Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Bij veel concerten en festivals kun je tegenwoordig een VIP-pakket aanschaffen, met bijvoorbeeld een meet-and-greet, exclusieve merchandise of een andere voorkeursbehandeling. Koop jij weleens zo’n (fors) duurder toegangsbewijs?

Ja, ik heb al regelmatig een VIP-pakket aangeschaft
Ja, ik heb reeds 1 of 2 keer zo’n VIP-pakket aangeschaft
Nog niet, maar ik ben wel van plan het een keer te proberen
Helaas, ik zou graag willen, maar kan die VIP-kaartjes niet betalen
Nee, alleen voor iets heel bijzonders zou ik dat overwegen
Nee, ik vind dat niets en koop gewoon een regulier kaartje
Nee, ik kom nooit bij evenementen waar ze VIP-opties hebben
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
  • 13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
  • 14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
  • 15 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Insurrection, Boneripper, Bladecrusher en Echoes In Ruin
  • Summer Breeze
  • 16 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • 17 augustus:
  • Filth, Kanine en Reformist
  • 18 augustus:
  • Alcest en Kabbel
  • Signs of The Swarm, Extermination Dismemberment en Heavy//Hitter
    12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Wildman Metal Fest
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ian Rilen (Rose Tattoo)† - 79
  • Larry Howe (Vicious Rumors) - 65
  • Linde Lindström (HIM) - 50
  • Wednesday 13 (Murderdolls) - 50

Vandaag overleden:
  • Bill Kennedy (producent) - 2012
Review

Opeth - Sorceress
Jaar van release: 2016
Label: Nuclear Blast Records

Opeth - Sorceress

Opeth, altijd verrassend. De Zweden maakten jarenlang baanbrekende, genrebuigende progdeathalbums maar brak de eigen hegemonie in 2011. Als donderslag bij heldere hemel kwam de band met Heritage, dat niks met death metal te maken heeft. Seventies prog?! Dat Åkerfeldts hart daar harder van gaat kloppen, weten we. Dat heeft hij ook nooit onder stoelen of banken gestoken, maar of dit nou thuishoorde bij Opeth? Die overstap viel in ieder geval niet bij iedereen in goede aarde. Zelfs de meest fanatieke fan was verward.

Opeth zelf was ook zoekende. Hoe vertaal je seventies prog naar de huidige muziekwereld? Daar waar Heritage een nogal oldschool seventies productie had, kwam Pale Communion al een stuk beter uit de verf; het voelde als een aankondiging, een belofte. Sorceress is de vervolmaking; de inlossing van die belofte. De vlinder die ontpopt uit zijn cocon.

Dat begint al met Persephone; zo ongeveer de tweelingzus van Coil. Ook de daaropvolgende titeltrack Sorceress is geniaal. Haters van de nieuwe sound zullen ongetwijfeld al gelijk afgehaakt zijn, want ja, die Hammond. Maar wat volgt zal de twijfelaars over de brug trekken: een loodzware dubbele gitaarriff zoals we die kennen van Ghost Reveries, met prachtige meerstemmige vocalen. Åkerfeldt daagt zichzelf wat dat betreft flink uit; meer nog dan op zijn voorgaande albums.

Soms gaat dat net over de grens. Neem nou het poppy begin van The Wilde Flowers. Je hoort gewoon dat Åkerfeldt net wat te hard moet werken om die noten te halen. Het klinkt daardoor af en toe wat ielig. Het is sowieso een track die na een x aantal luisterbeurten wel een beetje begint te vervelen. Een unicum voor Opeth: meestal worden de tracks bij elke luisterbeurt sterker. Althans, dat denk ik elke keer. Maar het is een schijnbeweging want dat brute sluitstuk... O, man! Oude tijden herleven. Dit riekt naar Wreath.

En vanuit die extreme extase neemt Mikael ons mee naar rustiger wateren. Will O The Wisp vormt het hoogtepunt van deze plaat. Een prachtige track waarin hij de kracht van zijn breekbare stem laat horen. Dat, in combinatie met Damnation-getokkel in een modern jasje, ja, precies dát is de inlossing van de belofte die Pale Communion vormde. Dit is Opeth op zijn best, dit is Opeth ten voeten uit. De metamorfose is voltooid.

En zo kan ik doorgaan. Want ook al is Will O The Wisp dan het hoogtepunt, er gebeurt nog zo ontzettend veel moois op deze plaat... Ik heb echter ooit beloofd nooit een track-by-track review te schrijven. Dat ga ik ook nu niet doen. Bovendien dienen de geheimen van een Opeth-album door de luisteraar zelf te worden ontdekt. U weet allang of u dat wilt. Wacht niet langer, u zult niet teleurgesteld zijn.

Tracklist:
1. Persephone
2. Sorceress
3. The Wilde Flowers
4. Will O The Wisp
5. Chrysalis
6. Sorceress 2
7. The Seventh Sojourn
8. Strange Brew
9. A Fleeting Glance
10. Era
11. Persephone (Slight Return)

Score: 92 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 22 september 2016

Meer Opeth:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.