Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in augustus 2026 is uitgebracht?

Airbourne - Airbourne
Beartooth - Pure Ecstasy
Beseech - Future Present Past
Cancer Bats - Give Me Dirt
Chelsea Wolfe - The Dark
Dominia - Tamas
Electric Callboy - Tanzneid
Exumer - Death Mask Messiah
Fen - Elemental Part One (Mourning Earth)
Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
Gorod - The Ember Gone
Hibria - On The Shortness Of Life
Hulder - Verbolgen
In This Moment - Witch
Kamelot - Dark Asylum
Marilyn Manson - One Assassination Under God 2
Mastodon - Marrow Deep
Raunchy - Prisoner
Russian Circles - Nine
The Night Eternal - Cold Velvet
The Warning - Everything's Falling
Tokyo Blade - Hoist The Colours High
Triosphere - Oceans Above, Stars Below
Xandria - Eclipse
een ander album uit augustus 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 september:
  • Dance Gavin Dance, As December Falls en Dwellings
  • Wyatt E.
  • 2 september:
  • Wyatt E. en prophets Of Thwaites
  • 4 september:
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Modder en Der Mancha Red
  • Nox Occultum chapter II
  • Tröjan
  • Wyatt E. en An Evening With Knives
  • 5 september:
  • Doodswens, Argwaan, Helhekser en Stilte
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious, Massive Assault, Wounded, Against Evil en Mandator
  • Nox Occultum chapter II
  • Occultfest
  • Shoot The Messiah, Damnation en Skyloth
  • Vanaheim en Nephylim
  • 6 september:
  • Aaron Stainthorpe, Mark Deeks en Jo Quail
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious en Grindpad
  • Shape Of Despair, Marche Funèbre en Counting Hours
  • Wyatt E. en Baardvader
Kalender
Vandaag jarig:
  • Gene Hoglan (Dark Angel) - 59
  • John O’Reilly (Trans-Siberian Orchestra) - 74
  • Nick Douglas (Doro) - 59
  • Reb Beach (Winger) - 63
  • Roger Dean (illustrator) - 82
  • Rudolf Schenker (Scorpions) - 78

Vandaag overleden:
  • Atomic Steif (Sodom) - 2025
Review

Spiritbox - Eternal Blue
Jaar van release: 2021
Label: Rise Records

Spiritbox - Eternal Blue

Spiritbox is één van die voorbeelden van de juiste band op het juiste moment. De Canadese formatie, die vernoemd is naar een apparaat dat met de doden kan communiceren, brak halverwege vorig jaar door met de single Holy Roller en sindsdien heeft de groep het momentum weten te behouden. Bij gebrek aan tourmogelijkheden (de Europese tour met After The Burial begin vorig jaar kwam abrupt tot een stop vanwege de pandemie) doet het kwartet dat met name door regelmatig singles (Constance, Circle With Me, Secret Garden, Hurt Me) uit te brengen. Na lang wachten is het uitgestelde debuutalbum Eternal Blue een feit.

Zangeres Courtney LaPlante en haar mannen (waaronder haar gitaarspelende echtgenoot Michael Stringer) spelen bij voorbaat al een gewonnen wedstrijd. De singles leveren een enorme hype, adoratie en belangstelling op voor Spiritbox, dat niets fout lijkt te kunnen doen. Die losse tracks beluisteren is echter iets heel anders dan een heel album. Eternal Blue is regelmatig meer een best-of dan een vloeiend geheel. Holy Roller sluit bijvoorbeeld niet goed aan op Silk In The Strings. Toch is dit debuut een prettige collectie memorabele tracks. Hoe vaak je namelijk Holy Roller ook beluistert, het blijft een nummer dat je energie oplevert, waarop je zowel kunt dansen (de uitstekende geïntegreerde breakbeat) als headbangen (wat een vette riff).

