Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 januari:
  • Lionheart en Madball
  • 22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
    20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Herring (Power Of Omens) - 56
  • Derrick Green (Sepultura) - 55
  • Greg K. (The Offspring) - 61
  • Herman Frank (Accept) - 67
  • Ian Hill (Judas Priest) - 75
  • Jariot Lehtinen (Waltari) - 59
  • Jonas Mäki (Malpractice) - 51
  • Karl-Heinz "Carlos" Krug (Sunterra) - 51
  • Markus Mustonen (Kent) - 53
  • Martin "Marthus" Škaroupka (Cradle Of Filth) - 45
  • Matthew Tuck (Bullet For My Valentine) - 46
  • Max Naescher (Elis) - 44
  • Michael "Michelle Darkness" Huber (Elis) - 51
  • Oscar Dronjak (Hammerfall) - 54
  • Paul Masvidal (Cynic) - 55
  • Paul Stanley (Kiss) - 74
  • Rob Bourdon (Linkin Park) - 47
  • Sid Wilson (Slipknot) - 49
  • Tracii Guns (L.A. Guns) - 60
  • Walter van Cortenberg (Ancient Rites)† - 56

Vandaag overleden:
  • Dave "Lepard" Hellman (Crashdiet) - 2006
Review

Jex Thoth - Jex Thoth
Jaar van release: 2008
Label: I Hate Records
Jex Thoth - Jex Thoth
Tot de beste aanwinsten in mijn platencollectie van afgelopen winter behoort ongetwijfeld het debuut van het uit Amerika afkomstige Jex Thoth. Voorheen bekend als Totem en kwam nooit toe aan een full length. Na de naamswisseling kwam deze er dan toch en het is meteen een schot in de roos. Het is aan I Hate Records (nou, ik niet) gegund om dit album op de mensheid los te laten.

Met het mooie weer van de recente dagen wordt de kracht van deze plaat extra benadrukt. Niet dat het zulke vrolijke muziek is, maar op een zomerfestival zou deze band het bijzonder goed doen. Natuurlijk speelt Jex Thoth stoner metal met een duister randje, maar er zijn duidelijk invloeden uit de wilde jaren ’60 en jaren ’70 progrock te horen. Waarschijnlijk kunnen hippies deze muziek daarom nog het beste waarderen. Hoog tijd dus om je wierrook en geestverruimende middelen van stal te halen.

Wat maakt deze schijf dan zo bijzonder? Ten eerste is deze muziek lekker zweverig en zeer sfeervol. Naast de gebruikelijke instrumenten heeft de band ook gebruik gemaakt van bouzouki’s (soort akoestische gitaar uit Griekenland en Turkije), fluiten, synths en (electrische) piano’s. Folk is nauwelijks te horen, maar psychedelica des te meer. Vocaliste Jex Thoth (ja, zo noemt ze zich nou eenmaal) is op z’n zachts gezegd een ruwe diamant. Ik heb altijd weinig gehad met zangeressen, maar deze schone zingt vol overgave. Toch knap dat iemand een rauwe en ongepolijste stem kan hebben, maar toch als een klokje klinkt. Hetzelfde geldt voor de productie. Veel bands zullen een schoner geluid prefereren, maar hier zou dat alleen afbreuk doen aan de muziek.

Het hoogtepunt is ongetwijfeld het vijftien minuten durende meesterwerk Equinox Suite. Verdeeld over vier stukken zijn de talenten van de band het beste te horen. Alle vier klinken ze verschillend, maar het is als een puzzel waarvan de stukken perfect passen. Songs als Obisidan nights en Son Of Yule (prachtige titels overigens) bevatten schitterende melodieën en zijn ook zeker de moeite waard. Met When The Raven Calls en Stone evil wordt Jex Thoth op heel duistere, maar prachtige wijze afgesloten. Met ruim 50 minuten muziek kun je hier nooit een miskoop mee doen, want het is een album met alleen maar voltreffers.

Tracklist:
1. Nothing Left To Die
2. The Banishment
3. Obsidian Night
4. Seperated At Birth
5. Son of Yule
6. Warrior Woman
7. Equinox Suite A) The Poison Pit
8. Equinox Suite B) Thawing Magus
9. Equinox Suite C) Invocation Pt. 1
10. Equinox Suite D) The Damned And Divine
11. When The Raven Calls
12. Stone Evil

Score: 95 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 30 april 2009

Jex Thoth - Jex Thoth
Reactie van p-altarfan op 27-05-2009 om 21:11u
Score: 97 / 100

Geniaal album, wat een sound wat een vocaal talent wat een pracht plaat, ongetwijfeld het beste album van 2008!!!

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.