Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album uit 1986?

Accept - Russian Roulette
Bon Jovi - Slippery When Wet
Candlemass - Epicus Doomicus Metallicus
Crimson Glory - Crimson Glory
Dark Angel - Darkness Descends
Destruction - Eternal Devastation
Europe - The Final Countdown
Fates Warning - Awaken The Guardian
Flotsam And Jetsam - Doomsday For The Deceiver
Iron Maiden - Somewhere In Time
King Diamond - Fatal Portrait
Kreator - Pleasure To Kill
Megadeth - Peace Sells, But Who's Buying?
Metal Church - The Dark
Metallica - Master Of Puppets
Motörhead - Orgasmatron
Nuclear Assault - Game Over
Ozzy Osbourne - The Ultimate Sin
Queensrÿche - Rage For Order
Slayer - Reign In Blood
Stryper - To Hell With The Devil
Tankard - Zombie Attack
Tesla - Mechanical Resonance
Yngwie Malmsteen - Trilogy
een andere langspeler uit 1986

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • 26 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • Kataklysm, Vader en Blood Red Throne
  • 27 maart:
  • Bodysnatcher, PSYCHO-FRAME, Ingested en BIG ASS TRUCK
  • Halve finale Metal Battle
    Met Slumberclouds, Mourn, Parkour en OPHÆRA
  • 28 maart:
  • At The Mountain en A Life Aligned
  • Drachten Darkness
  • Grindhoven
  • Headless Hunter, Deadspeak en Funeral Whore
  • Stay Hungry, Massattack en Indulgence
  • 29 maart:
  • Gama Bomb, Lich King, Velozza, Headless Hunter en Hateful Agony
    23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bill Kelliher (Mastodon) - 55
  • Didier Delsaux (Manigance) - 60
  • Fabiola Bellomo (Frozen Crown) - 29
  • Gorlan (Elvenking) - 48
  • Jimmy Miller (producent)† - 84
  • Marco Soellner (Klimt 1918) - 50
  • Mikel Martinez (Valhalla) - 51
  • Phil Lanzon (Uriah Heep) - 76

Vandaag overleden:
  • Dave Brockie (Oderus Urungus) (Gwar) - 2014
  • Keith Reid (Procol Harum) - 2023
Review

Beyond God - Dying To Feel Alive
Jaar van release: 2017
Label: Painted Bass Records
Beyond God - Dying To Feel Alive
Recentelijk vond de releaseparty van de nieuwe cd van Beyond God plaats. In de Cacaofabriek te Helmond bracht de symfonische metalformatie rond zangeres Meryl Foreman de tracks van Dying To Feel Alive ten gehore. Het optreden was het laatste met gitarist Twan Smolders, die zes jaar deel uitmaakte van de Eindhovense band en nog wel te horen is op de tweede full-length van de groep muzikanten uit Eindhoven.

Beyond God zit aan de atmosferische kant van de symfonische metal. The Gathering is een voorname inspiratiebron, maar ook Evanescence, Within Temptation, Nightwish en Epica hoor je in de composities terug. Ondanks de vergelijkingen met andere bands ademen de creaties van drummer/producer Ferry Guns een specifieke sfeer, mede door de rustige keyboardpartijen en orkestraties op de achtergrond. Net als op het debuut laten de songs een verzorgde indruk achter.

In vergelijking met A Moment In Black is er een aantal verbeterpunten doorgevoerd. Allereerst is er productioneel een flinke sprong voorwaarts gemaakt. Het geluid is krachtiger (drums), zwaarder (bas) en voller (gitaar). Er zit dan ook meer pit in de songs dan voorheen en bovendien meer afwisseling, mede dankzij het gevarieerde riff- en drumwerk. Het kwartet durft meer risico te nemen, zoals direct blijkt uit The Collector, maar ook Helios is een goed voorbeeld. Het album eindigt verrassend, waarover straks meer.

Toch moet gezegd worden dat er beslist nog ruimte voor verbetering is. Hoewel er meer power in de muziek zit dan op het debuut het geval is, zal een groep luisteraars het geheel nog steeds te braaf vinden klinken. Met name in de stevige stukken mist de kracht. De release heeft dan ook de neiging halverwege wat voort te kabbelen. Stronger doet echter zijn naam eer aan. Vanaf die track breekt een heel sterke fase aan waarbij het lijkt alsof er meer power in de muziek zit. Zo staan de orkestraties en het koor prominenter in de mix en zijn er doomriffs te horen. Ook zit er meer avontuur en zijn er memorabele ideeën in de songs verwerkt, zoals in het interessante Tangled. Het lijkt erop dat je naar een heel andere plaat aan het luisteren bent. Dat gevoel wordt nog eens versterkt met afsluiter This Inner Fight, een duet met John Cuijpers (Praying Mantis).

Meryl heeft aan kracht gewonnen, maar laat zich tevens van haar zachte kant horen. Ze is op haar sterkst in de aangrijpende ballad All In All, dat beslist één van de hoogtepunten van de release is dankzij de prachtige zang, maar ook de prima cellopartijen van Anne Dijkstra mogen niet onvermeld blijven. Meryl staat prominent in de mix en zorgt in veel nummers voor refreinen en zanglijnen die blijven hangen. Neem het goede titelnummer, waarin ze haar diversiteit toont. Ook maakt de 22-jarige zangeres onderdeel uit van het koor. Ze krijgt daarin hulp van Yuri Foreman, Ferry Guns, Anita van der Hoeven, Sammy de Grebber en Elsbeth Vissers-Valk.

Dying To Feel Alive is uiteindelijk een album dat sterk begint, daarna een mindere fase bevat vanwege het gebrek aan power of memorabele ideeën, maar overtuigend eindigt. Er is hoorbaar gewerkt aan verbeterpunten. Er is een sprong voorwaarts gemaakt met de productie en de songwriting en de songs zijn avontuurlijker. De grootste aantrekkingskracht blijft de zang van Meryl. Al met al een verbetering ten opzichte van het debuut.

Tracklist:
1. Continuum
2. The Collector
3. No Other Way
4. Helios
5. When Lightning Strikes
6. Shade And Light
7. All In All
8. Stronger
9. Dying To Feel Alive
10. Tangled
11. This Inner Fight

Score: 78 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 11 november 2017

Zoeken
    20 maart:
  • Axel Rudi Pell - Ghost Town
  • Bong-Ra - Esoterik
  • Calvana - Sub Janus
  • Decipher - ΘΕΛΗΜΑ
  • Evermore - Mournbraid
  • Exodus - Goliath
  • Gaerea - Loss
  • Mystfall - Embers Of A Dying World
  • Poison The Well - Peace In Place
  • Tyketto - Closer To The Sun
  • 21 maart:
  • Aerdryk - Onzuiver
  • 27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.