Into The Grave
Enquête

South Of Heaven vindt pas in juni plaats, maar de line-up is al compleet. Wat vind jij de gaafste band die voor deze tweede editie is geboekt?

A Knight Under Maria's Altar
Alestorm
Anthrax
Becoming A.D.
Black Label Society
Boneripper
Cavalera plays Chaos A.D.
Corrosion Of Conformity
Death To All
Dismember
Flotsam And Jetsam
Gloryhammer
Haywire
Hellripper
Megadeth
Nephylim
Rectal Smegma
Septicflesh
Sepultura
Severe Torture
The Fifth Alliance
Trenchwar
Wind Rose

[ Uitslag | Enquêtes ]

    26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 27 november:
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 28 november:
  • Asagraum, Chösen en Hellevaerder
  • 29 november:
  • Metal Before Christmas
  • Metalstorm en COVID
  • Petzjekket Fest 2025
  • 30 november:
  • Aephanemer, Valhalore en Dark Oath
  • Hemelbestormer, Ontaard en Gavran
  • 1 december:
  • Sabaton
Geen concerten bekend voor 26-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Carl Casagrande (Scelerata) - 43
  • Carlos Lozano Quintanilla (Persefone) - 45
  • James Kottak (Scorpions)† - 63
  • Linnéa Vikström (Thundermother) - 33
  • Marten Andersson (Lizzy Borden) - 51
  • Stu Block (Iced Earth) - 48

Vandaag overleden:
  • Geordie Walker (Killing Joke) - 2023
  • P A Danielsson (Lion's Share) - 2004
Review

Kamelot - Where I Reign - The Very Best Of The Noise Years 1995-2003
Jaar van release: 2016
Label: Noise Records
Kamelot - Where I Reign - The Very Best Of The Noise Years 1995-2003
Compilaties, je ziet ze steeds minder. Daar is een goede reden voor, gezien het download- en streamgedrag tegenwoordig. Maar kennelijk ziet Noise Records er toch brood in, want het tegenwoordig vanuit Engeland opererende label brengt een hele rits best of-albums op de markt. Na Helloween en Kreator zijn nu Sinner en Kamelot aan de beurt.

Kamelot is nooit mijn favoriete band geweest. Waarom dat zo is, weet ik eigenlijk niet. De band heeft eigenlijk alles mee. De muzikanten zijn bovengemiddeld getalenteerd en ik vind ex-zanger Roy Khan heel sterk. Ook de relatieve nieuweling Tommy Karevik vind ik een geweldenaar. Maar dan wel bij Seventh Wonder. En Khan vind ik eigenlijk beter klinken bij Conception. Dat geeft al te denken. Bij Kamelot laten de twee Scandinaviërs namelijk niet horen wat ze in hun mars hebben. Beide zangers moeten zich hoorbaar inhouden om alle muzikale bombast de ruimte te geven. Die bombast is leuk voor even, maar na een tijdje word ik er doodmoe van.

In die zin is deze verzamelaar ideaal voor mij. De nummers stammen voor een groot deel uit de tijd waarin Kamelot voornamelijk steunde op harde gitaren en rappe tempo's. De keyboards komen met name op de eerste paar platen wat minder dominant over. Vanaf The Fourth Legacy begint het orkestrale gehalte meer en meer toe te nemen. Het is best leuk om die ontwikkeling waar te nemen. Want de band wordt door de jaren heen wel degelijk beter. Zo is de eerste zanger Mark Vanderbilt bepaald geen hoogvlieger. Gek genoeg krijgt zijn overdreven theatrale stem wel alle ruimte, terwijl Khan in latere nummers wat geremd lijkt te klinken. Muzikaal geldt dat niet. Daar gaan alle remmen los. Melodieuze power metal in optima forma. Te gek, mits je ervan houdt.

Deze verzamelaar heeft mij uiteindelijk niet aangezet om als een bezetene de gehele discografie van Kamelot aan te schaffen. Ik mis de klik met de overgrote meerderheid van het materiaal. Zo'n nummer als Nights Of Arabia steekt bijvoorbeeld best leuk in elkaar, maar het refrein klinkt nergens naar. Alsof het niet af is. Maar misschien mis ik wel iets. Kamelot is immers niet voor niets uitgegroeid tot één van de populairste melodieuze metalbands. Zeker in Nederland kan de band steevast rekenen op bomvolle zalen. In de tussentijd blijf ik hopen op die ene superplaat. Aan de kwaliteiten van de leden ligt het alvast niet. Op de vraag waaraan dat dan wel ligt, biedt deze verzamelaar ook geen antwoord. Wie eens kennis wil maken met de vroege jaren van dit succesvolle gezelschap, kan deze dubbelaar overigens best aanschaffen.

Tracklist:

Cd 1:
1. Eternity
2. Black Tower
3. Call Of The Sea
4. The Gleeman
5. Ascension
6. Heaven
7. Rise Again
8. Creation
9. Millennium
10. Expedition
11. Where I Reign
12. Rhydin

Cd 2:
1. The Fourth Legacy
2. Desert Reign
3. Nights Of Arabia
4. Until Kingdom Come
5. We Three Kings
6. We Are Not Separate
7. Wings Of Despair
8. The Spell
9. Karma
10. Center Of The Universe
11. The Edge Of Paradise
12. Descent Of The Archangel
13. III Ways To Epica

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 17 mei 2016

Meer Kamelot:

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.