Fleddy Melculy
    23 oktober:
  • Catharsis en Embers Of Oblivion
  • The HU en SKÁLD
  • Tiffany Kills en Seven Thirty
  • Unholy Craft, Cirith Gorgor en Reinkaos
  • 24 oktober:
  • Archspire, Crown Magnetar, The Zenith Passage en Analepsy
  • Cryptosis en Hallowed Fire
  • Embers Of Oblivion en Øçta
  • God Dethroned, Fractured Insanity en Facing The Madness
  • RVH Project
  • Samhain festival
  • The HU en SKÁLD
  • Vengeance, 7 Miles To Pittsburgh, Bangalore Choir, Picture en Jurassic Park
  • 25 oktober:
  • Gloryhammer, Majestica en Arion
  • Samhain festival
  • Typhus en Slavantas
  • 25 oktober:
  • Gloryhammer, Majestica en Arion
  • Samhain festival
  • Typhus en Slavantas
  • 26 oktober:
  • Clawfinger
  • 27 oktober:
  • Clawfinger
  • Geoff Tate
  • 28 oktober:
  • Beast In Black, Sonata Arctica en Frozen Crown
  • Clawfinger
  • Geoff Tate's Operation Mindcrime en James Keegan
    23 november:
  • Long Distance Calling
  • Moral Law, Rising Risk en Spear
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Gruen (fotograaf) - 81
  • Dale Crover (Melvins) - 59
  • Dan Searle (Architects) - 39
  • David Kitay (componist) - 65
  • Gavin Harte (Callenish Circle) - 53
  • Iain Huntley (Rapture) - 50
  • Jeremy Lammas (One Step Beyond)† - 54
  • John Leckie (producent) - 77
  • Juha-Pekka Alanen (Altaria) - 42
  • Kim Larsen (Gasolin')† - 81
  • Kristoffer Göbel (Falconer) - 48
  • Michael "Würzel" Burston (Motörhead)† - 77
  • Robert Trujillo (Metallica) - 62
  • Tom Searle (Architects)† - 39

Vandaag overleden:
  • Willy Lange (Lȧȧz Rockit) - 2018
Review

Sisters Of Suffocation - Eradication
Jaar van release: 2022
Label: Eigen Beheer

 -

Meer dan tien uur artikelen signeren en twaalf uur pre-orders inpakken geeft duidelijk aan hoe populair Sisters Of Suffocation is. De crowdfundingcampagne van het conceptalbum Eradication (over hoe mensen het uit zouden kunnen houden op een verminkte wereld) was dan ook een succes. Het duurde daarna nog wel een tijd voordat de plaat daadwerkelijk op de wereld losgelaten werd. Dat had voornamelijk met de gezondheid van zangeres Els Prins te maken, die op het podium vervangen werd door Linn Liv.

Op de derde full-length horen we Prins weer zingen, grunten en screamen. Niets ten nadele van Linn Liv, maar met Prins klinkt Sisters Of Suffocation weer vertrouwd. Ze klinkt bruter. Dat laat ze direct horen in het agressieve Buried In The Crowd. De cleane zang op de achtergrond in het refrein past echter niet zo goed. In Die Anyway past deze beter. Het is een vooruitstrevendere track die zich beter leent voor experimenten. De melodieuze zang komt het beste tot zijn recht in The Rich Will Never Die, How They Bleed en Pay My Dues. In laatstgenoemde heeft Prins wel iets van Amy Winehouse.

Niet alleen op vocaal gebied, maar ook op instrumentaal vlak worden grenzen opgezocht. Met name het gitaarwerk toont veel diversiteit. Zo is Instinct-Extinct atmosferisch, Buried In The Crowd recht voor je raap raggen, Cannibal Soulmate dissonant, Being Pray groovend, Hide In Plain Sight thrashend, het korte instrumentaaltje Elevation jazzy en Returning In A Cauldron technisch à la Decapitated. Opvallend detail is dat er extra aandacht geweest lijkt te zijn voor de herinneringswaarde van de gitaarsolo’s (Being Prey, Hide In Plain Sight en Outerlude). Hoewel er in elk nummer meerdere tempowisselingen zijn, is de ritmesectie minder opvallend, mede omdat deze in de mix geen prominente plek inneemt.

