Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
  • 27 april:
  • Hard Op Koningsdag
  • Willemsfest 2026
    21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alistair MacLean (auteur)† - 104
  • Andreas Wildi (Felony) - 47
  • Bård G. "Faust" Eithun (Emperor) - 52
  • Iggy Pop (The Stooges) - 79
  • Jarno Uski (Sinamore) - 48
  • Jerry Only (Misfits) - 67
  • Jim Sadist (Nunslaughter)† - 55
  • Jukka Nevalainen (Nightwish) - 48
  • Lothar Heimberg (Scorpions) - 74
  • Mars Bonfire (Steppenwolf) - 83
  • Marsha Zazula (Megaforce Records)† - 74
  • Oscar Asunder (Dark Embrace) - 45
  • Ricardo "Dyrion" Pedrosa (The Spektrum) - 42
  • Robert Smith (The Cure) - 67

Vandaag overleden:
  • Derek Jones (Falling In Reverse) - 2020
  • Derek O'Neil (Fury) - 2007
  • Earl Hooker - 1970
  • Sandy Denny (Fairport Convention) - 1978
Review

Wilson - Right To Rise
Jaar van release: 2015
Label: Razor & Tie

Wilson - Right To Rise

Ooit was Detroit één van de belangrijkste steden in de Verenigde Staten. Mede doordat autogiganten als General Motors, Ford en Chrysler er gevestigd waren, was Detroit een stad waarop de Amerikanen trots waren. Ook op muzikaal vlak blonk de stad uit met grote namen als MC5, Alice Cooper, Iggy Pop en Kiss. Tegenwoordig is de realiteit in de 'motor city' anders. Detroit wordt nu vooral gekenmerkt door armoede en criminaliteit. De hardrockers van Wilson proberen met hun tweede plaat Right To Rise deze dagelijkse problematiek in hun home town met een positieve insteek van zich af te spelen.

Wilson produceert stevige, moderne hardrock met een flinke groove in het gitaarwerk. Bij vlagen doet het denken aan een melodieuze light-versie van Pantera. Right To Rise bevat een twaalftal liedjes die erg eenvoudig mee te brullen zijn. Chad Nicefields heeft een krachtige strot die makkelijk in het gehoor ligt. Zijn stemgeluid komt in de buurt van die van Rob Zombie, maar regelmatig benadert hij ook Layne Staleys (Alice In Chains) duistere manier van zingen. Hoewel de teksten wel wat serieuzer zijn, is het merendeel van het songmateriaal te typeren als party anthems, die live ongetwijfeld goed uit de verf zullen komen.

Daar wringt ook meteen de schoen. Songs als Guilty (You’re Already Dead), All My Friends, Hang With The Devil, Give ‘em Hell en de titeltrack zijn positieve uitzonderingen, maar het resterende deel van Right To Rise ontsnapt niet aan de middelmaat. Wilson lijkt een typische band te zijn die het moet hebben van live-optredens. Na een aantal luisterbeurten is de verleiding niet groot om Right To Rise weer op te zetten. Daarbij komt ook dat het allemaal iets te Amerikaans aandoet. Het is dan ook maar zeer de vraag of de gemiddelde niet-Amerikaanse hardrocker dit trekt.

Mocht je echter wel houden van een potje moderne rechtdoorzee Amerikaanse hardrock, dan is Right To Rise het proberen waard. Voor de rest is het waarschijnlijk interessanter om Wilson eerst eens live te gaan aanschouwen, want de plaat zelf weet niet altijd te overtuigen.

Tracklist:
1. Right To Rise
2. Guilty (You’re Already Dead)
3. Crave
4. Windows Down!
5. All My Friends
6. Satisfy Me
7. The Flood
8. Hang With The Devil
9. I Am The Fly
10. Give ‘em Hell
11. Waiting For The World To Cave In
12. Before I Burn

Score: 67 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 21 november 2015

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.