Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Dreamaker - Human Device
Jaar van release: 2004
Label: Arise Records
Dreamaker - Human Device
Na het waarlijk meesterlijke nieuwe album van Dark Moor was ik meer dan benieuwd naar hoe Dreamaker uit zou pakken. Kan de wegens "muzikale meningsverschillen" afgesplitste line up laten zien dat die zet een juiste was? De Spanjaarden wilden met hun nieuwe band meer de sympho-progressieve kant op, zoals ik die laatst ook al besprak op het debuutalbum van het Italiaanse Revoltons. Zonder jokken, Dreamaker beheerst het truukje aanzienlijk beter dan die band...

Nummers als "The Eye Of War" en "Welcome To My Hell" grossieren in strak en moeilijk progressief gitaarwerk, zonder dat de gitaristen het gevoel voor melodie uit het oog verliezen. De toetsenist heeft daar ook een groot aandeel in, zonder synths zou het een saaie boel zijn geworden. "Without Angels" is dan weer wat traditioneler. Een uitstekende singlekandidaat.

Elisa C. Martin zorgde er ooit voor dat Dark Moor in de spotlights kwam te staan. Anno 2004 zijn zangeressen in powermetal niet meer zo uitzonderlijk (denk aan Nightwish, Edenbridge, Andra, Oratory, Hammerfall...) dus de nieuwigheid daarvan is er wel vanaf. Dan gaat opvallen dat ze niet altijd even toonvast is. Het zware zuidelijke accent gaat soms zelfs ronduit irriteren. Over het algemeen niet meer dan een 'decent job'.

Dreamaker kan me niet zo in vervoering brengen als Dark Moor dat deed met hun laatste album. Niet dat de nummers slecht zijn, integendeel. Ook aan de productie en mix van Nino Laurenne (gitarist van Thunderstone) of de gastrollen van Pasi Rantanen en Ark 666 (Impaled Nazarene) zal het niet liggen. De magie is er gewoon (nog) niet. Maar tot die tijd is Dreamaker een goeie tweede.

Tracklist:
1. Dream Machines
2. The Eye Of War
3. Nightmares Factory
4. Without Angels
5. Killing
6. Enemy
7. Forever In Your Arms
8. Alone Again
9. Welcome To My Hell
10. Eternal Love
11. Crystaline Eyes
12. Awakening

Score: 79 / 100

Reviewer: Bob
Toegevoegd: 7 april 2004

Meer Dreamaker:

Dreamaker - Human Device
Reactie van Draconian op 07-04-2004 om 19:48u

Het kan aan mij liggen, maar sinds wanneer heeft Hammerfall een zangeres? Of loop ik achter?

Dreamaker - Human Device
Reactie van WorldOfMetal op 07-04-2004 om 21:13u

Haha idd, kan me niet herinneren maar goed. En ik zou bands als Edenbridge en Nightwish geen powermetal noemen.

Dreamaker - Human Device
Reactie van Bob op 08-04-2004 om 09:02u
Score: 79 / 100

Is een sneer naar die waardeloze zanger van Hammerfall. ;)

Dreamaker - Human Device
Reactie van Een_Metalfan op 08-04-2004 om 13:55u

Hoe kun je Joachim Cans een waardeloze zanger noemen? Er zijn niet zo veel zangers die zowel op plaat als live zo zuiver klinken. Ik kan me echter wel herinneren dat Elisa Martin bij Dark Moor tenenkrommend vals zong, dat zal op 1 van de eerste albums van die band zijn geweest. Zeer misplaatste grap.

Dreamaker - Human Device
Reactie van Bob op 09-04-2004 om 18:21u
Score: 79 / 100

D'r zit geen kracht in zijn stem, geen volume. Die zang gaat heel snel mateloos irriteren

Dreamaker - Human Device
Reactie van Een_Metalfan op 10-04-2004 om 14:08u

Behoort een reviewer niet objectief te zijn? Je komt me nogal naief en subjectief over. Volgens mij moet je een verschil maken tussen wat je zelf goed of slecht vind en wat goed of slecht is binnen een bepaald genre, en wat dat laatste betreft, denk ik dat je een modderfiguur slaat.

Dreamaker - Human Device
Reactie van Bob op 10-04-2004 om 15:03u
Score: 79 / 100

Binnen het genre is Hammerfall een tamelijk zwakke overgewaardeerde band. Objectief genoeg dunkt me.

Dreamaker - Human Device
Reactie van Een_Metalfan op 11-04-2004 om 09:48u

Ik ben het er mee eens dat je niet bepaald objectief bent, integendeel. Je vind je eigen mening gelijk aan feiten. Dit is juist het toppunt van subjectieviteit. Ik ga hier niet lopen verkondigen of HammerFall wel of niet goed is, maar het feit is dat de band binnen het genre zeer populair is en derhalve kun je je afvragen of ze daadwerkelijk worden overgewaardeerd. Ik denk zelfs dat sommige media (lees: Aardschok) de band zelfs niet serieus nemen, maar slechts vanwege reclameinkomsten de band een hoog cijfer geven. Maar als je een band zelf niet goed vind, of misschien niet begrijpt, begin er dan niet over, want er zijn zat mensen die zo'n band wel goed vinden. Concentreer je op de feiten en nog meer op de bands die je bespreekt, en ga niet even slinks een sneer geven naar een andere bands. En doe je huiswerk, want bands als Nightwish spelen geen Power Metal.

Dreamaker - Human Device
Reactie van Bob op 11-04-2004 om 12:21u
Score: 79 / 100

Nightwish is gewoonweg een Powermetalband met een klassiek geschoolde zangeres. Haal Tarja weg, zet er een zanger voor in de plaats en je hebt een Sonata Arctica-kloon (die zelf ook weer klonen zijn van Stratovarius). Over de populariteit van Hammerfall kun je blijven discusseren, ik blijf het onterecht vinden.

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.