Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 augustus:
  • Magoria
  • Roosendaal Open Air
  • Walg en Griis
  • 30 augustus:
  • Deadsquad, Jasad en Death Vomit
  • 1 september:
  • Dance Gavin Dance, As December Falls en Dwellings
  • Wyatt E.
  • 2 september:
  • Wyatt E. en prophets Of Thwaites
  • 4 september:
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Modder en Der Mancha Red
  • Nox Occultum chapter II
  • Tröjan
  • Wyatt E. en An Evening With Knives
Geen concerten bekend voor 29-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Berend Dubbe (Bettie Serveert) - 65
  • Chris Gorman (Belly) - 59
  • Danny Schuler (Biohazard) - 57
  • Jamie Cavanagh (Anathema) - 53
  • Michael Gilbert (Flotsam And Jetsam) - 58
  • Michael Jackson† - 68
  • Mick Harvey (Nick Cave And The Bad Seeds) - 68
  • Tony MacAlpine (Planet X) - 66
  • Vincent Cavanagh (Anathema) - 53
  • Wolfgang Dziony (Scorpions) - 77
Review

GOLD - Optimist
Jaar van release: 2017
Label: Ván Records

GOLD - Optimist

Waar GOLD op voorganger No Image al een flinke stijlbreuk maakte ten opzichte van het debuutalbum Interbellum, is het nieuwe Optimist een vervolmaking van de duisterdere koers die de band heeft ingezet. Ik maake in mijn vorige recensie al referenties aan genres als post-punk en occult rock om aan te duiden dat de classic rock van het debuut verdwenen is. Nu kunnen we echter een portie black- en doommetalinvloeden toevoegen aan het totaalplaatje. Dit alles maakt Optimist niet alleen nog een tandje spannender, maar zorgt ook voor een van de meest zwartgallige cd's die ik in dit jaar tot nu toe heb gehoord.

Optimist 'pessimistisch' noemen zou het allemaal wat zwak uitdrukken. GOLD ziet de wereld ten onder gaan en probeert het niet mooier te maken dan het allemaal is. Met een openingszin als “binge-watching the world collapse, comfortably sitting there hardly paying attention” wordt de toon dan ook tekstueel goed duidelijk gemaakt. Trump-aanhangers hebben hier niets te zoeken. De muziek is daarnaast intenser dan ooit. You Too Must Die en Teenage Lust laten de rustigere kanten van de band horen, maar op tracks als in Be Good en Come With Me worden alle registers opengetrokken door een voortrazende ritmesectie en riffs die niet zouden misstaan bij een aantal blackmetalbands.

De grootste smaakmaker op dit album is drummer Igor Wouters, die een dreigende fundering van oorlogsslagwerk neerlegt. Werkelijk ieder moment waarop hij slaat, klinkt als een naar de ondergang marcherend leger dat alles in zijn pad vernietigt. Zangeres Milena Eva zorgt daarnaast voor een aantal uitstekende en vervreemdende zanglijnen. Op haar rustigst (Teenage Lust) benadert ze qua stem iemand als Lana Del Rey, terwijl ze bij een furieuze track als Be Good een paar ijzingwekkende uithalen eruit perst die voor kippenvel zorgen.

Zeggen dat ik enthousiast ben over Optimist zou een understatement zijn. De eclectische muziek met naargeestige melodieën en ijzersterke teksten ligt niet gemakkelijk in het gehoor, maar openbaart per luisterbeurt steeds meer details. Het album is wat mij betreft dan ook absoluut het eerste meesterwerk uit de nog relatief korte loopbaan van de band. Een uitstekend alternatief voor mensen die niet van alternatieve feiten houden!

Tracklist:
1. You Too Must Die
2. Summer Thunder
3. White Noise
4. Teenage Lust
5. No Shadow
6. I Do My Own Stunts
7. Be Good
8. Come With Me
9. Tear

Score: 90 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 19 april 2017

Zoeken
    26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death
  • 1 september:
  • Bitter - Slamosaurus Rex
  • 2 september:
  • SIM - HOOMAN AFTER ALL
  • 3 september:
  • Zvindiyar - Six Rites
  • 4 september:
  • A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
  • A-Tota-So - I Told You So
  • Accept - Teutonic Titans 1976-2026
  • Audrey Horne - Achilles
  • Behemoth - I, Scvlptor
  • Boötes Void - Panta Rhei
  • Charnel Spirit - Blood Prophecy
  • Codex Lovelace - Galvanized Heart
  • Doomcrusher - Forsaker
  • Fog Wall - Gloomweaver
  • Godslut - The Art Of Deconstruction
  • Gradience - Anomaly
  • Grey Shores - Dark Waters of Night
  • Grimner - Stormvingar
  • Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
  • Harrison Gordon - BLISS
  • Kingcrown - Moonfall
  • Mad Max - Stories Of Destiny
  • Pirate Queen - Travelling Around The World
  • Polymoon - Mariposa Magic!
  • Season of Melancholy - In Sleep
  • Sight of Theia - The Great Dreamer
  • Soho Dukes - Don't Spare The Horses
  • Spirit Mother - Thistle
  • Stormbringer - Transcendence

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.