro aan). Maar dit album is voor iedereen die houdt van doomige muziek met de nodige stoner erin ideaal. Ik moet dit album nuchter bekijken, maar voor de blowers onder ons is dit album bijna de perfecte muziek voor een stevige toeter.

Tracklist:
1. Stonebreaker
2. Paranoid Opioid
3. It's That Way
4. Diry Hands Empty Pockets / Already Gone
5. Rise River Rise
6. Never Turns To More
7. Infinite War
8. So Much Left Behind
9. Backslider
10. World On Fire
11. Crown Of Thorns
12. In The Arms Of God

Score: 85 / 100

Reviewer: Jan
Toegevoegd: 18 juni 2005

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.