Enquête

Zou jij voor een losse zaal- of stadionoptreden van jouw favoriete band(s) speciaal naar een land reizen buiten de Benelux, als die groep Nederland en België overslaat?

Ja, dat doe ik regelmatig
Ja, dat heb ik al eens gedaan
Nog niet, maar dat ga ik dit of volgend jaar wel doen
Nog niet, maar voor een speciale gelegenheid zou ik het overwegen
Nee, niet voor een losse show, maar ga wel naar festivals buiten de Benelux
Nee, ik ga niet naar concerten of festivals buiten Nederland en België
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Charles Hedger (Cradle Of Filth) - 45
  • Dee Dee Ramone (Ramones)† - 74
  • Fábio Ribeiro (Shaaman) - 56
  • Kerry Livgren (Kansas) - 76
  • Marcus Hammarström (Elvira Madigan) - 50
  • Mattias Norrman (Katatonia) - 49
  • Ted "Demented" Foster (Aeturnus Dominion) - 58
  • Tim Pierce (Meat Loaf) - 66
  • Tomi Mykkänen (Battlelore) - 51

Vandaag overleden:
  • Jacques Racine (Aut’Chose) - 2024
  • Jay Dublee (producent) - 2010
  • Jimi Hendrix (The Jimi Hendrix Experience) - 1970
  • Nick Gravenites (The Electric Flag) - 2024
Review

Ufomammut - Eve
Jaar van release: 2010
Label: Supernatural Cat
Ufomammut - Eve
Met inmiddels zes albums op zak begint het Italiaanse Ufomammut steeds meer naam te maken in de psychedelische doom metalscene. Ook in de lage landen dringt het bestaan van deze band door. Zo was Ufomammut vorig jaar op het befaamde Roadburn festival te bewonderen.

Eve handelt over het verhaal van (Adam en) Eva. Het verhaal uit Genesis; het eerste boek van de bijbel. Het album bestaat uit één enkel nummer dat net geen driekwartier klokt. Om het iets overzichtelijker te maken is ervoor gekozen om het in vijf stukken op te delen, maar daar merk je als luisteraar niets van. De muziek zelf is interessant genoeg. Met name hoe deze drie heren zich van de ene naar de andere climax toewerken is op fenomenale wijze uitgedacht. Uiterst sfeervol en bij vlagen bijna hypnotiserend.

Persoonlijk vind ik het echter wat jammer dat sommige melodieën soms erg lang herhaald worden. Ondanks de aanwezigheid van een zanger, mis ik het gebruik van teksten. Urlo gebruikt zijn galmende stem slechts als een extra instrument. Eve is mede door invloeden uit oude psychedelische muziek en industrial een album dat lekker wegluistert. Liefhebbers van onder andere Hawkwind, Pink Floyd en doom/stoner doen er goed aan om dit album in huis te halen.

Tracklist:
1. Eve

Score: 84 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 7 juni 2010

Ufomammut - Eve
Reactie van Cataclysm Child op 07-06-2010 om 22:49u
Score: 90 / 100

Mijn eerste kennismaking met deze band en dat zat meteen goed. Binnenkort eens wat ouder werk van opsnorren.

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.