Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Sebastian Bach vervangt Dee Snider bij Twisted Sister. Zou jij het resultaat graag live willen meemaken?

Ja, ik wil Twisted Sister graag live zien met Sebastian Bach
Ach, als ik het op een festival tegenkom, ga ik wel kijken
Nou, ik wil ze best zien, maar dan wel onder een andere bandnaam
Alleen als Twisted Sister nu met Bach weer make-up gaat dragen
Nee, zonder Dee Snider is het geen Twisted Sister
Nee, Sebastian Bach lijkt me ongeschikt voor Twisted Sister
Nee, de zoon van Dee Snider was de juiste opvolger geweest
Nee, Twisted Sister interesseert me sowieso niet
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
  • 17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
Geen concerten bekend voor 14-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Achernar (Orakle) - 46
  • Billy Sherwood (Yes) - 61
  • Fred Estby (Dismember) - 54
  • Jona Lewie (Brett Marvin And The Thunderbolts) - 79
  • Linda Hopper (Magnapop) - 67
  • Luca Di Gennaro (Soul Secret) - 41
  • Mike "Cyco Miko" Muir (Suicidal Tendencies) - 63
  • Quincy Jones (producent)† - 93
  • Tom Allom (producent) - 80
Review

Jex Thoth - Jex Thoth
Jaar van release: 2008
Label: I Hate Records
Jex Thoth - Jex Thoth
Tot de beste aanwinsten in mijn platencollectie van afgelopen winter behoort ongetwijfeld het debuut van het uit Amerika afkomstige Jex Thoth. Voorheen bekend als Totem en kwam nooit toe aan een full length. Na de naamswisseling kwam deze er dan toch en het is meteen een schot in de roos. Het is aan I Hate Records (nou, ik niet) gegund om dit album op de mensheid los te laten.

Met het mooie weer van de recente dagen wordt de kracht van deze plaat extra benadrukt. Niet dat het zulke vrolijke muziek is, maar op een zomerfestival zou deze band het bijzonder goed doen. Natuurlijk speelt Jex Thoth stoner metal met een duister randje, maar er zijn duidelijk invloeden uit de wilde jaren ’60 en jaren ’70 progrock te horen. Waarschijnlijk kunnen hippies deze muziek daarom nog het beste waarderen. Hoog tijd dus om je wierrook en geestverruimende middelen van stal te halen.

Wat maakt deze schijf dan zo bijzonder? Ten eerste is deze muziek lekker zweverig en zeer sfeervol. Naast de gebruikelijke instrumenten heeft de band ook gebruik gemaakt van bouzouki’s (soort akoestische gitaar uit Griekenland en Turkije), fluiten, synths en (electrische) piano’s. Folk is nauwelijks te horen, maar psychedelica des te meer. Vocaliste Jex Thoth (ja, zo noemt ze zich nou eenmaal) is op z’n zachts gezegd een ruwe diamant. Ik heb altijd weinig gehad met zangeressen, maar deze schone zingt vol overgave. Toch knap dat iemand een rauwe en ongepolijste stem kan hebben, maar toch als een klokje klinkt. Hetzelfde geldt voor de productie. Veel bands zullen een schoner geluid prefereren, maar hier zou dat alleen afbreuk doen aan de muziek.

Het hoogtepunt is ongetwijfeld het vijftien minuten durende meesterwerk Equinox Suite. Verdeeld over vier stukken zijn de talenten van de band het beste te horen. Alle vier klinken ze verschillend, maar het is als een puzzel waarvan de stukken perfect passen. Songs als Obisidan nights en Son Of Yule (prachtige titels overigens) bevatten schitterende melodieën en zijn ook zeker de moeite waard. Met When The Raven Calls en Stone evil wordt Jex Thoth op heel duistere, maar prachtige wijze afgesloten. Met ruim 50 minuten muziek kun je hier nooit een miskoop mee doen, want het is een album met alleen maar voltreffers.

Tracklist:
1. Nothing Left To Die
2. The Banishment
3. Obsidian Night
4. Seperated At Birth
5. Son of Yule
6. Warrior Woman
7. Equinox Suite A) The Poison Pit
8. Equinox Suite B) Thawing Magus
9. Equinox Suite C) Invocation Pt. 1
10. Equinox Suite D) The Damned And Divine
11. When The Raven Calls
12. Stone Evil

Score: 95 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 30 april 2009

Jex Thoth - Jex Thoth
Reactie van p-altarfan op 27-05-2009 om 21:11u
Score: 97 / 100

Geniaal album, wat een sound wat een vocaal talent wat een pracht plaat, ongetwijfeld het beste album van 2008!!!

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.