Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
Geen concerten bekend voor 15-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave "Snaer" van Beers (Her Enchantment) - 51
  • Jim Dickinson (producent)† - 84
  • Jimmy "Judas" Persson (Soilwork) - 46
  • John Grden (Fear Of God) - 61
  • Juha-Pekka Leppäluoto (Charon) - 51
  • Pontus Jansson (Axenstar) - 52
  • Rami Mustafa (Nervecell) - 42
  • Riitta Heikkonen (Entwine) - 45
  • Ville "Wille-W" Wallenius (Twilightning) - 43
Review

Impaled Nazarene - Vigorous And Liberating Death
Jaar van release: 2014
Label: Osmose Productions
Impaled Nazarene - Vigorous And Liberating Death
Onkruid vergaat niet en dat is waarom we eerder dit jaar getrakteerd zijn op een gloednieuw album van de Finse tokkies van Impaled Nazarene. Al meer dan twintig jaar lang zuipt dit gezelschap onder leiding van Mika Luttinen er lustig op los en worden internationale podia regelmatig onveilig gemaakt. Ondertussen verschijnt eens in de twee tot drie jaar een nieuwe plaat met die direct uit duizenden herkenbare mengeling van lompe black metal en smerige punk. Het niveau van die discografie is redelijk constant: hoewel de heren af en toe wel erg lekker voor de dag komen (Absence Of War Does Not Mean Peace), vallen de releases van het gezelschap meestal te karakteriseren als aardig tot zeer vermakelijk.

Voorzien van een spuuglelijke hoes presenteert Impaled Nazarene met een vileine grijns en een uitgestoken middelvinger dertien nieuwe nummers, die zoals vanouds rossen. Verwacht geen diepgang of poëtische invalshoeken. Daaraan hebben de mannen van Impaled Nazarene namelijk een broertje dood. Nee, het gaspedaal moet erop! En dat gebeurt ook, want in slechts iets meer dan een half uur is het kruid verschoten. Dat is ook precies de lengte waarbinnen de simplistische, opgedraaide black metal met punkinvloeden (ditmaal iets minder dan voorheen) het best blijkt te smaken.

Op ieder album slaagt deze band er wel in om een aantal lekker vurige nummers te schrijven die ervoor zorgen dat de volumeknop een paar tandjes verder naar rechts wordt gedraaid. Op Vigorous And Liberating Death springen vooral Pathological Hunger For Violence (lekker gierende riffs), Martial Law (lekker gierende riffs) en Riskiarvo (vult u het maar in) er in positieve zin uit. En hoewel ik wel een beetje de snedige punkinvloeden van platen als Absence Of War Does Not Mean Peace en All That You Fear mis, doet de rest van het materiaal weinig onder voor bovengenoemde nummers.

Het is ook wel de charme van Impaled Nazarene: niet lullen maar gas geven. Dat maakt de band vooral in een aangeschoten bui laat op een festivalavond tot een uitstekende afterpartykandidaat. Op plaat zal deze groep niet snel boven zichzelf uitstijgen, maar voor een half uur pretentieloos geros ben je bij deze Finnen aan het goede adres.

Tracklist:
1. King Reborn
2. Flaming Sword Of Satan
3. Pathological Hunger For Violence
4. Vestal Virgins
5. Martial Law
6. Riskiarvio
7. Apocalypse Principle
8. Kuoleman Varjot
9. Vigorous And Liberating Death
10. Drink Consultation
11. Dystopia A. S.
12. Sananvapaus
13. Hostis Humani Generis

Score: 75 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 17 oktober 2014

Impaled Nazarene - Vigorous And Liberating Death
Reactie van jt op 22-10-2014 om 20:44u
Score: 79 / 100

O, deze is alweer van een tijdje terug. Ja. lekkere muziek.

Zoeken
    12 november:
  • Wheel of Time - Asymmetry
  • 14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
  • 21 november:
  • Annisokay - Abyss - The Final Chapter
  • Bloodbound - Field Of Swords
  • Danko Jones - Leo Rising
  • Havamal - Age Of The Gods
  • In Virtue - Age Of Legends
  • Midnite City - Bite The Bullet
  • Stryper - The Greatest Gift Of All
  • The Halo Effect - We Are Shadows
Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.