Fleddy Melculy
Enquête

Ga jij weleens voor een concertfilm of muziekdocu naar de bioscoop?

Ja, regelmatig
Ja, af en toe
Tot dusver slechts één keer
Nog niet, maar binnenkort wordt de eerste keer
Nee, maar wellicht ga ik dat ooit een keer doen
Nee, concertfilms of muziekdocu’s kijk ik wel thuis op een kleiner scherm
Nee, concertfilms en muziekdocu’s interesseren me sowieso niet
Anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 oktober:
  • Belphegor, Krisiun en Asagraum
  • Coroner, Tar Pond en Schizophrenia
  • I Prevail, Polaris en Amira Elfeky
  • Skating Polly en Lord Friday The 13th
  • 2 oktober:
  • Belphegor en Krisiun
  • Coroner
  • Myrath
  • Odd Obsessions
  • Ploegendienst
  • ProgPower Europe

    Met o.a. Einar Solberg, The Dear Hunter en Rendezvous Point

  • Teardrinker en Curselifter
  • 3 oktober:
  • A Life Aligned en Silent Treatment
  • An Evening With Knives en Onhou
  • Dordrecht Metal Fest
  • Insurrection, Massive Assault, Speedhound en Sanctum Collapse
  • Myrath
  • ProgPower Europe

    Met o.a. Einar Solberg, The Dear Hunter en Rendezvous Point

  • Ronnie Romero & Gus G.
  • Ruud Jolie
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • Tenside en Aurorawave
  • 4 oktober:
  • Firtan
  • Myrath
  • ProgPower Europe

    Met o.a. Einar Solberg, The Dear Hunter en Rendezvous Point

  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • 5 oktober:
  • Myrath
  • Unprocessed, Of Virtue en Daedric
  • 7 oktober:
  • Hällas en Earth Tongue
    1 november:
  • Any Given Day
  • Danko Jones
  • Floor Jansen
  • MaYaN en Dear Mother
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • Valley Of The Sun en Kraakis Voodoo
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aesop Dekker (Agalloch) - 56
  • Albert Collins† - 94
  • Brian Greenway (April Wine) - 75
  • Cub Koda (Brownsville Station)† - 78
  • Earl Slick (Dirty White Boy) - 74
  • Esa Holopainen (Amorphis) - 54
  • Ethan Brosh (Fifth Angel) - 47
  • Ivan Sekyra (Drakar)† - 74
  • Jane Dornacker (The Tubes)† - 79
  • Kevin Griffin (Better Than Ezra) - 58
  • Kevin Storm (Heidevolk) - 46
  • Mariska Veres (Shocking Blue)† - 79
  • Martin Turner (Wishbone Ash) - 79
  • Mathias van Echelpoel (Chikatilo) - 34
  • Mikkel Sandager (Mercenary) - 50
  • Ola Aarrestad (The Sins Of Thy Beloved) - 47
  • Richard Oakes (Suede) - 50
  • Robert Lelièvre (Pan)† - 84
  • Timo Claas (Lay Down Rotten) - 47
  • Wayne Fabra (Necrophagia) - 60
Review

Godsmack - When Legends Rise
Jaar van release: 2018
Label: BMG

Godsmack - When Legends Rise

Godsmack draait alweer een aardig tijdje mee. De formatie uit Lawrence, Massachusetts begon al in 1995 met het maken van muziek. Voor menig metalfan zal de band mee geholpen hebben met het vormen en kneden van hun voorkeur voor de hardere muzieksoorten. Tracks als bijvoorbeeld I stand Alone, Voodoo, Dead And Broken en Serenity zullen voor velen onder ons bekend zijn en wellicht nostalgische gevoelens oproepen.

Met When Legends Rise brengt de formatie van frontman Sully Erna alweer zijn zevende studioalbum uit. Een gewaagd album blijkt echter, want met deze nieuwe plaat ruilt de band zijn altijd erg herkenbare, vintage heavymetalgeluid in voor een rustigere sound, meer passend in het hardrock-hokje.

Dat When Legends Rise afwijkt van wat we van de band gewend zijn is een bewuste keuze geweest, vertelt frontman Erna in een interview met Loudwire: "Ik kan niet leven en mezelf continu jarenlang afvragen of metalheads het wel leuk vinden wat ik allemaal ga doen". Natuurlijk valt er voor die houding wel wat te zeggen. Immers, de typische Godsmack-sound is uiterst herkenbaar, maar zorgt er ook voor dat de eerder uitgebrachte albums redelijk vergelijkbaar waren.

