Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete act uit de line-up van Dynamo Metalfest 2026?

Amorphis
Bleed From Within
Castle Rat
Damnation
Death Angel
Destruction
Fit For An Autopsy
Godsmack
Helloween
In Flames
Kittie
Lamb Of God
Lowen
Overkill
Primus
Revocation
Ronker
Sanguisugabogg
Slaughter To Prevail
Soulfly
Tailgunner
Testament
Thy Art Is Murder
Urne
een andere band, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 juli:
  • Dong Open Air
  • 17 juli:
  • Bengal Tigers en Starscream
  • Dong Open Air
  • 18 juli:
  • Dong Open Air
  • Nederlands Kampioenschap Grunten
  • Tilburg Metal Fest
  • 19 juli:
  • Mindwars en Ruthless
  • Prixoma Flare, Hurryland en Artemis
Kalender
Vandaag jarig:
  • Igor Khoroshev (Yes) - 61
  • Jean-Michel Labadie (Gojira) - 52
  • Kyle Gass (Tenacious D) - 66
  • Lexxi Foxx (Steel Panther) - 42
  • Matt Camacho (Forbidden) - 58
  • Tanya Donelly (Belly) - 60

Vandaag overleden:
  • Gar Samuelson (Megadeth) - 1999
  • Jeff LaBar (Cinderella) - 2021
Review

Mad Max - 35
Jaar van release: 2018
Label: SPV / Steamhammer Records
Mad Max - 35
Producer Michael Voss ontfermde zich recentelijk over het nieuwe album van Michael Schenker en vorig jaar bracht hij een album uit met gelegenheidsband Wolfpakk. Het is slechts een kleine selectie uit alle muzikale projecten van de Duitser. Naast produceren houdt Voss zich ook nog eens bezig met zingen en gitaarspelen. Dat hij die twee skills beheerst als een pro, blijkt maar weer op het nieuwe album van Mad Max. Het is de band waarmee hij in de jaren tachtig de kneepjes van het vak heeft geleerd.

De melodieuze hardrockband uit Duitsland heeft nooit de status van landgenoten Scorpions of Accept gekregen. Wel heeft Mad Max een goede reputatie opgebouwd, waardoor de ware liefhebber van het genre de band wel weet te vinden. Die reputatie wordt verstevigd met de release van het nieuwe album 35. Er staan negen solide tracks op, een spannende intro en men heeft zich gewaagd aan de Dokken-klassieker Paris Is Burning. Dat kan haast geen toeval zijn, want heel het album ademt een Dokken-sfeer uit.

Die Amerikaanse band staat bekend om de combinatie van smerig gitaarwerk en brave melodieën. Die is volop aanwezig op 35. Als je niet beter weet, zou je haast denken dat George Lynch de nieuwe gitarist is van Mad Max. Gelukkig is geen enkele song direct te herleiden tot een Dokken-klassieker. Voss en zijn kompanen hebben vooral goed geluisterd, maar niks klakkeloos gekopieerd. Het zou natuurlijk ook wat zijn als je als veteranen in het vak zou moeten overgaan tot schaamteloos jatten. Bovendien staat er ook een aantal tracks op het album met een andere vibe, zoals het uitermate stevige Snowdance.

Mad Max weet wel wat de ingrediënten zijn voor een goede hardrockplaat. De band bestaat immers alweer dik 35 jaar. Hoewel er geen wonderen worden verricht op dit twaalfde studioalbum en de productie steviger kan, is 35 een prima album voor wie de band en het melodieuze hardrockgenre een warm hart toedraagt. De band geeft op 8 november een optreden in De Bosuil in Weert, dus wellicht komen er wat nieuwe tracks voorbij.

1. The Hutch
2. Running To Paradise
3. Beat Of The Heart
4. D.A.M.N.
5. Snowdance
6. Thirty 5
7. Already Gone
8. False Freedom
9. Goodbye To You
10. Rocky Road
11. Paris Is Burning (Dokken-cover)

Score: 75 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 16 september 2018

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.