Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Bij veel concerten en festivals kun je tegenwoordig een VIP-pakket aanschaffen, met bijvoorbeeld een meet-and-greet, exclusieve merchandise of een andere voorkeursbehandeling. Koop jij weleens zo’n (fors) duurder toegangsbewijs?

Ja, ik heb al regelmatig een VIP-pakket aangeschaft
Ja, ik heb reeds 1 of 2 keer zo’n VIP-pakket aangeschaft
Nog niet, maar ik ben wel van plan het een keer te proberen
Helaas, ik zou graag willen, maar kan die VIP-kaartjes niet betalen
Nee, alleen voor iets heel bijzonders zou ik dat overwegen
Nee, ik vind dat niets en koop gewoon een regulier kaartje
Nee, ik kom nooit bij evenementen waar ze VIP-opties hebben
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 augustus:
  • Mortal Sin en Hidden Intent
  • Municipal Waste en Schizophrenia
  • 11 augustus:
  • Lagwagon
  • Sanguisugabogg, Revocation en Internal Bleeding
  • Wolves In The Throne Room en Ter Ziele
  • 12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
  • 13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
  • 14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
  • 15 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Insurrection, Boneripper, Bladecrusher en Echoes In Ruin
  • Summer Breeze
  • 16 augustus:
  • Dynamo Metalfest
Geen concerten bekend voor 10-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna Murphy (Cellar Darling) - 37
  • Brian Eschbach (The Black Dahlia Murder) - 44
  • Christofer Johnsson (Therion) - 54
  • Hansi Kürsch (Blind Guardian) - 60
  • Ian Anderson (Jethro Tull) - 79
  • Mark Borgmeyer (Crimson Glory) - 60
  • Zachary Hietala (Tarot) - 57

Vandaag overleden:
  • Ian Jones (Blitzkrieg) - 2009
  • Øystein "Euronymous" Aarseth (Mayhem) - 1993
  • Phil Baheux (Channel Zero) - 2013
Review

Manora - Brave The Storm
Jaar van release: 2021
Label: Eigen Beheer

Manora - Brave The Storm

In de schaduw van grote namen als Delain, Within Temptation en Epica zijn er in Nederland aardig wat symfonische metalbands actief, waaronder Manora. De groep uit Leiden bestaat uit zangeres Mirte van der Ham, gitarist Ivo Visser, toetsenist Arthur Stok, bassist Tomasz Kisielewicz en drummer Tijn Scholtze. Na de ep Dreamshapes in 2017 is het anno 2021 tijd voor de eerste full-length Brave The Storm. Daarop staan twee tracks die ook de ep terug te vinden zijn.

De nieuwe versies laten de progressie van de Zuid-Hollandse formatie goed horen. Zowel technisch (alles is strakker ingespeeld en zelfverzekerder ingezongen) als productioneel (voller, dynamischer, helderder, krachtiger) zijn er flinke stappen gemaakt. Brave The Storm heeft daardoor meer overtuigingskracht dan Dreamshapes. Wel hadden de bijdragen van de frontvrouw wat prominenter in de mix van Roelof Klop mogen staan en de toetsenpartijen juist wat zachter. Nu komt de potentie van de powerballad The Heavens (Are A Picture Frame) er bijvoorbeeld helaas nog niet helemaal uit. Dit komt doordat de (emotie in de) zang wat weggedrukt wordt.

De beste visitekaartjes vind je verspreid over de tracklist. Met System Shutdown trappen de Zuid-Hollanders ijzersterk af. De verschillende secties sluiten goed op elkaar aan, de instrumentatie heeft power en het refrein blijft goed hangen. Ook Wired To Obey en Endgame hebben een goed refrein. In beide wordt goed gewisseld tussen kalme en stevige passages en hoor je vooral in de rustige stukken hoe mooi Mirte kan zingen. Het rockende Dreamshapes springt er later op de setlist bovenuit en A Beautiful Tragedy heeft zijn momenten, waaronder een kinderkoor en een speeldoosje, elementen die de oren doen spitsen.

Er zijn helaas ook nummers die relatief onopgemerkt voorbijgaan of waarvan de secties elkaar niet versterken. Zo begint The Traveler spannend, sereen, filmisch en episch, maar is het vervolg in de vorm van een folky powermetaldeel veel minder spannend. Het grootste probleem in dat gedeelte is dat de bandleden heel erg op safe spelen, waardoor je niet snel op het puntje van je stoel komt te zitten. Het is beslist goed uitgevoerd, maar veelal voorspelbaar. Daardoor blijft het hier en daar wat vlak, zoals blijkt uit het Nightwish-achtige Another Destiny. Het is degelijk en zo lang de zanglijnen prima zijn, zoals in het Epica-achtige Endgame, is het zeer prettig luistervoer, maar de gemiddelde Delain-, Nightwish- of Epicafan zal er niet wakker van liggen.

Brave The Storm is in het woud van symfonische metalreleases dan ook geen opvallende release. De internationale standaard is tegenwoordig erg hoog en om daarbij in de buurt te komen, zal Manora vooral op het gebied van songwriting meer risico’s moeten nemen en dynamischer moeten opereren om zich te onderscheiden van de massa. Ben je op zoek naar iets vernieuwends? Dan is Brave The Storm niets voor jou. De Zuid-Hollanders laten evenwel beslist horen op verschillende terreinen vooruitgang te hebben geboekt. Deze eerste full-length is een verzorgd product waar het kwintet trots op mag zijn.

Tracklist:
1. System Shutdown
2. The Traveler
3. Break Your Fall
4. Wired To Obey
5. Pull The Strings
6. Endgame
7. Another Destiny
8. The Heavens (Are A Picture Frame)
9. Symphony Of Lies
10. Dreamshapes
11. The Sacrifice
12. A Beautiful Tragedy

Score: 70 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 5 november 2021

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.