Diezelfde track laat de furieuze kant van de frontvrouw goed horen. Het is heerlijk meeschreeuwen met de teksten en de oneliners van de 32-jarige zangeres. Haar extreme vocalen zijn verstaanbaar en overtuigend. Met haar gewone, soms zwoele, pop-achtige zangstem maakt ze net zo veel of misschien nog wel meer indruk. Luister maar eens naar Constance, een nummer over dementie. Een prachtig, emotioneel eerbetoon aan zowel Courtney’s oma als die van videoclipregisseur Dylan Hryciuk.

Naast Holy Roller en Constance zijn er nog veel meer momenten waarbij je op je puntje van je stoel zit. Daartoe behoren de andere singles Hurt You en Circle With Me, maar ook zeker Yellowjacket met gastzang van Architects-frontman Sam Carter. Of de band nu voluit metalcore speelt (zoals het harde Silk In The Strings, dat nog het meest in de buurt komt van Iwrestledabearonce), wisselt tussen pop, djent en nu metal, of er wat elektronische elementen aan toevoegt (het wat minder overtuigende, poppy We Live In A Strange World), de compositie klopt en heeft een prettige flow. Het geheel wordt voorzien van een dromerige laag van ambient synthesizer- en gitaarklanken, die een mooi dynamisch contrast vormt met de stevige instrumentatie.

Hoewel die instrumentatie en zang in dienst van het liedje staan, zijn er hier en daar bijdragen van de individuele bandleden die opvallen. Veelal zijn dat zangpartijen van LaPlante (en haar diversiteit in het algemeen), maar wat te denken van de vette riffs van Stringer (Yellowjacket). Bassist Bill Crooke excelleert net als drummer Zev Rose met respectievelijk een technisch basloopje en tegendraadse ritmiek (helaas slechts kortstondig) in Secret Garden. Er valt veel te ontdekken in de gelaagde songs, al moet je niet veel technische hoogstandjes verwachten.

Eternal Blue is een fijn debuut, al bevat de plaat geen prettige flow. De individuele tracks zijn echter dik in orde. Daardoor is het vanaf de openingstrack Sun Killer, dat enigszins aan Evanescence doet denken, gewoon volop genieten van de mix van een stevige ritmesectie, groovy, djenty riffs en de vele memorabele zanglijnen van Courtney en de etherische sfeer. Het maakt Spiritbox tot voor velen iets onweerstaanbaars. Overhyped? Zeker. De Canadese groep geeft echter blijk van het vermogen om catchy liedjes te schrijven die niet uitblinken van technische pracht en praal, maar die metal bij een groter publiek introduceren en dat kunnen we alleen maar toejuichen.

Tracklist:
1. Sun Killer
2. Hurt You
3. Yellowjacket Feat. Sam Carter
4. The Summit
5. Secret Garden
6. Silk In The Strings
7. Holy Roller
8. Eternal Blue
9. We Live In A Strange World
10. Halcyon
11. Circle With Me
12. Constance

Score: 83 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 23 september 2021

Zoeken
    28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death
  • 1 september:
  • Bitter - Slamosaurus Rex
  • 2 september:
  • SIM - HOOMAN AFTER ALL
  • 3 september:
  • Zvindiyar - Six Rites
  • 4 september:
  • A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
  • A-Tota-So - I Told You So
  • Accept - Teutonic Titans 1976-2026
  • Audrey Horne - Achilles
  • Behemoth - I, Scvlptor
  • Boötes Void - Panta Rhei
  • Charnel Spirit - Blood Prophecy
  • Codex Lovelace - Galvanized Heart
  • Doomcrusher - Forsaker
  • Fog Wall - Gloomweaver
  • Godslut - The Art Of Deconstruction
  • Gradience - Anomaly
  • Grey Shores - Dark Waters of Night
  • Grimner - Stormvingar
  • Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
  • Harrison Gordon - BLISS
  • Kingcrown - Moonfall
  • Mad Max - Stories Of Destiny
  • Pirate Queen - Travelling Around The World
  • Polymoon - Mariposa Magic!
  • Season of Melancholy - In Sleep
  • Sight of Theia - The Great Dreamer
  • Soho Dukes - Don't Spare The Horses
  • Spirit Mother - Thistle
  • Stormbringer - Transcendence
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.