Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
  • 23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chuck Biscuits (Danzig) - 61
  • Don Kirshner (manager)† - 92
  • Ernst le Cocq d'Armandville (Casual Silence) - 53
  • Heidi Shepherd (Butcher Babies) - 41
  • Matt Chamberlain (Critters Buggin) - 59
  • Matthieu Marcotte (Augury) - 50
  • Maynard James Keenan (Tool) - 62
  • Mikael Åkerfeldt (Opeth) - 52
  • Tomas Stolt (Insania) - 51
  • Turkka Tapio Vuorinen (Dreamtale) - 44
  • Yan Memmi (technicus) - 61

Vandaag overleden:
  • Earl King - 2003
  • Eddie Cochran - 1960
Review

Impaled Nazarene - Vigorous And Liberating Death
Jaar van release: 2014
Label: Osmose Productions
Impaled Nazarene - Vigorous And Liberating Death
Onkruid vergaat niet en dat is waarom we eerder dit jaar getrakteerd zijn op een gloednieuw album van de Finse tokkies van Impaled Nazarene. Al meer dan twintig jaar lang zuipt dit gezelschap onder leiding van Mika Luttinen er lustig op los en worden internationale podia regelmatig onveilig gemaakt. Ondertussen verschijnt eens in de twee tot drie jaar een nieuwe plaat met die direct uit duizenden herkenbare mengeling van lompe black metal en smerige punk. Het niveau van die discografie is redelijk constant: hoewel de heren af en toe wel erg lekker voor de dag komen (Absence Of War Does Not Mean Peace), vallen de releases van het gezelschap meestal te karakteriseren als aardig tot zeer vermakelijk.

Voorzien van een spuuglelijke hoes presenteert Impaled Nazarene met een vileine grijns en een uitgestoken middelvinger dertien nieuwe nummers, die zoals vanouds rossen. Verwacht geen diepgang of poëtische invalshoeken. Daaraan hebben de mannen van Impaled Nazarene namelijk een broertje dood. Nee, het gaspedaal moet erop! En dat gebeurt ook, want in slechts iets meer dan een half uur is het kruid verschoten. Dat is ook precies de lengte waarbinnen de simplistische, opgedraaide black metal met punkinvloeden (ditmaal iets minder dan voorheen) het best blijkt te smaken.

Op ieder album slaagt deze band er wel in om een aantal lekker vurige nummers te schrijven die ervoor zorgen dat de volumeknop een paar tandjes verder naar rechts wordt gedraaid. Op Vigorous And Liberating Death springen vooral Pathological Hunger For Violence (lekker gierende riffs), Martial Law (lekker gierende riffs) en Riskiarvo (vult u het maar in) er in positieve zin uit. En hoewel ik wel een beetje de snedige punkinvloeden van platen als Absence Of War Does Not Mean Peace en All That You Fear mis, doet de rest van het materiaal weinig onder voor bovengenoemde nummers.

Het is ook wel de charme van Impaled Nazarene: niet lullen maar gas geven. Dat maakt de band vooral in een aangeschoten bui laat op een festivalavond tot een uitstekende afterpartykandidaat. Op plaat zal deze groep niet snel boven zichzelf uitstijgen, maar voor een half uur pretentieloos geros ben je bij deze Finnen aan het goede adres.

Tracklist:
1. King Reborn
2. Flaming Sword Of Satan
3. Pathological Hunger For Violence
4. Vestal Virgins
5. Martial Law
6. Riskiarvio
7. Apocalypse Principle
8. Kuoleman Varjot
9. Vigorous And Liberating Death
10. Drink Consultation
11. Dystopia A. S.
12. Sananvapaus
13. Hostis Humani Generis

Score: 75 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 17 oktober 2014

Impaled Nazarene - Vigorous And Liberating Death
Reactie van jt op 22-10-2014 om 20:44u
Score: 79 / 100

O, deze is alweer van een tijdje terug. Ja. lekkere muziek.

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.