Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Belgische bodem?

Aborted - Meticulous Invagination
Acid - Max Overload
Amenra - A Solitary Reign
Ancient Rites - Mother Europe
Belgian Asociality - Morregen
Brutus - All Along
Bütcher - Iron Bitch
Channel Zero - Black Fuel
Cobra The Impaler - Colossal Gods
Cyclone - Fighting The Fatal
dEUS - Suds And Soda
Enthroned - Evil Church
Evil Invaders - In Deepest Black
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Hippotraktor - Manifest The Mountain
K's Choice - Not An Addict
Miava - Every Heart Is A Beating Piece Of Shit
Moments - Safe And Sound
Ostrogoth - Queen Of Desire
Pothamus - Orath
Psychonaut - The Fall Of Consciousness
Steak Number Eight - The Sea Is Dying
Thurisaz - Years Of Silence
Wiegedood - Ontzieling
een andere Belgische song, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • Hard Op Koningsdag
  • Willemsfest 2026
  • 28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • 29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
  • 1 mei:
  • Hell On Air
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
  • 2 mei:
  • Adrian Vandenberg
  • Archers en Between Cities
  • Gavran, Lijkschouwer en Hezurra
  • Hell On Air
  • Temtris
  • TerraDown, MagnaCult en Anonemia
  • The Hague Deathfest
    met o.a. Graceless, Slaughterday en Maatkare
  • 3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • Hell On Air
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
Geen concerten bekend voor 27-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ace Frehley (Kiss)† - 75
  • Brian MacLeod (Wire Train) - 64
  • Gordon Haskell (King Crimson)† - 80
  • Heikki Silvennoinen (Tabula Rasa)† - 72
  • Juuso Jalasmäki (Sethian) - 53
  • Kate Pierson (The B-52’s) - 78
  • Koen Romeijn (Detonation) - 47
  • Mårten Hagström (Meshuggah) - 55
  • Mikko Korsbäck (Insania) - 50
  • Per "PerilOz" Karlsson (Unchained) - 44
  • Pierre Garcia (Midwinter) - 42
  • R.B. "Brögi" Broggi (Messiah) - 60
  • Rob Lumbre (Severed Savior)† - 49
  • Sharlee D'Angelo (Arch Enemy) - 53
  • Tara McLeod (Kittie) - 42
  • Theodor Kittelsen (illustrator)† - 169
  • Tschibu (Gurd) - 55

Vandaag overleden:
  • Guy LeBlanc (Camel) - 2015
  • Jeroen van Donselaar (Beyond The Pale) - 2022
Review

Soilwork - The Ride Majestic
Jaar van release: 2015
Label: Nuclear Blast Records
Soilwork - The Ride Majestic
Het Zweedse Soilwork is al jaren een gevestigde naam. De melodieuze death metal van de band rondom Björn "Speed" Strid (die overigens recentelijk nog te horen was op het uitstekende album Cold Inferno van Disarmonia Mundi) staat al sinds het in 1998 verschenen debuut Steelbath Suicide als een huis. Natuurlijk was niet iedere release sindsdien van een even hoog niveau (zo werden platen als Figure Number Five en Sworn To A Great Divide niet overal even enthousiast ontvangen), maar over het algemeen zijn de Zweden zeer consistent. In 2013 verraste de band zelfs zijn grootste criticasters met het imponerende tweeluik The Living Infinite, waarin Soilwork geïnspireerder en gedrevener dan ooit klonk.

Twee jaar later ligt met The Ride Majestic full-length nummer tien in de schappen - een mijlpaal om hoe dan ook trots op te zijn. De vraag is echter vooral of Soilwork de hernieuwde inspiratie en het enthousiasme van zijn voorganger ook op dit album weet vast te houden. Het antwoord op die vraag is positief, hoewel een absolute uitschieter als This Momentary Bliss ontbreekt. Zo klinken de eerste twee nummers (de titeltrack en met name Alight In The Aftermath) bijzonder intens, niet in de minste plaats door het fantastische drumwerk van Dirk Verbeuren. Gelukkig is Soilwork het 'fingerspitzengefühl' voor beklijvende melodielijnen en catchy refreinen echter niet verloren.

