Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 januari:
  • Lionheart en Madball
  • 22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
Geen concerten bekend voor 19-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Clive Edwards (UFO) - 73
  • Daniel "Dani" Férnandez (Dark Moor) - 52
  • Edgar Allan Poe (auteur)† - 217
  • Jake Fredén (Nostradameus) - 46
  • Jan-Marco Becker (Superior) - 52
  • Janis Joplin (Big Brother And The Holding Company)† - 83
  • Jeff Pilson (Dokken) - 67
  • Johnny O'Keefe† - 91
  • Kazco Hamano (The Black Mages) - 56
  • Peter "Pepe" Lyse Hansen (Hatesphere) - 47
  • Phil Everly (The Everly Brothers)† - 87
  • Robert Palmer (The Power Station)† - 77
  • Rod Evans (Deep Purple) - 79
  • Whitfield Crane (Ugly Kid Joe) - 58

Vandaag overleden:
  • Carl Perkins - 1998
Review

Deep Purple - In Rock
Jaar van release: 1970
Label: Harvest

 -

Wat is jouw meest geliefde song ooit? Voor mij is dat Child In Time van Deep Purple. Waarschijnlijk ben ik niet de enige fan, want het ruim tien minuten lange lied stond jarenlang op de eerste plaats van Veronica's Top 100 Aller Tijden en bivakkeert tegenwoordig nog altijd in de hoogste regionen van NPO Radio 2's eveneens door luisteraars samengestelde Top 2000. In de meest recente editie stond hij op nummer 15.

De prachtige orgelpartijen, de behekste uithalen van schreeuwlelijk Ian Gillan, de fantastische opbouw, de orgastische gitaarsolo's, de perfecte ondersteuning door de geleidelijk versnellende ritmesectie, de summiere en cryptische, doch intrigerende songtekst, alles is perfect aan deze compositie. Dat Jon Lords keyboardmelodie, waarmee het nummer opent, is gestolen van de psychedelische track Bombay Calling van It's A Beautiful Day, neem ik daarbij voor lief. Tenslotte is het gemeengoed in de muziekwereld om elkaars muziek te bewerken en was dat zeker het geval in de periode waarin Child In Time werd opgenomen.

Deze evergreen is afkomstig van het op 5 juni 1970 verschenen studio-album In Rock en is zeker niet het enige fraais dat die langspeler ons te bieden heeft. Met name de furieuze openingstrack Speed King is een ware klassieker en heeft ongetwijfeld talloze metalbands beïnvloed. Het niet te versmaden Bloodsucker zit ingeklemd tussen de beide reeds genoemde nummers en vervolmaakt kant a van de originele vinylplaat tot één van de beste albumhelften ooit, op zijn minst binnen het hardrockgenre.

Kant b is minder tijdloos, maar sluit sterk af met het enerverende Hard Lovin' Man, waarin Lord en de toonaangevende gitarist Ritchie Blackmore lekker lang mogen soleren. De andere drie songs zijn niet slecht en voor die tijd opvallend heavy. Alleen Black Sabbath gaat in 1970 nog wat steviger (en beter) tekeer, op het titelloze debuutalbum en de opvolger Paranoid. Deep Purple bracht hiervoor reeds enkele langspelers uit, maar bereikt met In Rock pas echt zijn artistieke doel en karakteristieke sound. Het Europese publiek gaat direct overstag, al duurt het nog een paar jaar voor de Britse hardrockpioniers ook Noord-Amerika zullen veroveren.

Tot slot wil ik de uitstekende single Black Night vermelden. Die komt op dezelfde dag uit als In Rock en levert de groep in Nederland een flinke hitnotering op. De ruige meezinger staat maar liefst dertien weken in de Top 40 en reikt tot plaats elf. Op de achterzijde staat Speed King, de bovengenoemde opener van In Rock. Als je de 25th Anniversary Edition uit 1995 op compact disc aanschaft (of het album online streamt), krijg je Black Night en nog wat andere bonustracks erbij, wat een toch al bijzondere schijf nog iets beter maakt.

Tracklist:
1. Speed King
2. Bloodsucker
3. Child In Time
4. Flight Of The Rat
5. Into The Fire
6. Living Wreck
7. Hard Lovin' Man

Score: 90 / 100

Reviewer: Gilbert
Toegevoegd: 31 oktober 2022

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.