Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit 2025?

1914 - 1916 (The Südtirol Offensive)
Amenra - Forlorn
Amon Amarth - We Rule The Waves
Arjen Anthony Lucassen - Our Final Song
Behemoth - The Shit Ov God
Coroner - Symmetry
Disturbed - I Will Not Break
Dream Theater - Midnight Messiah
Electric Callboy - Elevator Operator
Epica - Cross The Divide
Ghost - Satanized
Helloween - Universe (Gravity For Hearts)
Kreator & Britta Görtz - Tränenpalast
Linkin Park - Up From The Bottom
Lorna Shore - Oblivion
Mayhem - Weep For Nothing
Megadeth - Tipping Point
Paradise Lost - Silence Like The Grave
Poppy, Amy Lee & Courtney LaPlante - End Of You
Sabaton - Templars
Testament - Infanticide A.I.
Textures & Charlotte Wessels - At The Edge Of Winter
Till Lindemann - Und Die Engel Singen
Volbeat - By A Monster’s Hand
een ander nummer uit 2025, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Allan Schwartzberg (Mountain) - 83
  • Bart Maris (X-Legged Sally) - 60
  • Cameron Heacock (American Head Charge) - 47
  • Chris King (Antonamasia) - 42
  • Edgar Winter (The Edgar Winter Group) - 79
  • Hugh McDonald (Bon Jovi) - 75
  • Jake Holmes - 86
  • Jared Anderson (Hate Eternal)† - 50
  • Oliver Weislogel (Stormwitch) - 55
  • Parker Lundgren (Queensrÿche) - 39

Vandaag overleden:
  • Ian "Lemmy" Kilmister (Motörhead) - 2015
  • Jimmy "The Rev" Sullivan (Avenged Sevenfold) - 2009
Review

Ufomammut - Ecate
Jaar van release: 2015
Label: Neurot Recordings
Ufomammut - Ecate
Het is opvallend om te zien hoe onopvallend een band als Ufomammut bijzonder populair aan het worden is. Met iedere nieuwe plaat worden deze Italianen verder de hemel in geprezen. Hoewel een kwaliteitskentering zichtbaar wordt, lopen er geen fans weg. Vooral met Eve wordt het nieuwe Ecate vergeleken. Beschouw je jezelf als liefhebber van doom en sludge, maar ben je nog niet bekend met deze band, dan heb je nogal wat in te halen.

Een plaat als Ecate is erg lastig te recenseren. Het maakt minder indruk dan Eve, maar onder de juiste omstandigheden is het genieten geblazen. Natuurlijk zet je Ufomammut niet zomaar even tussendoor op. Dit album rondom de Griekse godin met dezelfde naam, neemt de tijd om je te hypnotiseren. Dit luister je niet in de bus of trein, maar ’s avonds op je zolderkamertje met alle tijd van de wereld. Wel met net genoeg licht om door het prachtige boekwerk te bladeren dat bij de lp (of cd) zit.

Ik snap wel waarom de fans tevreden reageren. Ik heb Ecate echt moeten laten groeien om het te waarderen. Het is een plaat waar je voor in de stemming moet zijn. Zo is Temple alsof je de Olympus beklimt, waarbij de donderslagen van de drums klinken, alsof Zeus je met bliksem bestookt. Revelation is een heerlijk rustpunt, waarna Daemons je naar de Hades laat afdalen. De kracht van de muziek zit in de dynamiek. Ecate is, zoals je van Ufomammut mag verwachten, loodzwaar. De teksten zijn prachtig, maar op plaat niet meer dan een reeks oerkreten. Het blijft knap hoe sommige bands een uur vullen met slechts een handvol riffs.

Enkel van Chaosecret ben ik niet onder de indruk, omdat het nergens sfeervol wordt. Een score van vijf uit zes is heel netjes. Een tijd lang dacht ik met Ecate een miskoop te hebben gedaan, maar dit album geeft haar geheimen niet snel prijs. Een opvallend gegeven, omdat er weinig variatie te vinden is. Dat heb ik zelf toch net teveel gemist, vandaar geen euforische score.

Tracklist:
1. Somnium
2. Plouton
3. Chaosecret
4. Temple
5. Revelation
6. Daemon

Score: 78 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 20 mei 2015

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.