Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Izegrim, The Heritance en F.T.O.M.
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
    6 juni:
  • Flotsam and Jetsam
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Mäkelä (Memory Garden) - 49
  • Bob Seger - 81
  • Chris Shiflett (Foo Fighters) - 55
  • Federico Pennazzato (Secret Sphere) - 44
  • Jacob Bredahl (Hatesphere) - 48
  • Martin Olsen (As We Fight) - 46
  • Pascal Spierings (Whispering Gallery) - 51
  • Santeri Kallio (Amorphis) - 52
Review

Civil War - The Last Full Measure
Jaar van release: 2016
Label: Napalm Records

Civil War - The Last Full Measure

The Last Full Measure is de derde langspeler in drie jaar tijd van de Zweedse metalformatie Civil War. De groep rond ex-leden van Sabaton en het karakteristieke stemgeluid van Astral Doors-zanger Nils Patrik Johansson heeft met twee sterke uitgaven en knappe podiumprestaties de nodige metalharten weten te veroveren. Qua thematiek verschilt de groep weinig van grote broer Sabaton, want ook Civil War moet het tekstueel hebben van historische gebeurtenissen. Inmiddels bestaat de groep uit zes leden, want Oskar Montelius heeft de band vorig jaar verlaten. Een vervanger is er niet gezocht, maar wordt, getuige deze plaat, ook niet gemist.

De plaat opent sterk met het rappe Road To Victory. Een minpunt van Gods And Generals, de schijf van vorig jaar, was dat het af en toe aan snelheid en venijn ontbrak. De band heeft dat commentaar ter harte genomen, want de groep maakt dat met deze opener en de daaropvolgende tracks direct goed, want het vuur en de passie spatten ervanaf. Het zijn lekker snelle metaltracks met een pakkend refrein. De nodige dramatiek komt van de meeslepende zang van Johansson die sterker en veelzijdiger klinkt dan ooit.

Bijzonder leuk is ook de polka Tombstone, die verhaalt over het ruige westernverleden van het stadje Tombstone in Arizona en opent met de veelzeggende woorden "Doc Holiday had a very lousy day". Wederom steelt Johansson hier de show. Het geluid van zijn stem is typisch en zal voor sommigen de plaat maken of kraken, maar wanneer dit geluid je bevalt, zit je met deze plaat gebakken.

Met America, A Tale That Should Never Be Told en Gangs Of New York doet de groep het wat rustiger aan na het initiële metalgeweld. A Tale That Should Never Be Told zou zo van een oudere Sabaton-plaat geplukt kunnen zijn. Echt verwonderlijk is dat niet aangezien de helft van de muzikanten bekend is geworden met die groep. Muzikaal lui misschien is het wellicht wel. Gelukkig lijkt de blik van de band vooral naar voren gericht te zijn, want de songs die volgen sluiten meer aan bij het eigen karakter van Civil War.

The Last Full Measure is dan ook een bijzonder geslaagde plaat geworden. Het musiceren is dik in orde en het is vooral toetsenist Daniel Mÿhr die met regelmaat de show steelt. Met 56 minuten op de klok is het geen korte plaat, maar vervelen doet deze eigenlijk geen moment. Het is duidelijk dat de groep met deze plaat zijn vorm gevonden heeft en dat resulteert in sterke, opzwepende en geïnspireerde muziek.

Tracklist:
1. Road To Victory
2. Deliverance
3. Savannah
4. Tombstone
5. America
6. A Tale That Should Never Be Told
7. Gangs Of New York
8. Gladiator
9. People Of The Abyss
10. The Last Full Measure
11. Strike Hard Strike Sure (bonustrack)
12. Aftermath (bonustrack)

Score: 82 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 5 november 2016

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.