Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2026 werd uitgebracht?

Alter Bridge - Alter Bridge
Beyond The Black - Break The Silence
Bullet - Kickstarter
Crystal Lake - The Weight Of Sound
Edenbridge - Set The Dark On Fire
Ellende - Zerfall
Enshine - Elevation
Exxûl - Sealed Into None
For My Pain... - Buried Blue
Genus Ordinis Dei - The Land East Of Eden
Hällas - Panorama
Kreator - Krushers Of The World
Lionheart - Valley Of Death II
Marianas Rest - The Bereaved
Megadeth - Megadeth
Møl - Dreamcrush
Ov Sulfur - Endless
Poppy - Empty Hands
Soen - Reliance
Textures - Genotype
The Ruins Of Beverast - Tempelschlaf
Urne - Setting Fire To The Sky
Wildhunt - Aletheia
Zu - Ferrum Sidereum
een ander studio-album uit januari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 februari:
  • Helleruin, Infinity en Messor Falce
  • 4 februari:
  • Counterparts, Sunami, One Step Closer en God Complex
  • The Callous Daoboys
  • 5 februari:
  • Mayhem, Marduk en Immolation
  • 6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Mayhem en Immolation
  • Paradise Lost
  • 7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • Metal Battle Voorronde Gelderland
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
    1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
Kalender
Vandaag jarig:
  • Don Everly (The Everly Brothers)† - 89
  • Fredrik Lindgren (Unleashed)† - 55
  • Jani Lane (Warrant)† - 62
  • Jason Lader (Furslide) - 47
  • Kurt Ballou (Converge) - 52
  • Marco Kautonen (Sethian) - 49
  • Oliver Grbavac (Fleshcrawl) - 44
  • Rich Williams (Kansas) - 76
  • Ron Welty (The Offspring) - 55
  • Tim Cronin (Monster Magnet)† - 64
  • Urs Fischer (Felony) - 52

Vandaag overleden:
  • Jon Zazula (Megaforce Records) - 2022
Review

Inter Arma - Sky Burial
Jaar van release: 2013
Label: Relapse Records
Inter Arma - Sky Burial
Het bruist nog altijd van de creativiteit in het nog steeds uitdijende, losjes omlijnde postmetal-/doom-/sludgegenre. De ene na de andere nieuwe band ontspruit aan deze vruchtbare aarde, labels als Southern Lord, Hydra Head en Profound Lore floreren als nooit tevoren en reeds wat langer bestaande bands breken steeds vaker door naar een groter publiek (waarbij een festival als Roadburn natuurlijk een grote rol speelt). In een dergelijke situatie is het moeilijk om door de bomen het bos nog te zien en wil er wel eens een prachtig album onder de radar blijven.

Dat verklaart misschien waarom Sky Burial, het tweede album van de Amerikaanse formatie Inter Arma, bij de release in maart van vorig jaar onopgemerkt is gebleven op de burelen van Metalfan.nl. Aan de kwaliteit ligt het in ieder geval niet, want na een toevallige recente kennismaking kan ik niet anders dan Sky Burial een warm hart toedragen. De mengeling van black metal, sludge en post-metal is namelijk ijzersterk en met dodelijke precisie uitgevoerd.

Neem alleen al de tien minuten durende opener The Survival Fires, waarin naast de typerende, loodzware sludgeriffs en de diepe, dreigende, donkere drumroffels ook invloeden uit de Amerikaanse black metal (denk aan Cobalt en Avichi) te horen zijn. Er valt echter nog veel meer te ontdekken in het ruime uur dat Sky Burial klokt. Uitgesponnen riffs, vage, elektronische effecten, primitieve, tribalachtige drumpassages (à la Bosse-De-Nage) en vooral heel veel dynamiek in de verpulverende, Neurosiaanse composities zorgen ervoor dat Sky Burial een plaat is die niet alleen op de korte termijn boeit.

Inter Arma heeft me pas écht ingepakt bij het schitterende tweeluik The Long Road Home, dat een melancholische en ingetogen kant van de band laat horen die uitermate verrassend is. Het akoestische gitaarwerk met de subtiele effecten zorgt direct voor kippenvel en roept associaties op met uitgestrekte Amerikaanse 'highways', met brandende, verdorde landschappen die vloeiend voorbijtrekken. Muzikaal gezien roepen de warme, psychedelische vintageklanken herinneringen op aan Pink Floyd, maar dan wel een soort americana-versie. De manier waarop van dit subtiele klankentapijt middels fenomenaal gitaarwerk wordt opgebouwd naar een zinderende ontknoping, maakt keer op keer diepe indruk.

Inter Arma is een band om rekening mee te houden, zoveel maakt Sky Burial wel duidelijk. Een intense, prachtige schijf vol dynamische, zware en enerverende muziek die zowel voor liefhebbers van Neurosis en Isis als voor de meer blackmetalgeoriënteerde Roadburngangers een meerwaarde in de collectie vormt.

Tracklist:
1. The Survival Fires
2. The Long Road Home (Iron Gate)
3. The Long Road Home
4. Destroyer
5. 'sblood
6. Westward
7. Love Absolute
8. Sky Burial

Score: 85 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 3 juli 2014

Inter Arma - Sky Burial
Reactie van Marcel op 07-07-2014 om 21:16u
Score: 80 / 100

Net geluisterd, wat een zalig album. Puike review ook, niets aan toe te voegen. Had nog nooit van deze band gehoord, maar deze plaat ga ik nog vaak draaien. Neurosis meets Pink Floyd, lekker!

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.