Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Lucifer's Child, Servant en Neverus
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
    21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anton Reisenegger (Criminal) - 57
  • Austin Waidelich (Lucifixion) - 41
  • Barry Clayton (acteur)† - 95
  • Chris Kilmore (Incubus) - 53
  • Cordell Crockett (Ugly Kid Joe) - 61
  • Denis Mellion (Alkemyst) - 48
  • Jesús María "Txus di Fellatio" Hernández Gil (Mägo De Oz) - 56
  • John Keane (producent) - 67
  • Martin Sharp (illustrator)† - 84
  • Mike Terrana (Rage) - 66

Vandaag overleden:
  • Garth Hudson (The Band) - 2025
  • Theodor Kittelsen (illustrator) - 1914
Review

Woods Of Ypres - Woods V: Grey Skies And Electric Lights
Jaar van release: 2012
Label: Earache Records
Woods Of Ypres - Woods V: Grey Skies And Electric Lights
Is het mogelijk om nog op dezelfde manier naar een album te kijken als je weet dat het onbedoeld een postume release is geworden? Lastig is het zeker, zo blijkt bij het beluisteren van Woods V: Grey Skies And Electric Lights, dat na een ongelukkige dood van oprichter David Gold alsnog is uitgebracht. De melancholische en neerslachtige sfeer van de nummers en het effect van veelzeggende titels als Death Is Not An Exit en Kiss My Ashes (Goodbye) worden namelijk nog eens extra versterkt door de tragische gebeurtenis die het album overschaduwt en het is moeilijk om geen kippenvel te krijgen bij de teksten van Keeper Of The Ledger.

Het goede nieuws voor de liefhebbers van Woods Of Ypres is echter dat Woods V: Grey Skies And Electric Lights in ieder geval een waardige afsluiter van de carrière van deze band is. Het is ook een enorme stap vooruit ten opzichte van de ietwat teleurstellende voorganger Woods IV: The Green Album, waar vooral de zeikerige teksten een doorn in het oog – en oor - waren. Dit album is een enorme stap vooruit wat dat betreft: de teksten zijn, haast zoals vanouds, poëtisch en bij vlagen diepzinnig. Ook vanuit muzikaal oogpunt laat Woods Of Ypres weer ouderwetse kwaliteit horen.

Dat begint al met de heerlijke, groovende openingstrack Lightning & Snow, die fris en overtuigend klinkt. De band weet wederom veel afwisseling en dynamiek in de muziek aan te brengen en laveert behendig tussen sfeervolle, klagerige depri-rock en zware, sombere doompassages. Bij vlagen klinken de blackmetalroots van de band nog een klein beetje door in de muziek, zoals op het wat fellere Adora Vivos, maar het tempo is over het algemeen laag en plechtig.

Op veel momenten weet Woods Of Ypres door kleine effecten een nummer extra fraai te maken. Zo geven de subtiele strijkers Death Is Not An Exit een mooi dramatisch effect mee en werkt het weemoedige, uitgesponnen Kiss My Ashes (Goodbye) naar een schitterende climax toe. Ook het haast rockende, uptempo Career Suicide (Is Not Real Suicide), gebracht met een zwoel en zwaar stemgeluid, is een eersteklas nummer. Slechts Modern Life Architecture sleept zich iets te lang voort om echt te overtuigen, maar afgezien daarvan is Woods V: Grey Skies And Electric Lights een zeer sterke zwanenzang van een band die de afgelopen jaren veel mooi materiaal heeft uitgebracht. Aan alles komt echter, hoe spijtig ook, een einde.

Tracklist:
1. Lightning & Snow
2. Death Is Not An Exit
3. Keeper Of The Ledger
4. Traveling Alone
5. Adora Vivos
6. Silver
7. Career Suicide (Is Not Real Suicide)
8. Modern Life Architecture
9. Kiss My Ashes (Goodbye)
10. Finality

Score: 85 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 31 mei 2012

Woods Of Ypres - Woods V: Grey Skies And Electric Lights
Reactie van saab op 31-05-2012 om 16:25u
Score: 95 / 100

fantatische cd. in de sfeer van yoy division
jammer dat het over is

Woods Of Ypres - Woods V: Grey Skies And Electric Lights
Reactie van Santtu op 18-06-2012 om 16:01u
Score: 80 / 100

Bij vlagen geniaal, maar bij vlagen ook enorm zeikerig! Career Suicide is een nummer dat gelijk in je hoofd blijft hangen. Alleen wel jammer dat het een vervelend nummer is...
Silver en Kiss My Ashes zijn erg lekker. Het is mijn kennismaking met deze band, geeft me over het geheel een wat dubbel gevoel.

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.