Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
    1 mei:
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
Kalender
Vandaag jarig:
  • Arejay Hale (Halestorm) - 40
  • Armin Dörfler (Equilibrium) - 53
  • David Chapelle (Dreamlost) - 47
  • Hendrik Bache (Dew-Scented) - 48
  • Jeff Porcaro (Toto)† - 72
  • Klaas Janzoons (Deus) - 52
  • Michael Poulsen (Volbeat) - 51
  • Mika Ikonen (Ablaze In Hatred) - 48
  • Ole Jørgen Moe (Aura Noir) - 52
  • Richard Christy (Death) - 52
  • Zora Cock (BlackBriar) - 35

Vandaag overleden:
  • Barry Stern (Trouble) - 2005
  • Nigel Preston (The Cult) - 1992
  • Rozz Williams (Christian Death) - 1998
Review

Spiritbox - Rotoscope
Jaar van release: 2022
Label: Rise Records

 -

Change! In een steeds sneller veranderende wereld proberen meerdere bands iets nieuws uit om relevant te blijven en fris te klinken. Verandering van spijs doet immers eten. Spiritbox is een frisse wind in de moderne metalscene. Waar veel bands te veel op elkaar lijken in met name de metalcorewereld, pakt het echtpaar Courtney LaPlante (zang) en Mike Stringer (bas, gitaar, songwriting) het anders aan. Met groot succes, zo bleek al op het debuutalbum Eternal Blue (2021) en laatst in TivoliVredenburg, waar de Canadese formatie de dansvloer liet veren.

Recentelijk verraste het trio (naast de levenspartners als kern van de band horen we drummer Zev Rosenberg) met een drietracks-ep. De frontvrouw had al aangekondigd dat het nieuwe songmateriaal anders zou klinken. En dat klopt inderdaad. Meer elektronica, industrial, pop en alt-rock uit de jaren negentig is wat je anno 2022 te horen krijgt, vooral in het titelnummer. Zo begint Rotoscope als iets wat van Billie Eilish zou kunnen zijn, maar schakelt deze openingstrack binnen tien seconden over op Garbage-achtige rock. Echter dan voorzien van een groovende ritmesectie en scheurende gitaren. Bovendien is de kleur waarin de groep zich uit verandert van eeuwig blauw naar tijdelijk oranje.

Toch blijft Spiritbox wel herkenbaar. Met name vanwege het kenmerkende stemgeluid van LaPlante. De 33-jarige zangeres wisselt overtuigend tussen cleane en extreme zang in het titelnummer, laat je wegdromen met haar dromerige zang in het atmosferische Sew Me Up. In Rotoscope laat ze met haar Shirley Manson-achtige voordracht een nieuwe kant van zich horen.

Daarnaast maakt de groep nog altijd atmosferische moderne metal, waarbij dit keer de vette productie van de grooves in positieve zin opvalt. Het baswerk staat prominent in de mix, waardoor de Korn-vibe van Sew Me Up goed tot zijn recht komt en de vetste breakdown van Spiritbox ooit, waarmee deze ep eindigt, veel impact heeft.

De nieuwe ep is een prettige verrassing. Spiritbox vernieuwt, maar blijft herkenbaar. Toch is het niet alles goud wat er blinkt. Alle drie tracks halen namelijk niet het niveau van single als Holy Roller, Constance en Circle With Me. Ze luisteren lekker weg, maar blazen je niet omver. Toch is het fijn om wat nieuws te horen van de populaire groep die ondanks het succes niet stil blijft staan in zijn ontwikkeling.

Tracklist:
1. Rotoscope
2. Sew Me Up
3. Hysteria

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 5 juli 2022

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.