Alcatraz Pitfest
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2025 werd uitgebracht?

After Taste - Hungry For Life
Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Austere - The Stillness Of Dissolution
Buckcherry - Roar Like Thunder
Ceremony - Solitary Bleed
Cryptopsy - An Insatiable Violence
Fallujah - Xenotaph
Fragmentum - Warriors Of Chaac
Gaahls Wyrd - Braiding The Stories
Gruesome - Silent Echoes
Heaven Shall Burn - Heimat
Hellevaerder - Fakkeldragers
Inhuman Condition - Mind Trap
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
King Witch - III
Lord Belial - Unholy Trinity
Malevolence - Where Only The Truth Is Spoken
Neil Young & The Chrome Hearts - Talkin’ To The Trees
Shadow Of Intent - Imperium Delirium
Sodom - The Arsonist
Turnstile - Never Enough
Volbeat - God Of Angels Trust
White Snake Of Blackened Maze - The Ocean Of Truth
Winterblind - Ego
een ander album uit juni 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 juli:
  • Pitfest
  • Valient Thorr
  • 12 juli:
  • Pitfest
  • 13 juli:
  • Cradle Of Filth en Nervosa
  • Valley of the Sun, Earth Tongue
  • 15 juli:
  • Battlesnake
  • Carach Angren
  • 16 juli:
  • Anal Vomit en Total Annihilation
  • Battlesnake
    11 augustus:
  • Between The Buried And Me en Rezn
  • The Fall Of Troy, Boneflower en Meth
Kalender
Vandaag jarig:
  • Daniel MacMaster (Bonham)† - 57
  • Dave Fortman (Ugly Kid Joe) - 58
  • Hank Shermann (Mercyful Fate) - 67
  • John Douglas (Anathema) - 53
  • Larry Barragán (Helstar) - 61
  • Richie Sambora (Bon Jovi) - 66

Vandaag overleden:
  • Keith "Bonanno" Alexander (Carnivore) - 2005
Review

Baptism - V: The Devil’s Fire
Jaar van release: 2016
Label: Season of Mist

Baptism - V: The Devil’s Fire

Lord Sargofagian heeft eindelijk de rust gevonden om te werken aan een nieuwe plaat. Sinds de oprichting in 1998 heeft Baptism geleden onder zijn wispelturigheid. De ep Evil Mysteries (2006) maakte hij zelfs helemaal alleen. Het is vier jaar geleden dat As The Darkness Enters uitkwam, de vierde full-length die de deur opende naar Amerika. Dat leidde tot re-issues van de eerdere platen en vorig jaar verscheen de compilatie Gloria Tibi Satana. Baptism is in rustig vaarwater gekomen. De line-up is ongewijzigd en Lord Sargofagian heeft zelfs bevriende collega’s uitgenodigd om mee te werken.

Na de sfeervolle interlude Natus Ex Ignis gaat het album in de bekende maniakale, orthodoxe blackmetalstijl van start met Satananda. In deze track zijn de cleane vocalen ingezongen door Mynni Luukkainen (Horna). Het eerste hoogtepunt op de plaat is The Sacrament Of Blood And Ash, met mooie cleane gastvocalen van niemand minder dan Mikko Kotamäki (Swallow The Sun). Het titelnummer blijkt een ware oorwurm. Halverwege de plaat wordt het tempo flink teruggeschroefd in Abyss. Je zou dit nummer als rustpunt kunnen zien, maar Cold Eternity en Malignant Shadows hebben een minder razend karakter dan de eerste nummers. In de afsluiter Buried With Him verzorgt Antti Boman (Demilich) de diepe grunts in de fraaie, spookachtige doompassage en dit is het absolute hoogtepunt op deze plaat.

Een goede Scandinavische blackmetalplaat draait om sfeer. Een te heldere sound zou die sfeer om zeep helpen. Het gebruik van toetsen is effectief, maar gaat veelal ten koste van de gitaren. In dit geval klinken de gitaren afgevlakt en zijn de baspartijen onopvallend. De sound op As The Darkness Enters bevalt me een stuk beter. De rust die Lord Sargofagian blijkbaar heeft gevonden, heeft zijn weerslag op dit album. Het borduurt voort op de voorganger en komt bekend over. Je zou The Devil's Fire als veilig kunnen bestempelen. De bekende paden worden verder uitgediept en geperfectioneerd.

Liefhebbers van Scandinavishe black hoeven waarschijnlijk niet aangespoord te worden om de nieuweling van Baptism te beluisteren. V: The Devil’s Fire is gewoon een erg goede plaat en de gastvocalisten voegen echt iets toe aan het luisterplezier. Echter, voor een hogere score is meer nodig. Ik moet dan ook concluderen dat deze plaat toch iets mist. Wispelturigheid?

Tracklist:
1. Natus Ex Ignis
2. Satananda
3. The Sacrament Of Blood And Ash
4. Devil’s Fire
5. Abyss
6. Cold Eternity
7. Malignant Shadows
8. Buried With Him

Score: 79 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 4 augustus 2016

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.