Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Howard (Twisted Method)† - 43
  • Gregg Bissonette (Lana Lane) - 66
  • Jon Lord (Deep Purple)† - 84
  • Lars F. Larsen (Manticora) - 52
  • Les Paul† - 110
  • Matt Bellamy (Muse) - 47
  • Mike Coolen (Within Temptation) - 50
  • Nicolas Dubois (Amartia) - 43
  • Paul Chapman (UFO) - 71
  • Pete Gill (Saxon) - 74
  • Pete Kaipanen (Skyward) - 46
  • Ramón Lage (Avalanch) - 52
  • Randy Burns (producent) - 71
  • Skip James† - 123
  • Tomas "Samoth" Haugen (Emperor) - 51
  • Trevor Bolder (Uriah Heep) - 75
  • Wes Scantlin (Puddle Of Mudd) - 53
Review

Marcela Bovio - Through Your Eyes
Jaar van release: 2018
Label: Eigen Beheer
Marcela Bovio - Through Your Eyes
De fans kunnen er maar niet aan wennen dat er tussen kerst en oud en nieuw geen Special Winter Evening With Stream Of Passion meer is. De kans dat er een editie in de toekomst gaat plaatsvinden, is bovendien aanzienlijk verkleind doordat de relatie van zangeres Marcela Bovio en bassist Johan van Stratum (VUUR) is beëindigd. Jammer, maar Marcela verzacht de pijn voor de liefhebbers met nieuw solowerk.

De Mexicaanse werkt net als op Unprecedented – The Piano Sessions (2017) samen met pianist Erik van Ittersum. Ook zijn er bijdragen van David Faber op cello en Ben Mathot op viool. Geen drums, bas of gitaar. Rustig songmateriaal dus. Akoestisch. In vergelijking met het vorige solo-album is het materiaal toegankelijker. Minder klassiek, meer pop- en kamerprog-georiënteerd, maar niet minder beladen en beslist geen makkelijk luistervoer. Elk van de elf tracks is geïnspireerd door een onderwerp dat is aangedragen door evenveel fans, onder het motto “we share the same struggles and joys”.

Zoals we van Marcela gewend zijn, zingt ze ook op deze nieuwste release met veel gevoel en passie. Haar stem is uit duizenden herkenbaar. De MaYaN-frontvrouw (één van de twee) kan er bovendien heel veel mee. Zacht en ingetogen zingen enerzijds, een schreeuw van wanhoop in The Silence Before The Storm en een knappe uithaal in Thorns And Roses laten klinken anderzijds; ze kan het allemaal. De rustige zang maakt de meeste indruk. Een enkele keer komen de zanglijnen in de buurt van Stream Of Passion, zoals in Icarus, dat niet alleen vocaal zeer overtuigend is, maar ook instrumentaal veel biedt. Vooral de laatste minuut is qua instrumentatie bijzonder fraai. Elders draait het vooral om de zang van de kattenliefhebster.

Icarus is een uitschieter, maar er zijn meer hoogtepunten. Zo blijven Edge Of The World en Roardin al snel hangen en is het dynamische The Silence Before The Storm aangrijpend. Here To Stay is het langverwachte duet met Marcela’s zus Diana. Een nummer om stil van te worden en om aandachtig, vol bewondering naar te luisteren. Beslist een van de highlights. De andere songs hebben wat meer luisterbeurten nodig en niet alle halen hetzelfde niveau, maar er valt voldoende te genieten.

Magic Powers is met zijn jazz-meets-cabaret-aanpak (snap your fingers) het meest opmerkelijke liedje. Even wat luchtigs tussen alle serieuze en melancholische klanken door is wel lekker. Remember Me is namelijk zware kost. Met het Muse meets Radiohead-achtige Into Her Eyes en het in haar eigen taal gezongen Desde Adentro sluit het album sterk af.

Through Your Eyes is een fraaie collectie compacte songs voor op de rustige momenten. Hoewel het in veel gevallen geen vrolijke nummers zijn, wordt de Marcela Bovio-fan hier beslist blij van. De toegankelijkere benadering zal bovendien wat meer liefhebbers van buitenaf aantrekken. Kamerproggers die Iamthemorning waarderen bijvoorbeeld. Sla uw slag!

Tracklist:
1. The Edge Of The World
2. Scientist
3. Roardin
4. Icarus
5. Here To Stay
6. Magic Powers
7. Remember Me
8. Thorns And Roses
9. The Silence Before The Storm
10. Into Her Eyes
11. Desde Adentro

Score: 80 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 25 januari 2019

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.