Enquête

Welke song bevat jouw favoriete gitaarsolo aller tijden?

Accept - Metal Heart
Alter Bridge - Blackbird
Black Sabbath - War Pigs
Dragonforce - Through The Fire And Flames
Guns N' Roses - November Rain
Iron Maiden - Powerslave
Jimi Hendrix Experience - All Along The Watchtower
Joe Satriani - Surfing With The Alien
Judas Priest - Painkiller
Led Zeppelin - Stairway To Heaven
Lynyrd Skynyrd - Free Bird
Mayhem - Freezing Moon
Megadeth - Hangar 18
Metallica - Fade To Black
Ozzy Osbourne - Crazy Train
Pantera - Floods
Pink Floyd - Comfortably Numb
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Rainbow - Stargazer
Slayer - Angel Of Death
Steve Vai - For The Love Of God
UFO - Rock Bottom
Van Halen - Eruption
Yngwie Malmsteen - Black Star
een andere rock- of metalsong, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • Demon en Steelover
  • FM
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andi Deris (Helloween) - 62
  • Henrik Sandelin (Avatar) - 39
  • Johnny Preston† - 87
  • Richard D. James (Aphex Twin) - 55
  • Stuart Matthewman (Sade) - 66

Vandaag overleden:
  • Krzysztof "Doc" Raczkowski (Vader) - 2005
Review

Mustasch - Testosterone
Jaar van release: 2015
Label: GAIN
Mustasch - Testosterone
Testosteron is een mannelijk geslachtshormoon dat enkele belangrijke functies bezit in het lichaam van een man of een vrouw. Bij mannen is dit hormoon echter in veel hogere concentraties aanwezig dan bij vrouwen. Dit hormoon wordt hierdoor vaak in verband gebracht met ‘het man zijn’. Ook zorgt testosteron onder andere voor de ontwikkeling van lichaamsbeharing. En dan hebben we snel het bruggetje gemaakt naar de stoere Zweedse hardrockers van Mustasch, die niet geheel toevallig hun meest recente album Testosterone hebben genoemd.

Mustasch levert met Testosterone alweer zijn achtste studioplaat af. Het lijkt alsof de band snel de nare nasmaak van het in 2014 uitgekomen Thank You For The Demon wil wegspoelen. Dit vorige plaatwerk was vooral teleurstellend omdat het merendeel van de songs ongeïnspireerd en futloos overkwam. Op dat gebied maken de Zweden met Testosterone al een hoop goed. Er is weer gedrevenheid te horen. Yara’s Song, Down To Earth en The Rider zijn hier getuige van. Het materiaal is wel radiovriendelijker geworden. Hiermee lijken de mannen voorzichtig te mikken op het succes van bands als Volbeat en Audrey Horne.

Buiten de erg herkenbare, potige hardrock, worden er ook nog enkele opvallende uitstapjes gemaakt. In de vermakelijke meezinger Be Like A Man zijn bijvoorbeeld duidelijke Muse-invloeden hoorbaar. Daarnaast lijkt Deftones de voornaamste inspiratiebron te zijn geweest voor het begin van Dreamers. Voor de rest van het songmateriaal geldt dat Mustasch vooral Mustasch is gebleven. Ralf Gyllenhammar bewijst weer dat hij een begenadigd zanger is met zijn indrukwekkende stembereik en de riffs van David Johannesson zijn aanstekelijk als vanouds.

Hoewel de kwaliteit op de hele plaat niet even constant is, komt Mustasch op Testosterone aanzienlijk beter voor de dag dan op de vorige plaat. Toch zal dit werkje niet de boeken in gaan als het beste Mustasch-album. Het is in ieder geval wel weer een stap in de juiste richting voor deze hardwerkende Zweden.

Tracklist:
1. Yara’s Song
2. Breaking Up With Disaster
3. The Rider
4. Down To Earth
5. The Hunter
6. Dreamers
7. Be Like A Man
8. Someone
9. Under The Radar
10. Testostorone

Score: 74 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 25 september 2015

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.