Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
  • 29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
    24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Possesssed en The Heritance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Albert Bouchard (Blue Öyster Cult) - 79
  • Arthur Berkut (Aria) - 64
  • Brian Cannon (illustrator) - 60
  • Edward Reekers (Kayak)† - 69
  • Fotis Benardo (Septic Flesh) - 46
  • Jens Becker (Grave Digger) - 61
  • Marc Martins Pia (Persefone) - 42
  • Rubén Perez (Hapax) - 50
  • Slava Popova (Operatika) - 47
  • Steve McDonald (Redd Kross) - 59
  • Steve Upton (Wishbone Ash) - 80
  • Tor Atle Andersen (Communic) - 46

Vandaag overleden:
  • Earl Root (Aesma Daeva) - 2008
  • Paul Gray (Slipknot) - 2010
  • Tony Bono (Whiplash) - 2002
Review

Ufomammut - Ecate
Jaar van release: 2015
Label: Neurot Recordings
Ufomammut - Ecate
Het is opvallend om te zien hoe onopvallend een band als Ufomammut bijzonder populair aan het worden is. Met iedere nieuwe plaat worden deze Italianen verder de hemel in geprezen. Hoewel een kwaliteitskentering zichtbaar wordt, lopen er geen fans weg. Vooral met Eve wordt het nieuwe Ecate vergeleken. Beschouw je jezelf als liefhebber van doom en sludge, maar ben je nog niet bekend met deze band, dan heb je nogal wat in te halen.

Een plaat als Ecate is erg lastig te recenseren. Het maakt minder indruk dan Eve, maar onder de juiste omstandigheden is het genieten geblazen. Natuurlijk zet je Ufomammut niet zomaar even tussendoor op. Dit album rondom de Griekse godin met dezelfde naam, neemt de tijd om je te hypnotiseren. Dit luister je niet in de bus of trein, maar ’s avonds op je zolderkamertje met alle tijd van de wereld. Wel met net genoeg licht om door het prachtige boekwerk te bladeren dat bij de lp (of cd) zit.

Ik snap wel waarom de fans tevreden reageren. Ik heb Ecate echt moeten laten groeien om het te waarderen. Het is een plaat waar je voor in de stemming moet zijn. Zo is Temple alsof je de Olympus beklimt, waarbij de donderslagen van de drums klinken, alsof Zeus je met bliksem bestookt. Revelation is een heerlijk rustpunt, waarna Daemons je naar de Hades laat afdalen. De kracht van de muziek zit in de dynamiek. Ecate is, zoals je van Ufomammut mag verwachten, loodzwaar. De teksten zijn prachtig, maar op plaat niet meer dan een reeks oerkreten. Het blijft knap hoe sommige bands een uur vullen met slechts een handvol riffs.

Enkel van Chaosecret ben ik niet onder de indruk, omdat het nergens sfeervol wordt. Een score van vijf uit zes is heel netjes. Een tijd lang dacht ik met Ecate een miskoop te hebben gedaan, maar dit album geeft haar geheimen niet snel prijs. Een opvallend gegeven, omdat er weinig variatie te vinden is. Dat heb ik zelf toch net teveel gemist, vandaar geen euforische score.

Tracklist:
1. Somnium
2. Plouton
3. Chaosecret
4. Temple
5. Revelation
6. Daemon

Score: 78 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 20 mei 2015

Zoeken
    21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.