Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van 2025 uit de Benelux?

Anger Machine - Human Error
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Bark - The Time Has Come
Black Knight - The Tower
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Cryptosis - Celestial Death
Defacement - Doomed
Enthroned - Ashspawn
Epica - Aspiral
Graceless - Icons Of Ruin
Grafjammer - De Tyfus, De Teerling
Grey Aura - Zwart Vierkant: Slotstuk
Hellevaerder - Fakkeldragers
Hemelbestormer - The Radiant Veil
Highway Chile - Rat Race
Martyr - Dark Believer
Mass Deception - Resurrections
Psychonaut - World Maker
Skaldgrim - In The Shadow Of Darkness
Svartsyn - Vortex Of The Destroyer
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Walg - V
Winterblind - Ego
Wolvennest - Procession
een andere langspeler uit de Benelux, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Allan Schwartzberg (Mountain) - 83
  • Bart Maris (X-Legged Sally) - 60
  • Cameron Heacock (American Head Charge) - 47
  • Chris King (Antonamasia) - 42
  • Edgar Winter (The Edgar Winter Group) - 79
  • Hugh McDonald (Bon Jovi) - 75
  • Jake Holmes - 86
  • Jared Anderson (Hate Eternal)† - 50
  • Oliver Weislogel (Stormwitch) - 55
  • Parker Lundgren (Queensrÿche) - 39

Vandaag overleden:
  • Ian "Lemmy" Kilmister (Motörhead) - 2015
  • Jimmy "The Rev" Sullivan (Avenged Sevenfold) - 2009
Review

Blackguard - Firefight
Jaar van release: 2011
Label: Nuclear Blast Records
Blackguard - Firefight
Het is voor jonge bandjes tegenwoordig moeilijk om door te breken. Als er dan al een groot label staat te popelen om je werk uit te brengen, kun je als band natuurlijk alleen maar blij daarmee zijn. Het overkwam de jonge melodieuze death/folk metalband Blackguard, waarbij Nuclear Blast in 2009 het debuutalbum Profugus Mortis uitbracht. Het gevolg was dat de band van het ene op het andere moment midden in de ‘spotlights’ stond. Het leverde veel (jonge) fans op, maar ook veel rancune van de wat oudere metalfan die Blackguard maar een gehyped commercieel bandje vond.

Toch worden de redenen van Nuclear Blast om Blackguard onder haar wereldwijde vleugels te nemen snel duidelijk bij het horen van Firefight, het tweede album van de band. Niet alleen klinkt de band gelikt en heel erg modern, maar de heren (en dame) maken ook een zeer gretige en energieke indruk. Bovendien is het spelniveau bijzonder hoog: met name de gitaristen strooien met verrukkelijke riffs en vurige solo’s. Niet voor niets wordt Blackguard door het label omschreven als een mengeling van Children Of Bodom, Dragonforce en Amon Amarth.

Het is een omschrijving die wel degelijk hout snijdt, want na het korte intro schiet Blackguard als een waanzinnige uit de startblokken met het opzwepende titelnummer. De catchy refreinen, het spetterende gitaarwerk en het overdadige toetsenwerk roepen herinneringen aan Dragonforce op, terwijl de strot van Paul Zinay wel wat weg heeft van Alexi Laiho. Het tempo blijft gedurende het hele album hoog. De sound op Firefight is bombastisch en vol, terwijl de gitaristen en toetsenist haast over elkaar heen buitelen in pogingen om elkaar af te troeven met smeuïge solo’s. Luister maar eens naar het geweldige Farewell, een nummer met onweerstaanbaar melodieus gitaarwerk en een spetterende solo die makkelijk op Children Of Bodom’s Hatebreeder had kunnen staan.

Ook nummers als het bombastische Cruel Hands (dat leunt op zwaar aangezette orkestrale elementen) en Sarissas vallen het best te omschrijven als ADHD-nummers, die fris en enthousiast klinken. Slechts met het redelijk onbeduidende intermezzo Iblis neemt Blackguard even een adempauze, maar met het hierop volgende The Fear Of All Flesh vliegen de spetterende riffs weer in het rond. Kortom: Firefight is waarschijnlijk niet het meest originele album van de laatste jaren, maar de energie, souplesse en het instrumentale vuurwerk compenseren dat ruimschoots. Blackguard: werkt beter dan Red Bull!

Tracklist:
1. Tephra
2. Firefight
3. Farewell
4. Wastelands
5. Cruel Hands
6. Iblis
7. The Fear Of All Flesh
8. A Blinding Light
9. The Path
10. Sarissas

Score: 83 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 19 juli 2011

Blackguard - Firefight
Reactie van metalfan op 20-07-2011 om 12:26u
Score: 1 / 100

"terwijl de gitaristen en toetsenist haast over elkaar heen buitelen in pogingen om elkaar af te troeven met smeuïge solo’s"

...want daar gaat het om in metal-land lieve kijkbuiskindertjes.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.