Fleddy Melculy
Enquête

Van de kernleden Tipton, Downing, Hill en Halford is alleen de laatstgenoemde nog over in de live-formatie van Judas Priest. Vind je het daarom beter als voor optredens de bandnaam voortaan gewijzigd wordt?

Ja
Nee
Geen voorkeur

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 oktober:
  • Audrey Horne en Motorowl
  • The HU en SKÁLD
  • 15 oktober:
  • Firtan en Bezwering
  • 16 oktober:
  • Humanity's Last Breath, Vildhjarta, Enterprise Earth en Karmanjakah
  • Firtan en Bezwering
  • Masters Of Reality
  • Mayhem en Marduk
  • Nymue en De Griene Wâlden
  • 17 oktober:
  • Anvil en Killer
  • Bards of Valor, Ilmarinen, Epinikion en Captain Kelphair and the Salty Seamen
  • Electric Eel Shock en Money & The Man
  • Elise en Jurassic Park
  • Fajtfest Fryslân
  • Life's Metaphor, Unfinished en Drain Life
  • Marko Hietela
  • Reinkaos en Morbid Stinsel
  • Spider Deathfest
    Met Rotten Remains, Anomic en Stoflik Omskot
  • The Dirty Denims en Glock '45
  • The Narrator
  • Wounded
  • 18 oktober:
  • Dimmu Borgir en Behemoth
  • Firtan
  • 20 oktober:
  • Amon Amarth, Orbit Culture en Soilwork
  • Wolvennest en Bedsore
    14 november:
  • Changeling, Obsidian Tide en Demichron
  • Employed To Serve, Cabal en Cold Culture
  • Helldorado
  • Suicide Commando en BHPL
Kalender
Vandaag jarig:
  • A.J. Pero (Twisted Sister)† - 67
  • Aki (Concerto Moon) - 46
  • Al Atkins (Judas Priest) - 79
  • Arnd Lorenz (Galloglass) - 56
  • Carl Johan Grimmark (Narnia) - 49
  • Cliff Richard - 86
  • Colin Hodgkinson (Whitesnake) - 81
  • Dan McCafferty (Nazareth)† - 80
  • Daniel Mullback (Sabaton) - 44
  • Heinrich (Decapitated) - 46
  • Jani Wilund (Katra) - 46
  • Jay Ferguson (Sloan) - 58
  • Johnny Goudie (Goudie) - 58
  • Jørn Viggo Lofstad (Pagan’s Mind) - 52
  • Julia Von Krusenstjerna (Mystik) - 29
  • Justin Brannan (Indecision) - 48
  • Justin Hayward (The Moody Blues) - 80
  • Kobra Paige (Kobra And The Lotus) - 38
  • Martin Schmidt (Atrocity) - 55
  • Nils Patrik Johansson (Astral Doors) - 59
  • Paul Matters (AC/DC)† - 74
  • Peter Alcorn (Alestorm) - 40
  • Thomas Dolby - 68
  • Tomasz "Nefastus" Helberg (Belphegor) - 46

Vandaag overleden:
  • Isaiah "Ikey" Owens (The Mars Volta) - 2014
  • Jared Anderson (Hate Eternal) - 2006
  • Paul Matters (AC/DC) - 2020
Review

Warkings - Morgana
Jaar van release: 2022
Label: Napalm Records

 -

Niet kunnen touren is voor veel bands frustrerend. Zeker in het geval van Warkings, dat in 2020 Revenge uitbracht en een jaar later Revolution, twee platen met powermetaltracks die erom schreeuwen live gehoord te worden. Het gemaskerde gezelschap besloot om dan maar weer een nieuw album te schrijven. Aangezien de trilogie eindigde met Revolution is er nu een nieuw hoofdstuk aangebroken.

Dat nieuwe hoofdstuk gaat over Morgana le Fay, vandaar de albumtitel Morgana. De tovenares is de halfzus van koning Arthur, een figuur uit de Keltische legenden en de middeleeuwse hoofse literatuur. Ze heeft zowel een kwaadaardige als een goedaardige kant (boze heks versus genezeres). De rol wordt gespeeld door Secil ‘Lacri’ Sen (Thwart). De Turkse zangeres heeft een aantal songteksten geschreven die over de hoofdpersoon gaan, maar die tegelijkertijd persoonlijk zijn. Deze vind je verspreid over de tracklist. Daarnaast zijn er typische Warkings-onderwerpen, zoals oorlogen. In de door haarzelf geschreven songs hoor je haar wat krachteloze extreme vocalen. In een enkele andere track (Shame) overtuigt ze meer met haar melodieuze zangstem.

Deze vierde langspeler is wat donkerder en zwaarder dan zijn voorgangers. Warkings is altijd al een powermetalformatie geweest die de nadruk legt op het gitaarwerk à la Hammerfall, Dream Evil, Sabaton, Manowar en Blind Guardian, maar ditmaal zijn de gitaarpartijen nog wat heavier en staan ze prominent in de mix. Luister maar eens naar To The King, dat doeltreffende riffs bevat, net als het Arch Enemy-achtige Hellfire, waarmee de plaat overtuigend begint. Opvallend zijn de zware grooves in Cry Thunder, dat als een van de twee bonustracks op de meeste versies van het album staat.