Bij Death In General neemt de melodie de overhand en gaat het tempo wat naar beneden. Die melodieuzere zijde van de band wordt ook benadrukt in Whirl Of Pain en het afsluitende Father And Sun, Watching The World Go Down. Ook dan blijft Soilwork echter probleemloos overeind. The Ride Majestic is op zijn best wanneer beide kanten gecombineerd worden. Neem bijvoorbeeld Petrichor By Sulphur: een prachtig nummer met een passioneel gezongen refrein, waarop de felle en intense kant van Soilwork perfect wordt geïntegreerd met de melodieuze kant. Dit zal ongetwijfeld een livekraker worden! Hoewel er op The Ride Majestic genoeg fraaie melodieën te vinden zijn, ligt het tempo over de gehele linie behoorlijk hoog. Zo komen jachtige nummers als The Phantom en All Along Echoing Paths behoorlijk vet uit de speakers knallen.

Soilwork klinkt anno 2015 dus nog altijd zeer fris, energiek en hedendaags, maar zal ongetwijfeld ook nog steeds een groot deel van de oude garde aanspreken. Dat is een enorm knappe prestatie waar de band met recht trots op mag zijn. The Ride Majestic zal geen enkele liefhebber van deze formatie teleurstellen. Daar durf ik mijn hand voor in het vuur te steken. Gelukkig krijgt Soilwork in het najaar de kans om dit materiaal live ten gehore te brengen. Afgaande op de laatste platen zal dat ongetwijfeld een spetterend optreden worden.

Tracklist:
1. The Ride Majestic
2. Alight In The Aftermath
3. Death In General
4. Enemies In Fidelity
5. Petrichor By Sulphur
6. The Phantom
7. The Ride Majestic (Aspire Angelic)
8. Whirl Of Pain
9. All Along Echoing Paths
10. Shining Lights
11. Father And Son, Watching The World Go Down

Score: 83 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 13 augustus 2015

Meer Soilwork:

Soilwork - The Ride Majestic
Reactie van 666 op 14-08-2015 om 15:33u

Ik vond vooral The Panic Broadcast een ijzersterk album. Ik vond Sworn to a Great Divide iets minder, het spetterde gewoon niet zo mede door het vertrek van gitarist en songwriter Peter Wichers. Ik heb goede hoop dat deze wel weer wat catchier is!

Soilwork - The Ride Majestic
Reactie van Een Metalfan op 04-09-2015 om 15:45u
Score: 90 / 100

Een veel beter album dan The Living Infinite, waar ik maar niet in kwam.

Soilwork - The Ride Majestic
Reactie van Ben Schepers op 06-09-2015 om 11:53u
Score: 85 / 100

Een lekker album. Soilwork is niet bang om gewoon cheesy poppy refreinen te schrijven, en vervolgens door te gaan met bijna blackmetal/ brutal deathmetal (Scarve achtige) stukken. Van luchtig naar donker en serieus. Van voorspelbaar naar experimenteel. Een heel kleurrijk album, alweer.

Na de Living infinite had ik hoge verwachtingen, en dat ze aan 90% van die verwachtingen hebben voldaan vind ik knap. Precies genoeg vernieuwing om het interessant te houden, maar nog steeds een trademark Soilwork sound. Weinig bands krijgen dat voor elkaar.

Zoeken
    24 april:
  • Asenheim - Elbenblut
  • At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
  • Battleroar - Petrichor
  • Elegant Weapons - Evolution
  • Foo Fighters - Your Favorite Toy
  • Nuclear Messiah - Black Flame
  • Sepultura - The Cloud Of Unknowing
  • Since The Death - Entangled
  • Six Feet Under - Next To Die
  • Terror - Still Suffer
  • The Amity Affliction - House Of Cards
  • Wrang - Verwording
  • 27 april:
  • Candarian - Trepanoción
  • 1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.