Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
  • 23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ben Varon (Amoral) - 42
  • Edd Griles (regisseur)† - 80
  • George Aspiotis (Spitfire) - 52
  • Herman Rarebell (Scorpions) - 76
  • Jan Kuehnemund (Vixen)† - 72
  • Jeff Ward (Nine Inch Nails)† - 63
  • Jonathan "Johnny Christ" Seward (Avenged Sevenfold) - 41
  • Kirk Hammett (Metallica) - 63
  • Stefan Zobel (Boomerang) - 54
  • Stian Tomt "Shagrath" Thoresen (Dimmu Borgir) - 49

Vandaag overleden:
  • Bjørn Müller (Backstreet Girls) - 2024
  • Malcolm Young (AC/DC) - 2017
  • Michael Kamen (componist) - 2003
  • Mick Rock (fotograaf) - 2021
Review

Thunderstone - Apocalypse Again
Jaar van release: 2016
Label: AFM Records
Thunderstone - Apocalypse Again
Toen ik hoorde dat zanger Pasi Rantanen terugkeerde bij Thunderstone, heb ik toch even een intern rondedansje gemaakt. De Fin zorgde er eigenhandig voor dat ik het titelloze debuut van Thunderstone tot de dag van vandaag koester. De band speelde weliswaar typisch Europese power metal, maar door de krachtige strot van Rantanen bleek die muziek wel heel erg goed te behappen.

Fijn dat de man terug is, dus. Want hoewel voorganger Dirt Metal door de bijdrage van Rick Altzi (At Vance, Masterplan) zeker niet slecht bleek, miste ik de typerende stem van Rantanen wel. Op Apocalypse Again schittert de zanger opnieuw. Alleen zijn terugkeer al maakt deze plaat tot één van de beste die Thunderstone tot nu toe uitbracht. De reünie heeft voormalig Antidote-gitarist Nino Laurenne en zijn bandmaten aangezet om met negen meer dan uitstekende songs voor de dag te komen. Heerlijk melodieuze power metal die gedomineerd wordt door strak hakkend ritmegitaarwerk en de uitstekende zang van Rantanen. Het subtiele keyboardtapijt en de uiterst functionele ritmesectie maken het totaalpakket compleet.

Grappig genoeg is er wel een link te leggen met die andere band van oud-zanger Altzi. De sfeer en toonzetting van veel van de songs doen wel een beetje denken aan de eerste twee succesplaten van Masterplan. Thunderstone is wat minder progressief, maar de songs steken net zo knap en vloeiend in elkaar. Bovendien is Rantanen één van de weinige zangers die de concurrentie met Jorn Lande aankan. Hij legt het qua bereik misschien af, maar is voor de rest net zo flexibel als de blonde Noor.

Al die kwaliteiten tezamen leiden tot prachtsongs als Through The Pain, Wounds en Barren Land. Een willekeurige greep, want slechte nummers staan er eigenlijk niet op. De productie is ijzersterk en muzikaal valt er gewoon geen speld tussen te krijgen. Ja, misschien ben ik wel eerder fan dan objectieve recensent bij een band als Thunderstone, maar dat interesseert me niet. Iedereen kan namelijk horen dat deze mannen kwaliteitsmetal afleveren. Van begin tot eind.

Tracklist:
1. Veterans Of The Apocalypse
2. The Path
3. Fire And Ice
4. Through The Pain
5. Walk Away Free
6. Higher
7. Wounds
8. Days Of Our Lives
9. Barren Land

Score: 90 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 12 juni 2016

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.