Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

De acht hoofdacts van Graspop 2026 zijn Bad Omens, Bring Me The Horizon, Def Leppard, Limp Bizkit, Sabaton, The Offspring, Twisted Sister en Volbeat. Hoeveel van deze bands zou jij komende zomer graag willen zien?

Alle acht
Zeven
Zes
Vijf
Vier
Drie
Twee
Eén
Geen van allen

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 december:
  • Of Mice & Men, Ghostkid en Gore
  • 11 december:
  • Clutch
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Eindhoven Metal Meeting Warm Up
  • 12 december:
  • Bad Omens, The Ghost Inside, Bilmuri
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Desolated, Bayway, D Bloc en Sidestep
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Epinikion, Cathubodua en Abstracted Mind
  • 13 december:
  • Bad Omens, The Ghost Inside, Bilmuri
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Grindpad, Obstruktor en Axident
  • 14 december:
  • Katatonia, Evergrey en Klogr
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aaro Koponen (Nailed Coil) - 38
  • Dennis Dunaway (Alice Cooper) - 79
  • Fabian Merkt (Coronatus) - 43
  • Paul Landers (Rammstein) - 61
  • Thommy Price (Joan Jett And The Blackhearts)† - 69
  • Todd Edwards (producent) - 53

Vandaag overleden:
  • Marie Fredriksson (Roxette) - 2019
  • Matt Williamson (Power Of Omens) - 2006
  • Nicholas "Razzle" Dingley (Hanoi Rocks) - 1984
Review

Darkdayrising - Prelude To Dismay
Jaar van release: 2004
Label: Eigen beheer
Darkdayrising - Prelude To Dismay
Ik heb deze Nederlandse band altijd al erg goed gevonden. Jammer genoeg presenteren ze ons nu weer maar twee echte nieuwe nummers aan op deze promo. Wie de band een beetje kent weet dat ze vroeger eigenlijk gewoon metalcore speelden maar dat ze door de jaren heen zijn geëvolueerd tot een vrij technisch death/trahsh ensemble.

De eerste twee nieuwe nummers zijn erg de moeite. Technisch, afwisselend, beukend, spannend en dynamisch zijn de sleutelwoorden die deze twee nummers definiëren. Het zijn zeker geen simpele straight in your face-nummers maar het leuke van deze band is dat ze desondanks hard blijven doorbeuken. 'Enemy' bevat ook nog opvallend veel thrashriffjes die me zelfs wel eens aan Slayer doen denken. Het nummer 'Revealed' (ook meer thrash-gericht) kennen we al van het in 2000 verschenen 'Apocalyptic visions of undeniable truth. Deze promo wordt afgesloten met het grindcore nummer 'Postnatal abortion of creative abominations' dat een 40 seconden duurt. Een bonusnummer met een knipoog dus.

Voor vier euro kan je deze promo op concerten kopen en voor vijf euro sturen ze je dit cd'tje op. Het niveau van de nummers is dus erg goed en de cover van Samuel Araya is voor een promo erg schitterend. Nu maar hopen dat een platenmaatschappij de promo ook op waarde schat zodat de heren eindelijk eens een platencontract kunnen scoren. Dit soort muziek zou zelfs niet op Relapse records misstaan!

Tracklist:
1. Nurtured misanthropy
2. Enemy
3. Revelation
4. Postnatal abortion of creative abominations (bonustrack)

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 21 april 2004

Meer Darkdayrising:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.