Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
    25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
Kalender
Vandaag jarig:
  • Americo Rigoldi (Dominici) - 47
  • Anders Johansson (Hammerfall) - 64
  • Barrie Wentzell (fotograaf) - 84
  • Glen Drover (Megadeth) - 57
  • Klaus Meine (Scorpions) - 78
  • Martin Mayer (Sunterra) - 51
  • Pascal Landry (Dark Omentia) - 42
  • Paul Weller (The Jam) - 68
  • Robby Steinhardt (Kansas)† - 76
  • Seven Antonopoulos (Channel Zero) - 52
Review

Fallujah - Dreamless
Jaar van release: 2016
Label: Nuclear Blast Records
Fallujah - Dreamless
The Flesh Prevails, het vorige album van Fallujah, belandde bij menigeen in de jaarlijst van 2014. Niet vaak zijn fusion, metal en atmosferische elementen op zo’n interessante manier verwerkt als op de tweede full-length van de jonge Amerikaanse formatie. Het leverde Fallujah dan ook veel optredens en fans op en een contract met Nuclear Blast. Ondanks het vele touren is inmiddels opvolger Dreamless al verkrijgbaar.

Het belangrijkste punt van kritiek op The Flesh Prevails is de productie. Toch zijn de muzikanten opnieuw in zee gegaan met Zack Ohren en Mark Lewis. Gelukkig hebben de technici zich de verbeterpunten aangetrokken, want het nieuwste werk ligt veel prettiger in het gehoor, zoals het fantastische Amber Gaze toont. De muziek ademt meer en daardoor komt het emotionele aspect er veel sterker uit.

Een andere reden waarom het geheel aangenamer wegluistert, is de gestroomlijndere songwriting. Van het zware Face Of Death dat naadloos overgaat in het snelle Adrenaline, tot het dromerige intermezzo Fidelio; de tracks hebben een sterke identiteit en zijn elk door een film beïnvloed. Waar vocalist Hofmann op de voorganger nog teksten bezigde op basis van eigen ervaringen, is hij deze keer in de huid gekropen van een karakter in een film, om vanuit dat perspectief de beleving over te brengen.

De vocalen van de frontman zijn aan smaak onderhevig. De teksten zijn niet goed te volgen en de screams, die deels overeenkomen met die van Xenoyr van Ne Obliviscaris, zijn niet bijzonder. Gelukkig is er afwisseling tussen zijn (regelmatig gedubde) monotone stem en de cleane zang van Tori Letzler en Katie Thompson (Abandon). In Wind For Wings is het niet Hofmann die zijn heldere stem gebruikt, maar gastzanger Mike Semesky.

Naast afwisseling in vocalen is er vooral veel ruimte voor de instrumentatie. De ritmesectie is veelzijdiger geworden en dat brengt meer diversiteit in de composities, ook vanwege het vernieuwende gebruik van synthesizers. Het zijn echter vooral de jazzrock-achtige gitaarmelodieën die de kracht van Fallujah bepalen. Naast Brian James en Scott Carstairs is er ook nog een gastrol voor Tymon Kruidenier (Exivious, ex-Cynic). En over Exivious gesproken, de muziek van Fallujah laat een trend horen waarin de muzikaliteit en een rustigere sfeer steeds meer ruimte winnen.

Dreamless is een zeer aardig album en beslist wederom een stap voorwaarts in de ontwikkeling van Fallujah. Zowel op het gebied van productie, technische vaardigheden als songwriting laten de Amerikanen verbetering horen. En toch is er nog voldoende ruimte voor verbetering. Zo voelt het iets te lange Les Silences niet helemaal op zijn plek en heeft de muziek de neiging om voort te kabbelen. Deze release zal echter bij menig liefhebber van atmosferische en technische metal in de kast belanden.

Tracklist:
1. Face Of Death
2. Adrenaline
3. The Void Alone
4. Abandon
5. Scar Queen
6. Dreamless
7. The Prodigal Son
8. Amber Gaze
9. Fidelio
10. Wind For Wings
11. Les Silences
12. Lacuna

Score: 82 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 2 mei 2016

Zoeken
    22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.