Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat vond jij het gaafste festival van 2025?

Alcatraz Festival
Back To The Beginning
Baroeg Open Air
Brainstorm Festival
Complexity Fest
Drachten Deathfest
Dutch Doom Day
Dynamo Metalfest
Eindhoven Metal Meeting
Graspop Metal Meeting
Grindhoven
Heavy Metal Maniacs
Hedon Zwaar Nieuwjaar
Helldorado
Into The Grave
Into The Void
Jera On Air
Pitfest
Roadburn Festival
Samhain Festival
Soulcrusher
South Of Heaven
Stonehenge Festival
Wacken Open Air
een ander festival uit 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 8 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 9 januari:
  • Ann My Dice, Between The Rats And Snakes, Sledon en Scenyte
  • Heidenfest
  • Nanowar Of Steel en Uuhai
  • 10 januari:
  • Briqueville, Hemelbestormer en Modder
  • Grafjammer, Verwilderd en Sterveling
  • Hedon Zwaar Nieuwjaar
  • 11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
Geen concerten bekend voor 05-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Achim Kirschning (Scorpions) - 74
  • Dave Allison (Anvil)† - 70
  • Fredrik Nordström (Dream Evil) - 59
  • Maartin Allcock (Jethro Tull) - 69
  • Marilyn Manson - 57
  • Michael Stapf (Haggard) - 52
  • Niklas Isfeldt (Dream Evil) - 60
  • Troy Van Leeuwen (Queens Of The Stone Age) - 56

Vandaag overleden:
  • Fredrik Lindgren (Unleashed) - 2025
  • Rob Lumbre (Severed Savior) - 2002
Review

Impellitteri - War Machine
Jaar van release: 2024
Label: Frontiers Music

 -

Met de release van War Machine van Impellitteri verscheen eind 2024 op de valreep mijn album van het jaar. Een complete verrassing, aangezien ik geen liefhebber ben van Impellitteri. De Amerikaanse band maakt sinds de jaren tachtig onvervalste heavy metal met flashy gitaarwerk. Daar is bandleider Chris Impellitteri verantwoordelijk voor. Nu ben ik daar zeker niet vies van, maar bij Impellitteri was het me te veel van het goede. Wat blijkt? Het gitaarwerk op War Machine is nu juist datgene dat het meeste indruk maakt.

De eerste single Out Of My Mind (Heavy Metal) trok de aandacht dankzij het creatieve gitaarwerk. De hele song lang is het genieten geblazen van de capriolen van snarenplukker Chris. Als kers op de taart speelt Slayer-drummer Paul Bostaph mee, iets dat de muziek net dat beetje meer kracht geeft. Het meezingbare refrein en de fijne vocale prestatie van Rob Rock maakt de track af.

Zo zit elke song op War Machine in elkaar. Stuk voor stuk bevatten de tracks muzikale krachtpatserij, op een smaakvolle manier gebracht. Het album gaat gierend van start met de titeltrack en eindigt net zo flitsend met Just Another Day. Nergens wordt het gas teruggenomen en ballads ontbreken. Een typisch geval van ‘gaan met die banaan!’. Tegen het einde horen we wat herhaling, maar dan zijn we alweer aanbeland bij track negen. Elf nummers lang origineel uit de hoek komen is misschien wat te veel gevraagd, maar echt storen doet het niet.

War Machine heeft mijn interesse voor Impellitteri aangewakkerd en ik ga zeker oudere albums wat aandachtiger beluisteren. Ik weet nu dus niet of dit ook echt het beste werk is van de band. Ik weet alleen dat War Machine de beste heavymetalplaat van het jaar is. En dat in een jaar dat gevestigde namen zoals Judas Priest, Saxon en Accept ook met zeer verdienstelijke albums zijn gekomen. Die van Impellitteri verdient het om net zoveel aandacht te krijgen.

Tracklist:
1. War Machine
2. Out Of My Mind (Heavy Metal)
3. Superkingdom
4. Wrath Child
5. What Lies Beneath
6. Hell On Earth
7. Power Grab
8. Beware The Hunter
9. Light It Up
10. Gone Insane
11. Just Another Day

Score: 88 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 6 januari 2025

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.