Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Howard (Twisted Method)† - 44
  • Gregg Bissonette (Lana Lane) - 67
  • Jon Lord (Deep Purple)† - 85
  • Lars F. Larsen (Manticora) - 53
  • Les Paul† - 111
  • Matt Bellamy (Muse) - 48
  • Mick Box (Uriah Heep) - 79
  • Mike Coolen (Within Temptation) - 51
  • Nicolas Dubois (Amartia) - 44
  • Paul Chapman (UFO) - 72
  • Pete Gill (Saxon) - 75
  • Pete Kaipanen (Skyward) - 47
  • Ramón Lage (Avalanch) - 53
  • Randy Burns (producent) - 72
  • Skip James† - 124
  • Tomas "Samoth" Haugen (Emperor) - 52
  • Trevor Bolder (Uriah Heep)† - 76
  • Wes Scantlin (Puddle Of Mudd) - 54
Review

Crystal Eyes - Killer
Jaar van release: 2014
Label: Massacre Records
Crystal Eyes - Killer
Alweer zes jaar geleden kreeg ik de cd Chained op mijn deurmat en de krijgsliederen van dit Zweedse gezelschap konden me maar matig boeien. De Deense zanger Søren Nico Adamsen heeft de microfoon weer teruggegeven aan gitarist Mikael Dahl. De agressieve riffs en de melodieuze refreinen zijn gebleven. Kijkend naar de songtitels zijn de krijgsliederen op een iets zachter pitje komen te staan. Ziehier het zevende product van deze band.

Dat het songmateriaal nu iets volwassener, frisser en overtuigender klinkt, is prettig. Mikael Dahl is overigens een zeer verdienstelijk gitarist. De solo's van zijn hand zijn allemaal van het kaliber 'elke noot wordt geraakt' en dat is tegenwoordig een zeldzaamheid te noemen. Solar Mariner is hier een goed voorbeeld van. Ik vind de opbouw van de songs overigens toch al een stuk beter dan op de vorige cd. Forgotten Realms klinkt als een deels mislukte ballad. Een geweldig intro (dat heel even aan Metallica deed denken) beloofde een gevoelig nummer, maar blijkbaar is het voor een band als Crystal Eyes moeilijk om die gevoeligheid vast te houden, getuige de drums die veel te vroeg richting versnellingspook neigen en de rest hierin meezuigen. Jammer.

Al met al valt het album me erg mee, misschien ook omdat de verwachtingen niet heel hoog lagen. Maar muzikaal staat het als een huis, al is het nog steeds niet superorigineel. Met mijn van origine hardockhart kan ik prima leven met wat de heren hier hebben neergezet, maar jongens...38 minuten muziek is echt te weinig voor een hedendaagse cd. De vraag blijft dan ook of de band, wiens invloeden op dit album richting Gamma Ray en Accept wijzen, nu genoeg stootkracht heeft om een trede hoger te komen op de Europese metal-ladder. De tijd zal het leren.

Tracklist:
1. Killer
2. Warrior
3. Hail The Fallen
4. Solar Mariner
5. Forgotten Realms
6. Spotlight Rebel
7. The Lord Of Chaos
8. Dreamers On Trial
9. Dogs On Holy Ground

Score: 79 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 10 augustus 2014

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.