Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
  • 11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
    5 april:
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
Kalender
Vandaag jarig:
  • Harry Perry (System Of A Down) - 74
  • J.B. Lenoir† - 97
  • John Frusciante (Red Hot Chili Peppers) - 56
  • José J. Izquierdo (Angelus Apatrida) - 49
  • Kevin Leeds (Fall Of Empyrean) - 39
  • Luca Turilli (Rhapsody) - 54
  • Martin Axenrot (Opeth) - 47
  • Norbert Geiseler (Galloglass) - 56
  • Per Nilsson (Scar Symmetry) - 52
  • Ruthie Morris (Magnapop) - 62
  • Zak Stevens (Savatage) - 60
Review

Sinner - Brotherhood
Jaar van release: 2022
Label: Atomic Fire Records

 -

Matt Sinner heeft een zware periode achter de rug. Eind 2021 werd duidelijk dat de bandleider, frontman en bassist van Sinner het grootste deel van dat jaar maar liefst acht ziekenhuizen van binnen heeft gezien. De werkzaamheden voor de nieuwe plaat waren al in volle gang. Gitarist Tom Naumann kreeg de taak om de boel af te maken. Het eindresultaat is Brotherhood, het negentiende(!) studioalbum van Sinner.

Het voorgaande Santa Muerte uit 2019 is een klein hoogtepuntje uit het oeuvre van de Duitse formatie. Waar de band voorheen hooguit degelijk uit de hoek komt, wist men ditmaal te verrassen met een gevarieerde plaat vol krakers. Het is een prettige constatering dat het niet gaat om iets eenmaligs. Brotherhood is namelijk net zo’n goed product. Qua stijl gaat men terug naar de jaren negentig, toen Sinner een stuk heavier was. De meest recente releases zijn melodieuzer en gaan meer richting melodieuze hardrock. Net zoals in de jaren tachtig trouwens, toen de band per release zelfs gladder begon te klinken.

Brotherhood is een pure heavymetalplaat en gaat vlammend van start met Bulletproof en We Came To Rock. Vervolgens is Reach Out een mid-tempo stamper zoals alleen de Duitsers kunnen maken. Later op de plaat vinden we meer van zulke tracks. De titeltrack heeft een Thin Lizzy-vibe die de band op de vorige platen iets te vaak heeft toegepast. Dit houdt men op Brotherhood binnen de perken, wat de variatie ten goede komt.

De eerste helft van de plaat is al bovengemiddeld goed. Vanaf de zesde track doet Sinner er kwalitatief een schepje bovenop. The Last Generation is doorspekt met orkestratie en bevat een vocale topprestatie van Mat Sinner. Vervolgens komen nog meer sterke nummers voorbij, met uitzondering van afsluiter 40 Days 40 Nights, een vrij standaard ballad. Sinner heeft me tegen die tijd allang overtuigd, dus het is de band vergeven.

Brotherhood is een van de betere heavymetalplaten uit Duitsland van de laatste jaren. Daarnaast heeft de band zichzelf wederom overtroffen. Alle tracks hebben net dat beetje extra gekregen, waardoor je elke luisterbeurt weer iets nieuws ontdekt. Sinner gaat terug naar de sound van de jaren negentig, maar wel met een flinke upgrade.

Tracklist:
1. Bulletproof
2. We Came To Rock
3. Reach Out
4. Brotherhood
5. Refuse To Surrender
6. The Last Generation
7. Gravity
8. The Man They Couldn't Hang
9. The Rocker Rides Away
10. My Scars
11. 40 Days 40 Nights

Score: 85 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 15 juli 2022

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.