Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit 2025?

1914 - 1916 (The Südtirol Offensive)
Amenra - Forlorn
Amon Amarth - We Rule The Waves
Arjen Anthony Lucassen - Our Final Song
Behemoth - The Shit Ov God
Coroner - Symmetry
Disturbed - I Will Not Break
Dream Theater - Midnight Messiah
Electric Callboy - Elevator Operator
Epica - Cross The Divide
Ghost - Satanized
Helloween - Universe (Gravity For Hearts)
Kreator & Britta Görtz - Tränenpalast
Linkin Park - Up From The Bottom
Lorna Shore - Oblivion
Mayhem - Weep For Nothing
Megadeth - Tipping Point
Paradise Lost - Silence Like The Grave
Poppy, Amy Lee & Courtney LaPlante - End Of You
Sabaton - Templars
Testament - Infanticide A.I.
Textures & Charlotte Wessels - At The Edge Of Winter
Till Lindemann - Und Die Engel Singen
Volbeat - By A Monster’s Hand
een ander nummer uit 2025, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 januari:
  • Colin of Arabia, Street Power, Cold Grip en Premonition
  • 7 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 8 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 9 januari:
  • Ann My Dice, Between The Rats And Snakes, Sledon en Scenyte
  • Heidenfest
  • Nanowar Of Steel en Uuhai
Geen concerten bekend voor 03-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Edward Pursino (Virgin Steele) - 63
  • George Martin (producent)† - 100
  • Ivan Colon (Confessor)† - 56
  • J.R.R. Tolkien (auteur)† - 134
  • John Paul Jones (Led Zeppelin) - 80
  • Rob Arnold (Chimaira) - 46
  • Ross "The Boss" Friedman (Manowar) - 72
  • Thomas Bangalter (Daft Punk) - 51

Vandaag overleden:
  • Phil Everly (The Everly Brothers) - 2014
  • Rudy Vercruysse (Ostrogoth) - 2015
Review

Sinistro - Semente
Jaar van release: 2016
Label: Season Of Mist
Sinistro - Semente
Het Portugese Sinistro bestaat weliswaar al vijf jaar, maar zal nog niet bij veel mensen bekend zijn. In 2012 verscheen via het obscure Raging Planet Records het titelloze debuutalbum, maar de zaken zijn pas echt in beweging gekomen met de een jaar later verschenen samenwerking met zangeres Patrícia Andrade (in de vorm van Cidade). Dat beviel blijkbaar zo goed dat Andrade sindsdien onderdeel is van de band. Anno 2016 hangt de vlag er mooi bij voor Sinistro. Via het grote Season Of Mist verschijnt Semente, de tweede full-length van het gezelschap. Bovendien staat Sinistro binnenkort op Roadburn, waar de band zelfs wordt getipt als één van de ‘revelaties’ van het festival.

Zulke lovende woorden scheppen natuurlijk verwachtingen, maar het wordt al snel duidelijk dat de lofzang niet uit de lucht is gegrepen. De mengeling van sludge-achtige doom, gothic en post-metal klinkt namelijk erg indrukwekkend. De sound is log en zwaar, terwijl de theatrale, dreigende nummers zich traag ontvouwen. Tegelijkertijd zorgen de hallucinerende vocalen van Andrade voor een bijzonder accent. Haar vrij unieke stemgeluid vormt de belangrijkste schakel binnen en tussen de afwisselende nummers, die zich nauwelijks in bestaande hokjes laten vangen.

Het bijzondere aan Sinistro is namelijk de variëteit die de band in de muziek aanbrengt. Door de dreunende bassen en de zware riffs valt Sinistro in de sludge/doomhoek te plaatsen, maar tegelijkertijd gebeurt er veel meer. Klassieke invloeden zijn bijvoorbeeld ook regelmatig te horen. Ambient en wat rustigere, postrock-achtige passages komen ook voorbij (zoals in Estrada, dat een aantal passages bevat die herinneringen oproepen aan The Ocean en Isis). Het meest diverse nummer is Relíquia, een nummer waarvan overigens ook een nogal bevreemdende videoclip geschoten is. In deze track schakelt de band moeiteloos tussen loodzware sludge/doom en dromerige ambient/post-rock.

Dat Sinistro weet waar het mee bezig is, blijkt wel uit het bijzonder sterke Corpo Presente. Vooral de opbouw is erg mooi: het begin is traag en omineus, maar het nummer eindigt in een fraaie climax met wild saxofoongeschal. Het contrast met het triphop-achtige begin van het hierop volgende titelnummer is groot, maar in het geheel niet onlogisch binnen het donkere muzikale universum van dit gezelschap. Semente is een erg fijn en eigenzinnig plaatje geworden, waarin de veelvoud aan invloeden voor een frisse wind zorgt. Ik ben dan ook benieuwd hoe de band live voor de dag gaat komen.

Tracklist:
1. Partida
2. Estrada
3. Corpo Presente
4. Semente
5. Relíquia
6. A Visita
7. Fragmento

Score: 80 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 4 april 2016

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.