Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2026 werd uitgebracht?

Alter Bridge - Alter Bridge
Beyond The Black - Break The Silence
Bullet - Kickstarter
Crystal Lake - The Weight Of Sound
Edenbridge - Set The Dark On Fire
Ellende - Zerfall
Enshine - Elevation
Exxûl - Sealed Into None
For My Pain... - Buried Blue
Genus Ordinis Dei - The Land East Of Eden
Hällas - Panorama
Kreator - Krushers Of The World
Lionheart - Valley Of Death II
Marianas Rest - The Bereaved
Megadeth - Megadeth
Møl - Dreamcrush
Ov Sulfur - Endless
Poppy - Empty Hands
Soen - Reliance
Textures - Genotype
The Ruins Of Beverast - Tempelschlaf
Urne - Setting Fire To The Sky
Wildhunt - Aletheia
Zu - Ferrum Sidereum
een ander studio-album uit januari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 februari:
  • Counterparts, Sunami, One Step Closer en God Complex
  • The Callous Daoboys
  • 5 februari:
  • Mayhem, Marduk en Immolation
  • 6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Mayhem en Immolation
  • Paradise Lost
  • 7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • Metal Battle Voorronde Gelderland
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
  • 8 februari:
  • Folk Metal Fest
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Haskett (Rollins Band) - 64
  • Dominique Leurquin (Luca Turilli's Dreamquest) - 61
  • Håkon "Memnock" Didriksen (Susperia) - 52
  • John Garner (Sir Lord Baltimore)† - 74
  • Martin Hedin (Andromeda) - 51
  • Mikael "Routa" Karlborn (Finntroll) - 49

Vandaag overleden:
  • Alistair MacLean (auteur) - 1987
  • Paul Baloff (Exodus) - 2002
  • Wayne Kramer (MC5) - 2024
Concertreview

Queen + Paul Rodgers
Op 7 oktober 2008 in Ahoy, Rotterdam
Tekst door Matthijs
Met een nieuwe plaat op zak besloten Brian May, Roger Taylor en Paul Rodgers wederom de handen ineen te slaan en na drie jaar rust weer te gaan touren. En een bezoek aan de Ahoy in Rotterdam mocht natuurlijk niet ontbreken. Voor een strak uitverkochte zaal was het twee uur lang voor de meeste mensen een trip van nostalgie, kippenvel en aanraking met nieuw materiaal. Al met al een avond om nooit te vergeten.

Om acht uur precies begon de show. Een schitterende lichtshow aan het begin werd afgesloten met één van de vele klassiekers van Queen: Tie Your Mother Down. De enthousiaste opening werd gevolgd door ondermeer Another One Bites The Dust, I Want It All en Fat Bottomed Girls. Het leek erop dat de mannen het op een veilig begin hadden gegokt voordat ze met het nieuwe materiaal begonnen. Dit bleek achteraf niet nodig toen het nieuwe C-lebrity werd ingezet. Ondanks nog veel mensen amper bekend waren met het nieuwe werk, werd het wel warm ontvangen. De oude rotten bleken het nog altijd in zich te hebben. Paul Rodgers bleek andermaal over een gouden stem te beschikken. Het is vooral prettig om te horen dat hij niet Freddie Mercury probeerde te imiteren, maar gewoon zijn eigen stijl hanteerde. Dat is waarschijnlijk ook de reden waarom Rodgers door de die-hard fans geaccepteerd wordt voor de vocale ondersteuning.

Vervolgens was het tijd voor wat solowerk. De bijzonder opgewekte Brian May (sinds kort Dr. May) zorgde voor een geweldig kippenvelmoment met het schitterende, aan Mercury opgedragen, Love Of My Life. Aan het einde leek zelfs May een brok in zijn keel te hebben. Het middenstuk werd later een bijzonder vrolijke gebeurtenis. Vooral het solo-optreden van drummer Roger Taylor was erg leuk. Steeds werd zijn drumstel stukje bij beetje opgebouwd terwijl hij zelf aan het drummen was. Bovendien liet hij zien ook behoorlijk behendig te zijn met drumsticks op een basgitaar.

Het ruime half uur aan solowerk was voor de mannen een uiterst goede manier om één voor één de rust te pakken voor de rest van de show. Paul Rodgers kreeg nog de kans om het nummer Bad Company van zijn gelijknamige band uit te voeren. Het tweede kippenvelmoment kwam van een schitterend lang instrumentaal stuk van Brian May, waar voor het eerst in de avond beelden van Mercury op de grote schermen te zien. Na een paar nieuwe nummers werden er verder gewoon weer oude klassiekers van Queen opgevoerd.

De toegift zorgde voor het derde grote kippenvelmoment van de avond. Na het nieuwe Cosmos Rockin’ kwam een indrukwekkende uitvoering van hét nummer der nummers: Bohemian Rhapsody. Het pianostuk en de zang waren opnames van Freddie Mercury zelf, die te zien was op het grote scherm. Pas als het snelle stuk ingezet werd, kwam Rodgers het lied zelf vocaal ondersteunen. Een schitterende vertoning dat vol met respect voor Mercury, zonder dat het overdreven werd.

Hierna mocht Rodgers ‘zijn’ All Right Now van Free nog inzetten voordat de vaste afsluiting werd ingezet: We Will Rock You, We Are The Champions en natuurlijk het God Save The Queen. Hiermee kwam een einde aan een enerverende avond. De koude rillingen willen ook nu nog over mijn ruggengraat kruipen. Ze kunnen het nog altijd en ze kunnen het nog erg goed. Een diepe buiging voor May, Taylor en Rodgers. Een hele diepe buiging.

Bibelot, Dordrecht

Reactie van Remco op 12-10-2008 om 22:16u


Queen is dood

Reactie van Fred op 13-10-2008 om 13:11u


Freddie Mecury is helaas dood ja, maar Queen rockt nog steeds!!! Paul Rodgers kan Freddie natuurlijk niet vervangen, maar hij is wel een uitstekende front man... Queen still rocks....

Reactie van verglas op 13-10-2008 om 13:25u


Goede recensie..!! Helemaal mee eens en het was idd een avond om nooit te vergeten...

Reactie van een Metalfan op 14-10-2008 om 14:39u


Metalfan.nl

Reactie van Roelof op 24-10-2008 om 16:45u


Reactie van Roelof op 24-10-2008 om 16:49u


Freddie is niet te vervangen, maar dit was evengoed een geweldige show.Kippenvel bij ''Bijou'' en een enorme kick bij ''I'm in love with my car''. De nieuwe nummers waren wel goed, maar de klassiekers het leukst. Keep on Rockin'.

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.