Tegenover de zware riffs staan de karakteristieke vocalen van Georg ‘The Tribune’ Neuhauser (Sererenity, Fallen Sanctuary). Hij zorgt met zijn melodieuze zang voor licht in de duisternis. Hij is uit duizenden te herkennen en komt, zoals we van hem gewend zijn, met degelijke zanglijnen. Soms wel heel formulair, zoals in Monsters en The Rite, maar in de eerste twee tracks geeft hij een memorabel visitekaartje af en ook in Last Of The English zijn de bijdragen van de Oostenrijker van toegevoegde waarde. In Heart Of Rage varieert hij wat meer, wat vooral sterke coupletten oplevert. In enkele gevallen kun je horen dat Sabaton en Powerwolf voorname invloeden zijn, al kan hij in de bonustracks Attila Dorn en Marc Hudson niet doen vergeten.

Het zijn vooral de composities op kant a die indruk maken. Hellfire, To The King, Heart Of Rage en Last Of The English behoren tot de beste tracks dat het kwartet voortgebracht heeft. Laatstgenoemde is de origineelste compositie met de meeste afwisseling en de beste gitaarsolo, al scoort Heart Of Rage ook bonuspunten met zijn rockvibe en oosterse folk-elementen (helaas uit de computer van Luki Knoebl, die tevens tekende voor de orkestraties). Daarna blijft het songmateriaal aangenaam, maar is het allemaal wat minder gedenkwaardig, al zullen er tijdens optredens ongetwijfeld fans in de pit gaan roeien tijdens Row (Into The Storm). Wat dat betreft is het refrein (“row, row, row”) zowel simplistisch als effectief.

Hoewel Warkings er een hoog tempo op nahoudt om de discografie uit te breiden, gaat dat gelukkig niet ten koste van de kwaliteit van het songmateriaal, al behoort de band niet tot de crème de la crème van powermetalland. Het kwartet brengt vooral degelijkheid, met hier en daar een uitschieter (met name Hellfire en Last Of The English). De gimmick in de vorm van een verkleedpartij zal bij sommigen op de lachspieren werken, maar tevens de nodige positieve aandacht en nieuwe fans opleveren tijdens de komende tour met Powerwolf en DragonForce.

Tracklist:
1. Hellfire Feat. Morgana Le Fay
2. To The King
3. Monsters Feat. Morgana Le Fay
4. Last Of The English
5. Heart Of Rage Feat. Morgana Le Fay
6. Row (Into The Storm)
7. Immortal Feat. Morgana Le Fay
8. Shame
9. The Rite
10. Legend Untold
11. Armata Strigoi (Powerwolf-cover)*
12. Cry Thunder (Dragonforce-cover)*

* bonustrack

Score: 75 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 3 november 2022

Zoeken
    12 oktober:
  • DANHEIM - Urblod
  • Dominion (New Hampshire) - Mortification of Thy Flesh
  • Tzompantli - Temilotzin
  • 14 oktober:
  • Ola Englund - The Neverending Story
  • 15 oktober:
  • JAMES KENNEDY & THE UNDERDOGS - Kill The Machines
  • Otras - Na Krídlach Morovida
  • Sundowner - Cesspool
  • 16 oktober:
  • A Secret Revealed - The Ruin I Summoned Forth
  • Among the Seeds of Death - Master
  • Antania - The Unholy 33
  • Blind Illusion - Stage Flight: Live At The UC Theatre
  • Carnation - Symphony In Flesh
  • Cløudy Skies - Bury Me Beneath The Stars
  • Defects - Artificial Icons
  • Double Space - Not In A Million Years
  • Fervence - Constructs
  • Generation Steel - Steelmachine
  • Gloryhammer - Space 1993: Wrath of Kor-Virliath
  • Grant The Sun - Biomes
  • Iapetus - The Mother Void
  • Joe Stump - Lords of the Strings
  • Love In Chains - Good Lovin
  • Lugubrious Garment - In The Wide Vale Of Uncreated Night
  • Mannveira - Vesöld
  • Mother of Graves - The Light that Keeps Us
  • NEKUS / BLOODSOAKED NECROVOID - Funerary Rites of Ancient Doom
  • Night Hag - Great Dismal Darkness
  • SADURN - The Underworld
  • SAVE US - Death To Something
  • Scherbentanz - Spiegelmaid
  • Sépulcre - Cryptic Temple Of Otherworldly Abhorrations
  • Shores of Null - Homesick
  • Shy, Low - Purity Spiral
  • Sidus - Lotus
  • St. Digue - Secret Language
  • Stoned Jesus - Songs to Moon
  • STRAY VIEW - Self Inflicted
  • Streamer - Into the Void
  • Temperance - Arcani
  • The Lovecraft Sextet - Penance
  • THE NUMBER TWELVE LOOKS LIKE YOU - Howls from the Holographic Heart
  • Thrakian - The Way
  • Threestepstotheocean - Death of Permanence
  • Urarv - Nychta Psychis
  • URNA - The Great Jihad
  • VENUS GRRRLS - To Die as Lovers May
  • Xeria - Agua
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.