Hoewel er geen zwakke tracks op de plaat staan, is er toch wel wat op aan te merken. Elk nummer gebeurt er weliswaar iets wat je tot dan toe nog niet hebt gehoord en iedere track heeft z’n eigen identiteit, maar het is jammer dat niet ieder liedje het momentum behoudt of een kop en staart heeft. Zo vliegt Instinct-Extinct meerdere kanten op en is vooral het meeslepende einde sterk. The Rich Will Never Die bevat ook heel uiteenlopende secties, maar maakt als geheel een sterkere indruk. In Thick Red Meat is het vooral het snelle gedeelte dat een zeer positieve indruk maakt. Jammer dat daarna het tempo naar beneden gaat en gekozen is voor een fade out. Buried In The Crowd en het doomy Being Prey bevatten samen met Hide In Plain Sight de prettigste flow.

Eradication toont de veelzijdigheid van Sisters Of Suffocation. Elementen van onder meer Jinjer, Dismember, Decapitated, Cannibal Corpse, Opeth, Gojira en Thy Art Is Murder komen samen op een uitdagende plaat die meerdere luisterbeurten nodig heeft om op waarde geschat te kunnen worden. De groep is op technisch vlak gegroeid, de energieke plaat is met plezier ingespeeld en het is goed om Prins weer aan het front te horen. Hide In Plain Sight zal voor velen de favoriet zijn vanwege de memorabele ideeën en de lekkere vibe. Die Anyway, Pay My Dues, Returning In A Cauldron en Thick Red Meat zullen andere favorieten zijn. Het album wisselt evenwel goede en minder beklijvende ideeën af en mist nog wat uitschieters om echt boven het maaiveld uit te kunnen steken.

Tracklist:
1. Buried In The Crowd
2. Sisters Of Suffocation
3. Instinct / Extinct
4. Pay My Dues
5. Being Prey
6. Cannibal Soulmate
7. Returning In A Cauldron
8. Hide In Plain Sight
9. Thick Red Meat
10. The Rich Will Never Die
11. Elevation
12. How They Bleed
13. From Downfall
14. Cordon Sanitaire
15. The Chosen One
16. Outerlude

Score: 72 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 30 december 2022

    21 oktober:
  • Arabs in Aspic - Sorgens Kapittel
  • 23 oktober:
  • Absolute Darkness - Witness To A Dying World
  • After Infinity - Beyond Eternity
  • Beaten To Death - Vntrve
  • Boneyard - Black Static
  • Boss Keloid - Float & Aperture
  • City Of Lights - City Of Lights
  • Could Seed - Terminal
  • Dragonland - Prophecies
  • Embryectomy - Vitriolic Baptism
  • Entheos - Empty on the Inside
  • Estertor - Evil Black Church
  • Forbidden - Forbidden
  • GDP - Cross Off Matthew
  • Get The Shot - Crucifixion Depiction
  • Godzilla in the Kitchen - Termination Sequence
  • Half Me - DOGMA
  • HENFALD - Fortæl Om Dit Døgn (EP)
  • High On Blood - The Bloodrite Doctrine
  • Hostilia - The Curse of Khamun
  • Ian Blurton's Future Now - Imperial Filth
  • Ignea - Monumental
  • IN PAIN (swe) - My Knife Cuts Flesh
  • Kant - Echoes Of Unfortunate Times
  • Killed By Sorrow - Empire of Excess
  • LEADFEATHER - Catch The Silvertrain
  • LENG TCH'E - Hammered Into Collapse
  • LIKE ROSES - After It Ends
  • Moni Jitchell - Aware
  • Neon Rider - Keepers Of The Flame
  • Saprobiontic - Of Fire and Bloodshed
  • Savage Grace - Underworld
  • Sigilo - Gloria ad Inferi
  • SPIKE AND THE GIMME GIMMES - Shit the Bed
  • Stygian Steel - Black Lotus Veil
  • Swervedriver - Raise: Demos
  • The Flower Kings - Hope
  • Tony Iommi - From The Dark
  • Turmion Kätilöt - Resodance
  • Viper Queen - Munich City Nights
  • Wolfshead - Wolfshead
  • Wyrm Chasm - Wyrm Chasm
  • 26 oktober:
  • Herzog (Belgium) - Mugwort
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.