Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
  • 11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
    5 april:
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
Kalender
Vandaag jarig:
  • Harry Perry (System Of A Down) - 74
  • J.B. Lenoir† - 97
  • John Frusciante (Red Hot Chili Peppers) - 56
  • José J. Izquierdo (Angelus Apatrida) - 49
  • Kevin Leeds (Fall Of Empyrean) - 39
  • Luca Turilli (Rhapsody) - 54
  • Martin Axenrot (Opeth) - 47
  • Norbert Geiseler (Galloglass) - 56
  • Per Nilsson (Scar Symmetry) - 52
  • Ruthie Morris (Magnapop) - 62
  • Zak Stevens (Savatage) - 60
Review

Red Lamb - Red Lamb
Jaar van release: 2012
Label: MIG Music

Red Lamb - Red Lamb

Het trio dat Red Lamb vormt, bestaat uit Anthraxx-gitarist Dan Spitz, zanger Don Chaffin en Patrick Johansson op drums. Spitz is op dit debuut, dat eveneens Red Lamb heet, verantwoordelijk voor bijna het complete product, want hij neemt niet alleen de gitaarpartijen voor zijn rekening, maar ook wat andere instrumenten en een deel van de teksten. Het schijfje is daarnaast geproduceerd door Dave Mustaine. Met deze plaat wil Spitz aandacht geven aan autisme en de problemen waar autisten, maar ook hun naasten, tegenaan lopen. Van elk verkocht exemplaar gaat er dan ook een halve euro naar een goed doel, namelijk Autism Speaks.

Goede doelen maken nog geen goede muziek, maar Red Lamb doet een aardige poging. Iedereen zal direct de invloeden van Megadeth herkennen en hier en daar zijn ook parallellen te trekken met oude Anthrax. De riffs, de zang, alles herinnert direct aan het werk van Dave Mustaine, bovendien klinkt zanger Don Chaffin haast net zo en zou je zeggen dat Mustaine zelf zijn stem geleend heeft aan dit album. Niet elk van de elf nummers op dit schijfje is een toppertje, maar voor mensen die houden van een combinatie van eerdergenoemde bands, zal er vast het een en ander te ontdekken zijn. Met name het nummer Puzzle Box waarin autisme expliciet aan bod komt, is een van de uitschieters van deze plaat. Lekkere snelle riffs, een brute ritmesectie en snerpende agressieve vocalen, zijn exemplarisch voor wat op dit album te vinden is. De zang van Don Chaffin is niet al te best, maar wanneer je zegt dat iemands zangkunsten lijken op die Dave Mustaine, zegt dat eigenlijk al genoeg.

Er valt ook wel het een en ander aan te merken op deze schijf. Zo doen een aantal van de songs erg fragmentarisch aan met rare overgangen. Het lijkt soms aan enige samenhang te ontbreken en te bestaan uit stukken die op zich aardig in de oren klinken en dan maar aan elkaar zijn geplakt in de hoop dat er dan ook een goed nummer uit komt rollen. Dat is niet altijd het geval. Toch doet Red Lamb hier aardig zijn best, en het is niet verkeerd om de aandacht eens te vestigen op autisme, maar wanneer je luistert naar de andere songs ook op andere problemen van psychische aard. Ook hier geldt echter weer dat niet elke tekst even treffend is. Ondanks de minpunten een aanrader voor mensen die geïnteresseerd zijn in Megadeth en Anthrax.

Tracklist:
1. The Cage
2. Runaway Train
3. Standby Passenger
4. One Shell (In The Chamber)
5. Puzzle Box
6. Watchman
7. Keep Pushing Me
8. Get Up
9. Don’t Threaten To Love Me
10. Angels Of War
11. Temptation

Score: 75 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 7 december 2012

Meer Red Lamb:

Red Lamb - Red Lamb
Reactie van Erki op 08-12-2012 om 08:42u

Ik kan de cd nog niet ,maar als hij fragmentarisch is en soms onsamenhangend,dan heeft hij het gevoel van autisme goed te pakken.

Red Lamb - Red Lamb
Reactie van Lhaticore op 05-01-2013 om 11:29u
Score: 7 / 100

Klint als Megadeth maar de teksten zijn kippenvel, ik heb ADD maar dit is toch herkenbaar, ligt toch dichter bij elkaar als je denkt :)
goed gedaan vind ik.

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.