Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 augustus:
  • Deicide en Angelus Apatrida
  • Evoken, Todomal, Phlebotomized en Noctambulist
  • 3 augustus:
  • Alien Ant Farm
  • 4 augustus:
  • Sacred Reich, Angelus apatrida en Velozza
  • 5 augustus:
  • Misery Index en Carnation
  • Opeth
  • Phil Campbell's Bastard Sons
  • Sacred Reich, Angelus Apatrida en Velozza
  • 6 augustus:
  • Alcatraz
  • Luna Kills
  • 7 augustus:
  • Alcatraz
  • 8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • M'era Luna
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrei Găluț (Goodbye To Gravity) - 42
  • Butch Vig (Garbage) - 71
  • Candace Puopolo (Walls Of Jericho) - 46
  • Chris Batten (Enter Shikari) - 40
  • Freddie Wadling (Cortex)† - 75
  • Garth Hudson (The Band)† - 89
  • Hellhammer (Mayhem) - 57
  • Joe Lynn Turner (Rainbow) - 75
  • John Stanier (Helmet) - 58
  • Neal Morse (Spock's Beard) - 66
  • Terry Gorle (Heir Apparent) - 67

Vandaag overleden:
  • Billy Lee Riley - 2009
  • David Roach (Junkyard) - 2025
Review

Dreamaker - Enclosed
Jaar van release: 2005
Label: Arise Records
Dreamaker - Enclosed
Elisa C. is blond! En belangrijker, haar stem is op "Enclosed" een stuk beter te behappen dan ooit tevoren. Dat ooit tevoren omvat inmiddels drie albums van Dark Moor, een albumpje Fairytale, de eersteling van Dreamaker, en wat sessiewerk voor Beto Vazquez. Elisa C. is ook vetter geworden. Beter gezegd, haar stem klinkt een stuk voller en past beter bij het geluid van Dreamaker's tweede kindje, "Enclosed".

Enclosed is een vernauwing van de gaten die op "Human Device" in de composities vielen. Een blok melodieus beton waarin geen ruimte is overgelaten voor verzwakkingen of haperingen. Meedogenloos gitaarwerk maakt gehakt van brave powermetal harmonietjes. Elisa is een vrouw die (een stuk zuiverder dan voorheen) haar gevoeligheid ook kan uiten in stevige uithalen. Maar laat je door een nummer als "The End Of Your Suicide" niet verwarren. "I live my own life" is haar statement, en dat zul je voelen!

Niets ten nadele van Nino Laurenne, de producer van "Human Device", maar de powermetal aanpak drukte de sterke kant van Dreamaker nog wel eens naar de achtergrond. De ielige Finse detail-gerichte mix en mastering werd daarom ingeruild voor het zwaargewichtengeluid van de Morrison Sound Studio's in Tampa (Florida), waar de ritmesectie volledige aandacht kreeg. De riffs kunnen qua efficiëntie het titanengevecht met Iced Earth aan. Jorge Sáez rost zijn drums razendstrak, met snelheden die soms neigen naar blastbeats!

Ook heftig zijn de Soilwork-achtige screams. Op het vorige album een noviteit, nu volwaardig onderdeel van de nachtmerriemachine die Dreamaker heet. het geeft de "Innocent Blood" krachtpatserij een extra zetje mee.

In het duel Dreamaker vs. Dark Moor, waar de bands zelf overigens niets van willen weten, heeft Dreamaker nu de overhand. Een ijzersterk album dat "Beyond The Sea" van Dark Moor met een zucht omver werpt. De laatsten zullen altijd de eersten zijn.

Tracklist:
1. I Live My Own Life
2. Reverse Universe
3. Over The Edge
4. Living In Fear
5. The End Of Your Suicide
6. Innocent Blood
7. WW 666
8. Face To Face
9. Enclosed
10. Perfect Soul
11. Take Me Higher
12. Promised Heaven

Score: 92 / 100

Reviewer: Bob
Toegevoegd: 2 maart 2005

Meer Dreamaker:

Dreamaker - Enclosed
Reactie van Thaxll op 02-03-2005 om 14:38u

Tering, wat een cijfer! Nou ben ik echt wel beniewd hoe hij klinkt.

Dreamaker - Enclosed
Reactie van Renmaestro op 02-03-2005 om 19:58u

Je klinkt er erg overtuigd van dit album, haha. Deze komt op mijn lijstje.

Dreamaker - Enclosed
Reactie van Sner op 18-08-2006 om 14:35u
Score: 93 / 100

Fan-tas-tisch! Wat een ongelooflijk goede cd is dit. Had ik niet verwacht na hun eerste redelijk sappie plaat. Ze klinken inderdaad een stuk harder, voller en melodieuzer: wat een vooruitgang. Geen standaard power metal cd'tje, niet goedkoop scoren, je merkt gewoon dat hier veel aandacht aan is besteed. Sinds de cd's van Sonata Arctica en de titelcd van Dark Moor heb ik niet zulke cijfers gegeven voor een plaat. I live my own life is gewoonweg geweldig en er staan eigenlijk maar weinig nummers op deze cd die minder klinken. Living in fear heeft een mega catchy refrein, het tempo van Innocent blood bezorgt me kippenvel en zo kan ik wel doorgaan. Iedere power metal fan moet deze cd in handen zien te krijgen. (Haha wat een enthousiasme, maar hij's gewoon echt goed ^^)

Dreamaker - Enclosed
Reactie van RIX op 05-05-2009 om 16:05u
Score: 50 / 100

Zoooo niet mee eens.

Haar stem is op vele stukken van het album vervormd en het is over de top....... Nevernooit overtreft dit Dark Moor met Hall Of The Olden Dreams en The Gates Oblivion. Dat zijn de meesterwerken.

Later

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.