Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Hunter Omega & Warlord
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Necrotesque en Deadspeak
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrzej Selwon (Naumachia) - 43
  • Bill Whelan (componist) - 76
  • Dalbello - 67
  • Daniel Erlandsson (Arch Enemy) - 50
  • Dennis Leeflang (Sun Caged) - 47
  • Eyal Levi (Dååth) - 47
  • Kenny Hickey (Type O Negative) - 60
  • Morrissey (The Smiths) - 67
  • Morteüs (Destinity) - 45
  • Natasha Shneider (Queens Of The Stone Age)† - 70
  • Petri Eskelinen (Rapture) - 48
  • Richard Wagner (componist)† - 213
  • Zephiros (Destinity) - 45

Vandaag overleden:
  • Kirk Arrington (Metal Church) - 2023
Review

Thunderstone - Evolution 4.0
Jaar van release: 2007
Label: Nuclear Blast Records
Thunderstone - Evolution 4.0
Het Finse Thunderstone heeft in het thuisland dus meegedaan aan de voorrondes van het Songfestival. Want wat Lordi kan, dat kan Thunderstone natuurlijk ook. Dit keer geen apepakjes, maar gewoon echte muzikanten die echt werk maken van de nummers zelf. Ze deden mee met de nummers Forevermore en Face In The Mirror. Daar is de band mooi toch maar tweede mee geworden! Geen metal voor Finland dit jaar, dus het Eurovisie Songfestival 2007 wordt gewoon weer een aflevering dat voor 100 % gevuld zal zijn met troep.

Maar is Thunderstone dan commercieel geworden of zo? Nee, integendeel! Ze hebben met Evolution 4.0 hun beste album tot nu toe gemaakt. De nummers van het Songfestival zijn zeker catchy te noemen, maar dat is vooral te wijten aan de meezingbare refreinen die perfect uitgewerkt zijn. Verder zijn ze lekker heavy, melodieus... gewoon wat je kan verwachten van melodieuze power metal. Alleen is Thunderstone als studio-band duidelijk gegroeid, want Evolution 4.0 is gewoon af! De band is duidelijk ver verwijderd van de Stratovarius-invloeden van de eerste cd's. Thunderstone is volwassen geworden.

Gezegend met een kristalheldere productie is de nieuwe cd een waar avontuur geworden. Veel spannende composities met de nodige afwisseling in tempo en interessante gitaarpartijen. Het is een moderne plaat geworden met stevige nummers als Roots Of Anger en The Source. Toch is het lange Down With Me het mooiste nummer geworden, een ode aan de klassieke hardrock van Rainbow en Deep Purple.

De deelname aan het Songfestival was duidelijk een dikke promotiestunt. Daardoor zal Thunderstone wel de zoveelste metalband zijn die nummer één gaat worden in de hitlijsten van Finland. Met zo'n vette plaat als Evolution 4.0 is dat helemaal geen schande. De Nederlanders kunnen daarom ook zonder problemen tot aanschaf over gaan.

Tracklist:
1. Evolution 4.0
2. Forevermore
3. Roots Of Anger
4. 10 000 Ways
5. Holding On To My Pain
6. Swirled
7. Down With Me
8. Face In The Mirror
9. Solid Ground
10. The Source
11. Great Man Down

Score: 90 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 6 maart 2007

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.