Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
    30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ace (Skunk Anansie) - 59
  • Attila "Galopp" Szucs (Tuzmadár) - 45
  • Eirin Bendigtsen (Where Angels Fall) - 48
  • Emanuel "Zouzahammen" Sousa (The Spektrum) - 41
  • Eric Clapton (Cream) - 81
  • Graeme Edge (The Moody Blues)† - 85
  • Joey Castillo (Queens Of The Stone Age) - 60
  • Kai Mühlenbruch (Galloglass) - 44
  • Luciano Esteban (Soul Takers) - 48
  • Marco Foddis (Pestilence) - 57
  • Maria Seeburger (Lucifixion) - 46
  • Martijn Westerholt (Delain) - 47
  • Martin Reichhart (Superior) - 58
  • Pat Lachman (Halford) - 56
  • Peter "Peppe" Johansson (Axenstar) - 52
  • Tim Sult (Clutch) - 56
  • Ville Vuorinen (The Zombi) - 42
  • Zaher Siryani (Tyrant Throne) - 42

Vandaag overleden:
  • Derrick Plourde (Lagwagon) - 2005
Review

Jex Thoth - Blood Moon Rise
Jaar van release: 2013
Label: I Hate
Jex Thoth - Blood Moon Rise
Ooit begon Jex Thoth als Totem. Deze Amerikaanse band was een psychedelisch doomproject van singer-songwriter James Jackson Toth, de man achter het folkinstituut Wooden Wand. Jessica Toth, zijn vrouw, nam de vocalen waar en leidt nu in haar eentje het naar haar vernoemde Jex Thoth. Alhoewel ze met haar doomgeluid veel minder schatplichtig is aan de jaren zeventig dan Blood Ceremony en The Devil’s Blood, wordt Jex Thoth beschouwd als één van de ‘grote drie’ van het retro occulte rockgenre. Altans, dat was voor de grote explosie van deze herrezen stijl met bands als Ghost, Year Of The Goat en Jess And The Ancient Ones. Kan Jessica Toth en de haren in dit almaar gedijende muzikale landschap overeind blijven?

Nu is de kans dat te bewijzen, met het tweede album Blood Moon Rise. Wat meteen opvalt, is dat het geluid getemperd is ten opzichte van de debuutplaat en de twee eerder verschenen ep’s. Psychedelische- en krautrockelementen spelen nu een minder grote factor van belang. Het is even wennen. De muziek klinkt minder wervelend, maar zoet en krachtig tegelijkertijd, als een majestueuze wals. De loodzware riffs zijn niet verdwenen, maar krijgen meer ademruimte in melodieuze composities.

Net als bij het gelijknamige eerste album levert Jex Thoth wederom veel variatie. To Bury is een sierlijk nummer, maar meer een duidelijk opmaat voor de rest van het album. Het gitaarwerk op The Place You Walk doet aan de hoge tonen van Pagan Altar-gitarist Alan Jones denken, met wie Jex Thoth ooit een ep deelde. Een van de beste composities op deze plaat. Het opeenvolgende The Devide is een nogal experimenteel nummer. De logge riffs die frequent opduiken lijken de muziek eerder te blokkeren dan voort te drijven. Later blijkt deze blokkade juist prima te werken met de zanglijnen van Jessica Toth. Ingenieus.

Nummers als Into A Sleep en Keep Your Weeds zijn met hun melodieuze structuur nogal traditioneel van aard, maar begeven zich nooit in het ordinaire retroterrein. Jex Thoth kiest niet voor de makkelijke route. Dat is ook goed te horen op het trage Ehjä, waarin de klagende zang van Toth met het gitaarwerk van JD Guy en de toetsen van Steve Moore samensmelt tot een neerwaartse spiraal van treurnis. Op afsluiter Psyar wordt deze stemming voortgezet, maar met meer oor voor schoonheid in de vorm van bitterzoete zanglijnen en een verleidelijke melodie. De vocalen worden op schitterende wijze begeleidt door de cello van Lori Goldston.

Jessica Toth laat weer horen dat ze met haar subtiele en emotionele stemgeluid misschien wel de beste zangeres is binnen de hardere genres. Het is moeilijk te zeggen of Blood Moon Rise beter is of minder goed dan zijn voorganger Jex Thoth uit 2008. De muziek is in de eerste instantie zachter en iets conventioneler van aard. Het gros van de nummers zijn moeilijk om in te komen. Iets voor de echte volhouders. Uiteindelijk ontpopt zich een meeslepend en zeer stijlvol album dat boven het gros van de recente ‘occult rock’ platen uitsteekt.

Tracklist:
1. To Bury
2. The Places You Walk
3. The Divide
4. Into a Sleep
5. And the River Ran Dry
6. Keep Your Weeds
7. Ehjä
8. The Four Of Us Are Dying
9. Psyar

Score: 83 / 100

Reviewer: Kees
Toegevoegd: 25 juni 2013

Jex Thoth - Blood Moon Rise
Reactie van appie op 25-06-2013 om 13:38u
Score: 80 / 100

het zijn meesters in het maken van goede songs zonder dat ze ook maar ergens moeilijk doen, het gitaarwerk is niet meer dan dung dung duuunnngggggg en wat wahwahwah, maar in combinatie met het duistere sfeertje dat ze neerzetten en wat toeters en bellen, maar vooral de uitstekende zanglijnen en zangeres weten ze moeiteloos de hele cd te boeien.
een beetje de status quo formule in hun betere dagen maar dan anders.

Jex Thoth - Blood Moon Rise
Reactie van Edwynn op 04-07-2013 om 23:50u
Score: 85 / 100

Iets minder catchy als het debuut, maar net zo betoverend. Ja, ik ben er best wel kapot van.

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
  • 3 april:
  • Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
  • Nervosa - Slave Machine
  • Toxic Shock - Future Is Calling
Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.