Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Belgische bodem?

Aborted - Meticulous Invagination
Acid - Max Overload
Amenra - A Solitary Reign
Ancient Rites - Mother Europe
Belgian Asociality - Morregen
Brutus - All Along
Bütcher - Iron Bitch
Channel Zero - Black Fuel
Cobra The Impaler - Colossal Gods
Cyclone - Fighting The Fatal
dEUS - Suds And Soda
Enthroned - Evil Church
Evil Invaders - In Deepest Black
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Hippotraktor - Manifest The Mountain
K's Choice - Not An Addict
Miava - Every Heart Is A Beating Piece Of Shit
Moments - Safe And Sound
Ostrogoth - Queen Of Desire
Pothamus - Orath
Psychonaut - The Fall Of Consciousness
Steak Number Eight - The Sea Is Dying
Thurisaz - Years Of Silence
Wiegedood - Ontzieling
een andere Belgische song, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
  • 1 mei:
  • Hell On Air
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
  • 2 mei:
  • Adrian Vandenberg
  • Archers en Between Cities
  • Gavran, Lijkschouwer en Hezurra
  • Hell On Air
  • Temtris
  • TerraDown, MagnaCult en Anonemia
  • The Hague Deathfest
    met o.a. Graceless, Slaughterday en Maatkare
  • 3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • Hell On Air
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
  • 5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
    30 mei:
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
Kalender
Vandaag jarig:
  • Lars "Leiðólfr" Jensen (Myrkgrav) - 40
  • Paulo Jr. (Sepultura) - 57
  • Reverend Gary Davis† - 130
  • Riley Gale (Power Trip)† - 40
  • Tomi Joutsen (Amorphis) - 51
  • Ville Friman (Insomnium) - 46
  • Wayne Kramer (MC5) † - 78

Vandaag overleden:
  • Beatmaster V (Body Count) - 1996
  • Darrell Sweet (Nazareth) - 1999
  • Muddy Waters - 1983
  • Tim Calvert (Forbidden) - 2018
Review

Impellitteri - War Machine
Jaar van release: 2024
Label: Frontiers Music

 -

Met de release van War Machine van Impellitteri verscheen eind 2024 op de valreep mijn album van het jaar. Een complete verrassing, aangezien ik geen liefhebber ben van Impellitteri. De Amerikaanse band maakt sinds de jaren tachtig onvervalste heavy metal met flashy gitaarwerk. Daar is bandleider Chris Impellitteri verantwoordelijk voor. Nu ben ik daar zeker niet vies van, maar bij Impellitteri was het me te veel van het goede. Wat blijkt? Het gitaarwerk op War Machine is nu juist datgene dat het meeste indruk maakt.

De eerste single Out Of My Mind (Heavy Metal) trok de aandacht dankzij het creatieve gitaarwerk. De hele song lang is het genieten geblazen van de capriolen van snarenplukker Chris. Als kers op de taart speelt Slayer-drummer Paul Bostaph mee, iets dat de muziek net dat beetje meer kracht geeft. Het meezingbare refrein en de fijne vocale prestatie van Rob Rock maakt de track af.

Zo zit elke song op War Machine in elkaar. Stuk voor stuk bevatten de tracks muzikale krachtpatserij, op een smaakvolle manier gebracht. Het album gaat gierend van start met de titeltrack en eindigt net zo flitsend met Just Another Day. Nergens wordt het gas teruggenomen en ballads ontbreken. Een typisch geval van ‘gaan met die banaan!’. Tegen het einde horen we wat herhaling, maar dan zijn we alweer aanbeland bij track negen. Elf nummers lang origineel uit de hoek komen is misschien wat te veel gevraagd, maar echt storen doet het niet.

War Machine heeft mijn interesse voor Impellitteri aangewakkerd en ik ga zeker oudere albums wat aandachtiger beluisteren. Ik weet nu dus niet of dit ook echt het beste werk is van de band. Ik weet alleen dat War Machine de beste heavymetalplaat van het jaar is. En dat in een jaar dat gevestigde namen zoals Judas Priest, Saxon en Accept ook met zeer verdienstelijke albums zijn gekomen. Die van Impellitteri verdient het om net zoveel aandacht te krijgen.

Tracklist:
1. War Machine
2. Out Of My Mind (Heavy Metal)
3. Superkingdom
4. Wrath Child
5. What Lies Beneath
6. Hell On Earth
7. Power Grab
8. Beware The Hunter
9. Light It Up
10. Gone Insane
11. Just Another Day

Score: 88 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 6 januari 2025

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.