Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Hunter Omega & Warlord
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • The Exploited en Skroetbalg
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Wrighton (Tokyo Blade) - 63
  • Antti Laurén (Manitou) - 47
  • Arno (T.C. Matic)† - 77
  • Charles "Sexecutioner" Varga (Gwar) - 68
  • Greg Smith (Ted Nugent) - 63
  • Herbie Langhans (Seventh Avenue) - 51
  • John Dalton (The Kinks) - 83
  • Kevin Talley (Dååth) - 47
  • Kevin Valentine (Kiss) - 70
  • Michael Kruit (Chaos Divine) - 42
  • Pete Sandoval (Morbid Angel) - 62
  • Raul "Yuyi" M. (Dark Embrace) - 44
  • Rudy Jan van de Bergh (Phantom Mask) - 48
  • Viram Jasani (Led Zeppelin) - 81
  • Yves Huts (Epica) - 47

Vandaag overleden:
  • Larry Carroll (illustrator) - 2019
  • Michelle Meldrum (Phantom Blue) - 2008
  • Nick Menza (Megadeth) - 2016
Review

Spartan - Of Kings And Gods
Jaar van release: 2022
Label: Pest Records

 -

Het Nederlandse Spartan presenteert met Of Kings And Gods zijn tweede langspeler. Het album is in 2019 opgenomen, maar moest helaas wachten op een uitgave vanwege de coronapandemie. Dat wachten wordt beloond, want de opvolger van The Fall Of Olympus uit 2015 is een zeer aangename plaat geworden. Het kwintet combineert heavy, power en death metal in een melodieuze mix die snel grijpt. Tekstueel putten de heren uit thema’s uit de Griekse historie en mythen.

Hoewel de band spaarzaam is met uitgaven - Of Kings And Gods is de tweede schijf sinds de oprichting in 2007 - is de band met regelmaat op de Nederlandse podia te vinden. Zij treden dan vaak samen met bands uit het hardere segment, zoals Rotting Christ en Septic Flesh op. Het geluid van Spartan is inderdaad aan de ruige kant, wat ook wordt benadrukt door de grommende vocalen. Toch past de noemer melodieuze metal beter bij de tien nieuwe nummers. De groep combineert heerlijk beukwerk met fijn vloeiende gitaarlijnen (Supremacy) en weet daarnaast een spannend verhaal te vertellen (Prometheus). Het klinkt als een fijne potpourri van bijvoorbeeld Iced Earth en Amon Amarth.

De kwaliteit van de nummers is vrij constant, evenals het strakke musiceren. Ondanks dat er uit diverse vaten wordt geput, grijpt de muziek snel. Enige variatie in de zanglijnen (soms wat droger en ieler, dan weer duister en diep) houdt de muziek interessant, bovendien krijgen de mannen hulp van zangeres Marcela Bovio. Zij vertolkt de rol van sirene tijdens A Siren Song (Odysseus Part 2).

Of Kings And Gods stelt niet teleur. De prettige mengelmoes van stijlen is een mooie brug voor liefhebbers van melodieuze metal naar het hardere beukwerk en omgekeerd. Het is een knappe prestatie om de overgangen tussen stijlen zo ogenschijnlijk moeiteloos te laten klinken.

Tracklist:
1. The Fires Of Helios (Intro)
2. Prometheus
3. Birth Of A God (Alexander Part 1)
4. A Siren Song (Odysseus Part 2)
5. The Trial
6. Son Of Kronos (Interlude)
7. King Of The Pantheon
8. Supremacy
9. Tomb Of The Great (Alexander Part 2)
10. Kingdom Of The Dead (Odysseus Part 1)

Score: 83 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 8 juni 2022

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.