Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 februari:
  • Anger Machine en Ominous
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • Wacken Metal Battle (Drentse voorronde)
    Met Mouldwarp, New Dawn Fades, OPHÆRA en Semper Fi
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
  • 20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Eye Of Melian en Delain (acoustic)
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne
  • Urne en Everything Decays
    14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aylin Aslim (Letzte Instanz) - 50
  • Brian Slagel (producent) - 65
  • Jason Rainey (Sacred Reich)† - 59
  • John Alfredsson (Avatar) - 40
  • Liv Kristine (Leaves' Eyes) - 50
  • Robert Kovacic (Belphegor) - 49
  • Scott Borland (Limp Bizkit) - 47
  • Vegard "Vyl" Larsen (Keep Of Kalessin) - 56

Vandaag overleden:
  • Mick Tucker (The Sweet) - 2002
  • Tim Aymar (Pharaoh) - 2023
Review

UFO - A Conspiracy Of Stars
Jaar van release: 2015
Label: SPV / Steamhammer Records

UFO - A Conspiracy Of Stars

Als je als band in je zesenveertigste jaar van je bestaan je eenentwintigste studioalbum uitbrengt, hoef je niets meer te bewijzen. Zeker een legendarische hardrock-/AOR-formatie als UFO niet. Van de originele bezetting zijn alleen zanger Phil Mogg en drummer Andy Parker nog over. Michael Schenker is al lang verleden tijd en een ander UFO-icoon, Pete Way, maakt sinds 2011 geen deel meer uit van de groep. Hits zoals Rock Bottom, Doctor Doctor, Lights Out en Love To Love heeft UFO al jaren niet meer gehad. Toch hebben de Londenaren steevast albums uitgebracht, in verschillende samenstellingen. A Conspiracy Of Stars is de jongste telg in de familie.

Wat je op het nieuwste album krijgt voorgeschoteld, is vooral erg herkenbaar. Mede dankzij Phil Moggs vocalen, die nog altijd van hoog niveau zijn en nauwelijks tekenen van slijtage vertonen. Op de laatste platen is duidelijk hoorbaar dat gitarist Vinnie Moore (o.a. Vicious Rumours, Alice Cooper), sinds zijn komst in 2003, UFO een positieve impuls heeft gegeven, zo ook op het nieuwe album. Hij laat mooie melodieuze, naar blues neigende solo’s horen, waarbij het speelplezier er vanaf spat.

Ondanks dat A Conspiracy Of Stars onmiskenbaar klinkt als UFO, zijn er toch wat kritische opmerkingen te plaatsen bij de nieuwe release. De nummers zijn nergens kwalitatief ondermaats, maar het ontbreekt het album aan échte positieve uitschieters. Zeker bij de eerste luisterbeurten springen er weinig tracks uit en lijkt de plaat maar wat voort te kabbelen zonder echt te imponeren. Na wat uitvoeriger luisteren, zijn The Killing Kind, Ballad Of The Left Hand Gun, Sugar Cane en Precious Cargo aan te wijzen als de betere nummers.

Zonder echt indruk te maken, is A Conspiracy Of Stars toch een degelijk album geworden. De ervarenheid van de muzikanten is goed hoorbaar. Ook is te horen dat de bandleden er nog plezier in hebben en dat het nieuwe album geen plichtmatig product is geworden. Dat UFO ook na zesenveertig jaar met een release komt dat een ruime voldoende scoort, verdient respect. Toch komen de individuele tracks net te kort om het tot een essentiële release te maken in de discografie. Het label “alleen voor fans” is het meest passend voor deze release.

Tracklist:
1. The Killing Kind
2. Run Boy Run
3. Ballad Of The Left Hand Gun
4. Sugar Cane
5. Devils In The Detail
6. Precious Cargo
7. The Real Deal
8. One And Only
9. Messiah Of Love
10. Rolling Rolling
11. King Of The Hill (bonus track)

Score: 71 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 8 maart 2015

Meer UFO:

UFO - A Conspiracy Of Stars
Reactie van Rob op 08-03-2015 om 14:14u
Score: 75 / 100

Ik heb de plaat. Een lekkere rockplaat. Niets meer en niets minder. Het gitaarwerk is prima, net als de zang, wat is UFO zonder Phil Mogg.

UFO - A Conspiracy Of Stars
Reactie van appie op 09-03-2015 om 07:52u
Score: 75 / 100

Prima album, niet de beste van UFO maar zeker ook niet de minste.

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.