Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
  • 23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
  • 26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Kuntz (Abydos) - 63
  • Antto Einari Melasniemi (HIM) - 50
  • Daniel Svensson (In Flames) - 48
  • Davide Pesola (Klimt 1918) - 47
  • Hayashi Yoshiki (X Japan) - 60
  • Joey Zampella (Life Of Agony) - 54
  • Michael "Mike D" Diamond (Beastie Boys) - 60
  • Oliver Sykes (Bring Me The Horizon) - 39
  • Thomas Petersson (Tiamat) - 53

Vandaag overleden:
  • Andy Paley (The Paley Brothers) - 2024
  • Mike Pinera (Blues Image) - 2024
  • Robin Miller (King Crimson) - 2014
Review

Mötley Crüe - The Dirt (film)
Jaar van release: 2019
Label: Netflix
Mötley Crüe - The Dirt (film)
De film The Dirt, gebaseerd op de gelijknamige biografie van Mötley Crüe, is al sinds 2006 in ontwikkeling. In eerste instantie zouden MTV Films en Paramount Pictures het verhaal naar het witte doek brengen, maar om diverse redenen kwam dat maar niet van de grond. Een jaar of vijf terug werd de naam van Jackass-regisseur Jeff Tremaine aan de film verbonden, maar pas nadat Netflix in beeld kwam, begon de productie pas echt op gang te komen. Vanaf vandaag is The Dirt dan ook te zien op Netflix, maar wij mochten hem enkele weken terug al zien bij een exclusieve voorvertoning in Amsterdam.

The Dirt vertelt het verhaal van Nikki Sixx, Tommy Lee, Mick Mars en Vince Neil, oftewel Mötley Crüe. Het verhaal begint met hoe een jonge Sixx (gespeeld door Douglas Booth) en Lee (gespeeld door rapper Machine Gun Kelly) elkaar tegen het lijf lopen na een show van Sixx zijn toenmalige band London. Ze besluiten samen een nieuwe band te beginnen en krijgen uiteindelijk zanger Vince Neil (een rol van Daniel Webber) en gitarist Mick Mars (gespeeld door Iwan Rheon, bekend van Game Of Thrones, die met deze pruik erg lijkt op Stix Zidania van Steel Panther) over de vloer tijdens de audities. Vervolgens moet een naam gekozen worden, maar de mannen besluiten dat Christmas toch niet zo geweldig klinkt en komen ze uit bij Mötley Crüe. Tot zo ver de eerste vijftien minuten.

Daarna volgt in hoog tempo de 'rise to the top' want er wordt al snel een platencontract aangeboden en speelt de band in grote zalen. Ondertussen halen de bandleden wel een zooi capriolen uit. Een mooi voorbeeld is de scène met Ozzy Osbourne, die toch wel een van de meest memorabele van de film is. Ook worden er veelvuldig groupies geneukt (en vriendinnen van platenbazen) en veel drank en coke genuttigd. Of het allemaal zo gebeurd is, weet ik niet, maar er is waarschijnlijk wel wat creatieve vrijheid genomen zodat het een leukere film oplevert. Dat wordt overigens ook gewoon in de film genoemd, wanneer een van de twee managers even aan bod komt. De vierde muur wordt doorbroken doordat de bandleden tegen de kijkers praten om uit te leggen dat deze persoon verder niet in de film voorkomt. Sowieso zit er regelmatig een voiceover van een van de bandleden in, maar nergens is het storend.

The Dirt laat echter niet alleen de weg naar de top zien. Ook de diepe dalen komen aan bod, zoals het effect van heroïne op Nikki Sixx en alcohol op de rijstijl van Vince Neil. Sex, drugs (heel veel drugs) en rock & roll: dat is wat The Dirt op erg leuke, maar soms ook schokkende wijze laat zien. Opvallend is dat zelfs de periode zonder Vince Neil aan bod komt, al is het maar kort. Er is te weinig tijd om alles uitvoerig te vertellen, maar dat zou de film ook niet echt beter maken. The Dirt is een redelijk grappige film, die bij vlagen je ook wel een 'what the fuck???'-moment geeft. Het acteerwerk is in orde en de acteurs zijn goed gecast. Dat de band ook nauw betrokken was bij de totstandkoming is zeker een pluspunt voor de authenticiteit, waarbij gelukkig ook de minder fraaie momenten niet worden verbloemd. Al met al is The Dirt gewoon een leuke film, die niets meer of minder pretendeert te zijn.

The Dirt is vanaf 22 maart exclusief op Netflix te zien.

Reviewer: Tonnie
Toegevoegd: 22 maart 2019

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.