Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Van welke artiest zou jij in 2026 graag een nieuw album zien verschijnen?

AC/DC
After Forever
Ayreon
Blind Guardian
Carcass
Dool
Enslaved
Evil Invaders
Gojira
Guns N' Roses
Hell
Iced Earth
Iron Maiden
Judas Priest
Mastodon
Metallica
Nevermore
Parkway Drive
Rammstein
Rush
Slipknot
System Of A Down
The Gathering
Tool
een andere artiest, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
  • 17 januari:
  • Electric Callboy, Bury Tomorrow en Wargasm
  • Martyr, Velozza en Red Skelliot
  • Mid Jonno Prog festival
    Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd
  • Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire
  • 18 januari:
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • 20 januari:
  • Lionheart en Madball
  • 22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
Geen concerten bekend voor 16-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Exo Kragh (Beyond Twilight) - 50
  • Atticus Ross (Nine Inch Nails) - 58
  • Bob Kulick (Kiss)† - 76
  • Brent Hinds (Mastodon)† - 52
  • Brian Hoffman (Deicide) - 56
  • Jared Slingerland (Front Line Assembly) - 42
  • Jill Sobule† - 67
  • Jon Davison (Yes) - 55
  • Kane Roberts (Alice Cooper) - 64
  • Mikael Hedlund (Hypocrisy) - 50
  • Paul Raven (Killing Joke)† - 65
  • Per Yngve "Dead" Ohlin (Mayhem)† - 57
  • Sade Adu (Sade) - 67

Vandaag overleden:
  • Andy "Henner" Allendörfer (Squealer) - 2005
  • Dave Holland (Judas Priest) - 2018
  • Nic Potter (Van Der Graaf Generator) - 2013
  • Toby Myers (Roadmaster) - 2025
Review

Atlantis Chronicles - Barton’s Odyssey
Jaar van release: 2016
Label: Apathia Records

Atlantis Chronicles - Barton’s Odyssey

We weten meer over het heelal dan over de diepzee. Lange tijd werd geloofd dat er geen leven mogelijk was, maar onderzoek heeft het tegenovergestelde bewezen. Het leven in zee heeft de Franse progressieve deathmetalband Atlantis Chronicles altijd al geïnspireerd. In de beginjaren heette de band nog Abyss. Onder die naam werden twee ep’s uitgebracht, Silent Depths (2006) en Against The Sea (2009). Omdat er in Frankrijk nog minstens drie andere bands zijn met de naam Abyss, werd deze in 2010 gewijzigd.

Het debuutalbum Ten Miles Underwater (2013) was gebaseerd op het onderzoek door William Beebe, die in in 1934 met de bathysphere afdaalde tot een diepte van 923 meter. Een jaar later kreeg de band een enorme tegenslag te verwerken, toen bassist Mikael Rumèbe op 27-jarige leeftijd overleed aan kanker. Zijn plek werd ingenomen door Simon Chartier. Barton’s Odyssey is de tweede full-length en deze handelt over de collega van William Beebe; onderzoeker, uitvinder en acteur Frederick Otis Barton. Hij is ook de schrijver van het boek The World Beneath The Sea, dat in 1953 werd gepubliceerd. Otis Barton ontwikkelde de bathysphere voor William Beebe, maar ze gingen er ook samen in en vestigden meerdere records.

Atlantis Chronicles staat garant voor een stevige pot moderne, melodieuze, technische death metal, met een vleugje metalcore en een progressief karakter. Vooral het creatieve gitaarspel van het duo Alex Houngbo en Jérôme Blazquez bepaalt in grote mate de sound van deze band. De snelle gitaarloopjes zullen een enkeling wellicht een beetje op de zenuwen werken, maar ik geniet ervan. De vocalen van frontman Antoine Bibent zijn weinig bijzonder, maar het past in het geheel en hij kleurt keurig binnen de lijntjes. De enkele clean gezongen passages, zoals in Upwelling, Part I en Modern Sailor's Countless Stories, doen een beetje denken aan Matthew Bellamy van Muse en zijn juist wel erg goed.

Barton’s Odyssey sluit volledig aan op de voorganger Ten Miles Underwater. Alles is tot in de puntjes verzorgd, inclusief het mooie artwork van Pär Olofsson. Geen enkele track is ondermaats, maar er staat ook geen enkel nummer op dat er echt met kop en schouders bovenuit steekt. Het is een uitstekende plaat, gespeeld door goede muzikanten, maar zonder echte verrassingen.

Tracklist:
1. The Odysseus
2. Otis Barton
3. Back To Hadotopia
4. Within The Massive Stream
5. Upwelling, Part I
6. Upwelling, Part II
7. Lights And Motions
8. I, Atlas
9. 50°S 100°W
10. Modern Sailor's Countless Stories

Score: 84 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 19 maart 2016

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.