Waar Erna voorheen louter zelf alle nummers schreef, gaat hij op deze nieuwe plaat de samenwerking aan met andere songwriters en dat is te horen. Wat opvalt is de hoeveelheid emotie die Erna wil uiten op deze schijf. Het is qua lyrics wat zoetsappiger en minder vlak dan voorheen en dit tezamen met de rustigere algehele vibe, zorgt voor een ietwat bijzonder, maar toch (zeker voor de fans) een behoorlijk vermakelijk album.

De eerste single Bulletproof omvat eigenlijk al het bovenstaande. Een bombastisch geluid, minder metal en meer rock. Eigenlijk blijft dit het hele album door de hoofdmoot. Er zijn nummers waarin de band een beetje doorslaat en het een beetje te edgy en clean wordt, maar over het algemeen hoort de luisteraar een band die door jarenlange ervaring goed op elkaar ingespeeld is en die stevig in zijn schoenen staat. Every Part Of Me zal een populaire track gaan worden die het ook live zeker goed zal doen. De song opent met metal-achtige gitaarrifs waarna deze overgaat in toegankelijke hard rock. Eye Of The Storm is eveneens zo'n nummer. Bassist Robbie Merrill is goed aan het shinen met zijn basgitaar en ook gitarist Tony Rombola botviert zijn lusten. Drummer Shannon Larkin doet ook prima zijn ding, zoals eigenlijk op elk album wel het geval is.

Tracks als Unforgettable, Take It To The Edge en Say My Name zijn stuk voor stuk goede toevoegingen. Geen poespas, maar toegankelijke nummers met de nieuwe sound. En toch blijft het Godsmack, waardoor When Legends Rise zeker goed zal scoren onder de trouwe fans en de liefhebber van de ietwat toegankelijkere rock en metal. De op elk album aanwezige rockballad is ook hier weer aanwezig. Under Your Scars laat een uiterst gevoelige, diepgaande Erna horen op de piano. Zo hoorden we hem zelden. Het is een welkome afwisseling op de schijf en zeker het opnieuw beluisteren waard! Sowieso lijkt het alsof de stem van Erna met de jaren alleen maar mooier en gepolijster wordt.

When Legends Rise zal zeker een trouwe schare fans achter zich krijgen. De keus van de band om een nieuwe weg in te slaan betaalt zich aardig uit, want de cd zit prima in elkaar en is zeker geen laagvlieger. De echte metalfan zal zich hierin echter niet snel kunnen vinden. Het geluid van dit album valt namelijk in het straatje Nickelback, Shinedown, Red en Breaking Benjamin en zal dus vooral de mainstream rockers aanspreken. Desalniettemin is het een solide plaat die je best eens op zou kunnen zetten.

Tracklist:

1. When Legends Rise
2. Bulletproof
3. Unforgettable
4. Every Part of Me
5. Take It to the Edge
6. Under Your Scars
7. Someday
8. Just One Time
9. Say My Name
10. Let It Out
11. Eye of the Storm

Score: 76 / 100

Reviewer: Dennis
Toegevoegd: 15 mei 2018

Zoeken
    29 september:
  • Alan Goldberg - Fuel For The Fire (40th Anniversary Edition)
  • 30 september:
  • Hardiesse - Tristesse Vespérale
  • 1 oktober:
  • Convulsif - Anatomy of Rage
  • Doctor Nez - Nothing Short of Silver
  • 2 oktober:
  • Aeturna - Aeturna
  • Amon Amarth - The Allfather Awakens
  • Bombstrap - Big Enemy
  • Brymir - What We Leave Behind
  • Crystal Throne - Chantry Of Sacrifice
  • Deathcult - Cult Of The Dog
  • Dissimulator - Artifice Dissolves
  • Eshtadur - In Darkness All Shadows Gone
  • Frozen Crown - The Legend Of The Six Kings
  • Hippotraktor - Annihilist
  • Inherited - All 4 One
  • Michael Bormann's Jaded Hard - South West
  • Mørkgrim - Sogur frá Norðfirði
  • Of Virtue - Death of the Altar
  • POHL / Ogives Big Band - Split
  • Razorvoid - Into the Void
  • Sansera - Soleil Noir
  • Servant - Lux Ex Inferis
  • Spirit Possession - Cathedral Speech
  • Temic - Ceiba
  • The Crystal Teardrop - Love You More
  • The Machine - Another Sun
  • Wes Hoffman - For The Better
  • Wizard Tattoo - When Gods Had Hands
  • Xasthur - Open to Misinterpretation
  • Zornheym - Descending Into Madness
  • 7 oktober:
  • Taufpatin - Les Malfaisances de la Taufpatin
Bibelot, Dordrecht Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.